Jak odsunout špinění při Mireně?

112
23.4.17 11:41

Jak odsunout špinění při Mireně

Zdravím všechny :-) Chtěla jsem se zeptat, na léto máte zaplacenou dovolenou do termálů - bohužel mi na ten termín vychází špinění - mám zavedené tělísko Mirena, takže jednou měsíčně 4-5 dní špiním (stačí mi tak 2-3 intimky na den). Chtěla jsem se zeptat, máte někdo nějakou radu jak si pomoci - do tampónů se mi jít moc nechce :-( Jak to nějak šetrně odsunout nebo jak to vyřešit :-D Díky moc za rady a tipy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

456
23.4.17 12:16

Ne, to nejspíš neodsuneš. Nevím, jak dlouho už máš Mirenu zavedenou, mně po prvních několika týdnech intenzivního špinění vše ustalo a pak jsem ani nemenstruovala, ani nešpinila. Tak třeba… A pokud ne, těch pár tampónů jistě zvládneš, stejně se tam nebudeš máchat 8 hodin denně :-). Kup si ty do vody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
23.4.17 12:20

@nani77 Mám ji zavedenou rok a půl. 2 měsíce po zavedení jsem špinila téměř v kuse, ale pak jsem měla pokoj - ani menstruace, ani špinění. To až teď, už druhý měsíc. Vím, že bych to s tampónama zvládla, ale budu sama na 2 děti a běhat pořád kvůli tomu na záchod se mi nechce. Před koupáním, po koupání… :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2740
23.4.17 13:10

@EvikM zkus probrat s gynekoložkou, mě kdysi když jsem jela k moři dala prášky, které menstruaci oddálily. Jinak na špinění u tělísek se doporučují vyšší dávky vitamínu C, ty špinění zastaví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
23.4.17 15:05

@EvikM, mám to úplně stejně. Po zavedení jsem cca 2 měsíce špinila, pak klid a teď po roce už druhý měsíc špinění, vždy 2-3 dny v měsíci… Ale není to přesně jako menstruace, spíš mi přijde, že špinim, když jsem oslabená…a to ještě kojim…jinak neporadím, ale to cečko zní dobře… ;)… jinak možná bude lepší menstruační kalíšek… Ten netřeba po koupání měnit… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21812
23.4.17 15:08
@MarieP píše:
@EvikM, mám to úplně stejně. Po zavedení jsem cca 2 měsíce špinila, pak klid a teď po roce už druhý měsíc špinění, vždy 2-3 dny v měsíci… Ale není to přesně jako menstruace, spíš mi přijde, že špinim, když jsem oslabená…a to ještě kojim…jinak neporadím, ale to cečko zní dobře… ;)… jinak možná bude lepší menstruační kalíšek… Ten netřeba po koupání měnit… :think:

aby si tím to tělísko nevytáhla…Nedoporučují se ani tampony kvůli tomu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
23.4.17 18:29
@pe-terka píše:
aby si tím to tělísko nevytáhla…Nedoporučují se ani tampony kvůli tomu…

Jj, to je pravda, je tam silon jak na žraloka… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8520
23.4.17 18:31
@pe-terka píše:
aby si tím to tělísko nevytáhla…Nedoporučují se ani tampony kvůli tomu…

mojí gynekoložce tampony nevadily, prý se jich bát nemusím :-) ale je pravda, že ona ty drátky hodně zkrátila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
23.4.17 18:43

Zkusím se zeptat na gyndě, zda to řešit tampónem nebo prášky nebo jak :-( A ten vitamín C vážně zabere? Máte s tím někdo zkušenost? Bylo by fajn, kdyby to špinění vymizelo úplně :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13621
23.4.17 18:51

Já používám kalíšek.. ten při mireně nevadí.. Tampony se nedoporučují proto, že by se vlákna mohly zamotat do té „vaty“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
23.4.17 18:54

S kaliskem nemam vubec zkusenost. Mela bych to tam spis jako „spunt“ :-D, protoze opravdu jen malilinko spinim. Ale nejak to poresit musim. @Králičice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8520
23.4.17 19:40
@EvikM píše:
Zkusím se zeptat na gyndě, zda to řešit tampónem nebo prášky nebo jak :-( A ten vitamín C vážně zabere? Máte s tím někdo zkušenost? Bylo by fajn, kdyby to špinění vymizelo úplně :-)

já na špinění brala ascorutin a pomohlo to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22582
23.4.17 20:29

@EvikM Já kalíšek mám už roky a Mirenu rok. Poslední dobou už taky jen špiním, ale kalíšek si na ty 3-4 dny dávám. Dá se koupit už levněji a je třeba už v DM drogerii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama