Jak přežít pandemii?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
19560
26.1.21 07:29
@zudina píše:
No snad mas pravdu. Osobně už propadam depresím při čtení článků o stupni 6 apod

já také, 11 nebo kolik dní jsou parametry čtverky, tak proto vymýšlejí šestku :cert: :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3034
26.1.21 08:31
@Svistice píše:
To jsem včera rovnou zaklapla počítač, když jsem si přečetla ten Blatného vejšplecht…

Je fakt na prd, jak se člověk nemůže na nic těšit, nic plánovat.

Těšila jsem se na jarňáky - no evidentně je strávíme opět nějak „improvizovaně“ jako spoustu jiných dnů volna v posledním roce. S tím, že jsem dětem půjčila lyže na sezonu za 4 litry a možná si na ně ani letos nestoupnou, jsem se už smířila.
Na letní dovolenou mi ještě ubytovatel neposlal finální cenu (měl se ozvat okolo Vánoc). Asi taky neví, jak to celé bude a já nějak nemám odvahu mu napsat.

Teď lovím tábory a příměšťáky a budu se modlit, aby se konaly, jinak strávím značnou část léta na HO s dvěma nevyřáděnýma děckama za zadkem. Tahle vyhlídka člověka taky potěší, že. :?

Je to vážně naprd. Aspoň kdyby byla vyhlídka konce. Tak snad to jednou skončí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4007
26.1.21 11:20

@Svistice ani nemluv.. holky mne tedy letos poprvé přemluvily, že tábory už fakt néé (je jim 12, do té doby měly od 6let vždy jeden letní cca 10dní a jeden příměšťák + chalupa a dovča u moře)…, takže ty jsem letos po x letech neřešila, ale u Eximu mám zálohy už 35tisíc na Egypt (část ještě z loňska) a jestli mi to tam bude ležet i toto léto zbytečně, tak mne už asi fakt :zed: :zed: a to mám ještě štěstí na cestovku, jsou i tací, kteří o zálohy kvůli krachu přišli úplně.. 8o
já už bych ten covid brala, ať se nakazíme všichni a začne zas normální život…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24229
26.1.21 11:38

@Lucy75 Jo, taky znám lidi, co kupovali na podzim 2019 first minute zájezdy a mají akorát tak voucher, jehož platnost jim cestovka neustále prodlužuje (nebo je na podzim lámala na nějaké pro ně zcela nezajímavé destinace).

Mám hodně kolegů ze zahraničí, kteří se už přes rok nepodívali domů: protože zavřené hranice na jedné nebo druhé straně, protože nejsou lety, protože let sice měli, ale pak jim ho letecká společnost zrušila (v horším případě bez vrácení pěnez), protože karanténí opatření v daných státech…
Takže to furt posuvali a posouvali, že dostali befehlem v podstatě nařízenou dvolenou na listopad/prosinec, takže seděli doma a čumeli do zdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16030
26.1.21 12:05
@zudina píše:
No snad mas pravdu. Osobně už propadam depresím při čtení článků o stupni 6 apod

No přesně :cert:
Mně teda zachraňuje pobyt v přírodě, když to jen trochu jde a moje tři děti, díky nimž nemám moc čas nad tím přemýšlet. Ale jako taky radostí neskáču…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16030
26.1.21 12:06
@stinga píše:
já také, 11 nebo kolik dní jsou parametry čtverky, tak proto vymýšlejí šestku :cert: :(
:palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4007
26.1.21 15:14

@T.Petr :mrgreen: doplnila bych s odpadky i kravatu a budeš naprosto dokonalý ;) :potlesk: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
26.1.21 15:26

Mám z toho už depku. Můžu tedy chodit do práce, takže nejsem aspoň celý den zavřená doma. Nicméně doma jsou dvě děti na distanční výuce, z toho starší byla ve škole od října jeden týden (je na druhém stupni) a mladší asi tři týdny v prosinci. Nechodí nikam, pomalu se s nikým nevídají, jen je odpoledne nutím chodit mi aspoň naproti. Lezou si navzájem na nervy, společně lezou na nervy mně. Volný čas trávím vařením a hledáním informací pro výuku, kterou děti nepochopily a já už dávno zapomněla. Půlročního synovečka jsem od narození viděla dohromady tak 5× po deseti minutách. Nad prázdninami radši neuvažuju.
Pomalu tloustnu a jsem podrážděná. Chybí naděje, že bude někdy konec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2725
26.1.21 20:46

Taky uz me to stve, je to dlouhy…

Ale pak si zas rikam, ze mame co jist, kde bydlet, jsme zdraví… ;)

A mame vic casu pro sebe.

Ale jak moc cloveku chybi ty uplne normalni OBYCEJNY veci jako jit si nekam sednout na kafe, zajet na normalni vylet, jit do kina, s malou do hernicky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
26.1.21 22:02

Suhlasim. Je to na hlavu cele naozaj. Placam sa doma s malu, zabava velmi ziadna. Manzel ma robotu taku, ze musi aj napriek pandemii do roboty. A ked sa u nas (som v cudzine) zacali opatrenia zmiernovat tak si zranim ukazovak tak zle ze mam po jednej operacii a dalsie dve ma cakaju. :? Takze nanovo. Zatvorena doma plus neskutocne bolestia nemoznost cokolvek robit leboje to prava ruka :roll: Holt to je hned…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24229
27.1.21 21:39

Babis prej chce jeste zprisnovat. :?
Uz se fakt zacinam bat, co ta hlava pomazana zase vymysli. Asi pro sichr zitra skaknu do vinoteky a nakoupim si zasoby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
194
27.1.21 21:58

Ja uz taky docela blbnu. Nastesti chodim do prace, ale jsem v officu jen 1-2 dny, zbytek home office (ktery sama preferuji). Hobby sice delat muzu (kun) co se tyce omezeni, ale jak nechodim plavat, tak me priserne boli zada a jsem rada, kdyz vylezu do tretiho patra, ne to se skrabat na kone. Ale uz se zacinam docela opoustet, rodinu jsem nevidela od cervence (to jsem byla doma na Slovensku jeden den, segra mela narozeniny, predtim 24h v dubnu babicce na pohrbu :,( ). Nejvic mi chybi mama, sice si denne volame, ale byly jsme zvykle se navstevovat o 2 mesice. Snad se ji o 14 dni podari prijet.

Vsem preji pevne nervy. Ja uz jsem dost skepticka. Jsem tvor, co rad planuje, pripravuje, vymysli dlouho dopredu a ted to je totalne k prdu. A to v cervnu planuji svatbu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16030
6.2.21 19:38
@T.Petr píše:
Já jsem se dostal do karantény, ani jsem nevěděl jak… Ačkoliv mi vůbec nic není a nějak to dost dobře nechápu, z hlediska zodpovědnosti jsem vše dodržel. Mé poznatky: 1) hezky se obléknu, i když jdu jen hodit odpadky do popelnice. Co kdybych někoho potkal, aby si nemyslel, že jsem v té karanténě sešel… 2) na začátku karantény jsem udělal 100 sedů lehů, teď na konci bez problémů 180… 3) Vzal jsem si k srdci, že musím rozhýbat tu českou ekonomiku. Výrazně jsem podpořil Alzu, Mall, Datart. Mám pro všechny vánoční dárky i pro rok 2022… a mohl bych dlouze pokračovat.

Nezapomeň použít cestou k popelnici oblíbený deodorant :mrgreen:
180 sedu lehu tak to klobouček :potlesk: Ja dávám pouze dvacet denně :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16030
7.2.21 16:28

@T.Petr Díkes. Jdu dát těch 24. :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek