Jak pribrat?

Anonymni
29.3.08 21:49

Jak pribrat?

Ahoj, prosim o radu… jak pribrat? Manzel ma 53kg… lezou z nej kosti, no des. Byl vzdycky hubenej.., ale tohle je extrem. Zhubl 10 kg behem mesice, kdy se vyrizovaly papiry do UK - stresem… to bylo v cervenci. Ale od te doby je porad stejne… 53. 54. 55 max. Tvrdi ze nema hlad… ze ho neciti. Snazim se ho kontrolovat… at ji, ale.. je jak maly dite. Treba dnes jeste vubec nejedl /ted teda vari, protoze jsem rekla ze JA mam hlad a vim ze tak bude jist i on/, vcera mel snad jen neco malickeho.. ale zase tyden zpatky, snedl na posezeni porci tak pro tri… Nejlepsi by bylo typicky cesky jidla, ale zijeme v UK a neni tu mouka, takze knedliky apod. odpadaji /i kdyz nejakou zasobu „pytlikovejch“ samo mam/ =o] Vazne potrebuje vykrmit, ja uz si nevim rady a on tvrdi, ze je v poho. Dalsi problem je, ze mi nebude jist veprovy… tak co mu mam varit… miluje testoviny, ale ja nejak nemam uz napad, na jaky zpusob je udelat… pokud ho popadne hlad, udela si vajicka a tim to hasne… :(
Diky,
Martina

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3329
29.3.08 22:37

Ahoj,
tak muj chlap sice vazi asi 2× tolik co ten tvuj, ale pocit hladu vubec nezna! Co ja se s nim natrapila na cestach v zahranici (v penezence jen ceske koruny - pry je zbytecny si menit, ze ma on dost penez), kdyz treba nebyl tak uplna cas na jidlo, ja byla treba tri dny o hladu a jemu to vubec nevadilo (od te doby si vsude vozim zasoby susenek). Ale zpatky k tematu - on ji rano a pak az vecer, a pokud uvarim (kdyz neuvarim, tak jednoduse neji 8O ) tak zas teda „sereze“ jak se rika radku brambor a pul prasete. Chutnaji mu sladka a co nejvic tucna jidla, takze do vseho cpu smetanu, tuny masla, kila cukru, orisky apod. My maso nejime skoro vubec, nijak mi nechybi, pecivo do nej nedostanu, ale pokud je neco hezky tucne (i treba zeleninova polevka - supnu tam jednu slehacku a je to) nebo sladke, tak sni treba plech kolace.
Takze radim pokud ma rad testoviny, tak se smetanovyma omackama na sto zpusobu - je to rychly a na netu je spousta receptu. A jestli ma rad orisky nebo cokoladu, tak at je v dosahu stale miska orisku nebo proste neceho, co bude ujidat. To mi taky zabere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.3.08 23:11

...

No jasne.. vsak ja to delala a delam taky. On hlad nema a nenapadne ho, ze ja bych hlad mit mohla… takze my kruceni zaludku neslysi, vnima, az kdyz skoro omdlivam hlady… no, spis na nej predtim vyjedu, ze jako FAKT mam hlad /ted to pisu o situaci, kdy jsme na dovolene…/. Susenky vozim s sebou i mam doma /taky to podle toho vypada… kdybych mu mohla par kilo podarovat../. Sladky moc neji… a kdyz, musi to byt extremne sladky. Ale pect se tu neda, maji tu jinou mouku, takovou sladkou a me to z toho proste nechutna.. je to jine. Smetanu taky davam.. Ale pravda, ne tak moc. Zacnu… A diky moc… =o] /Ale ze si clovek zvykne, ze nemusi vyvarovat, ze…/ =o] Martina

• Nahlásit
  • Citovat
792
29.3.08 23:45

To se někdo má.-) dělám si legraci - ale my co bojujeme s přebytečnými kg po porodu.-)) já bych tě 53 kg uvítala jéje. No nic, popojedeme.

Na přibrání jsou dobré proteinové nápoje - nejlépe sacharido-proteinové. Ideální je jíst 4 - 5× denně, kvalitní maso, hodně těstovin, rýže. A mezi jednotlivými jídly si právě dát proteinový nápoj. Dobré je i denně vypít až litr mléka - plnotučného.
Proteinový nápoj se doporučuje i před spaním - aby se lépe ukládalo.-)

Babské rady: vitamin B12 -kvasnice - podporuje to chut k jídlu.

Dobrá je chalva - lze koupit podle mě všude.

No a tady je nějaký článeček. Přibírání zdar.-)

http://zdravi.idnes.cz/…/hubnuti.asp?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.3.08 14:21

...

Jojo, kdyby to bylo tak jednoduchy… daruju trochu nadvahy… =o]

No, ja mam ranni, vstavam ve tri, prijdu domu a upadnu do postele a spim /pripomente mi to, ze to existuje… az budu mit deti/. Manzel prichazi navecer… rano se nenaji, pac vstava na posledni chvili.., v praci ma narok na pulhodinu a z toho nic, co tam maji, pulku neji /jak jsem psala, veprove ne-e a tady vsude cpou sausage a bacon/ a druha pulka je nechutna tak, ze se to neda jist… no tak si z toho vezme to, ze si necha v kuchyni udelat volsky oko s toustem a je to. Prijde domu, prohlasi ze TED hlad nema, az za chvili. Tak za hodinu porad jeste hlad nema… a jist nebude. MOZNA bude jist v deset vecer, kdy ja jsem total mrtva a spim, pac rano musim vstavat =o]]] Bud si uvari /a vzbudi me, at jdu jist.. at zije dieta a posl. jidlo v pet/ a nebo uvarim ja, at si to ohreje.. ale pokud se nevzbudim a nedonutim ho si to jit ohrat, tak na to schvalne zapomene. A kdyz uz, tak teda fakt sni porci tak pro tri lidi. Mliko mu nejede, puding teda ju, ale ten moc casto nemusi. Proste vybiravej jak „malej parchant“ =o] On to ma v rodine, vsichni jsou stihly.., ale z nej ted lezou kosti, jen jemu to prijde ok a v pohode.
Na ty proteinovy napoje se poptam. Mozna kdyz to prelepim fotkou nejakyho svalovce, tak se chytne =o]]]

Napiste mi prosim nejaky typicky tucny cesky jidla, uz jsem to pozapomnela… pripominam, bucek, knedlo-vepro apod. nee.., je muslim. Z ceskych jidel mu zatim „jedou“ bramborovy knedliky, bramboraky, bramb. salat… skubanky, krupicova kase =o] toho se nadlabne, ze ma bricho - dle nej jak v sestym mesici tehotenstvi.., dle meho nazoru - jak hladovy decko ze Somalska /no, je tunisan.., tak se zas tak daleko nejde…/.
Jsou to starosti.. clovek by mu radsi na:,–(il dietu, nez tohle :lol:
Martina

• Nahlásit
  • Citovat
847
30.3.08 15:03

Naprosto souhlasim s Lusii - proteinove koktejly a kvalitni strava. Manzel se zajima o kulturistiku a o koktejlech najdes hodne informaci v casopise a na www.muscle-fitness.com Nevim proc ti vadi to veprove, jsou i jina kvalitni masa.. Myslim, ze vykrmit ho „po cesku“ je na nic tucnym jidlem a buchtama pripere akorat tuk a vyzivove a kaloricky nic moc. Vysledek bude, ze to bude hubenour s pupkem.
Koktejlama mimojine muj manzel vykrmil tatu po nadoru v tlustem streve a chemoterapii, protoze nepribiral a na boj s nemoci potreboval zesilit, a to se mu povedlo.

Je ale divne, ze jako chlap vubec neji. To ze jsou v rodine stihli, neznamena snad 53 kg ??? Ja mam 165 cm a pri 53 kilo jsem jak modelka nebo spis moc hubena… KOlik meri ?? Kdyz jsem o nem cetla, tak mi to pripadalo jak clanek o anorektikovy nebo nekom, kdo ma zdravotni problemy. Je jinak v poradku ??

Jinak doporucuji to B a pangamin, a to i tajne.. :wink:

Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
30.3.08 15:06

Jo ted jsem se docetla, ze je to tunisan a ti byvaji stihli, ale i presto mam pocit, ze se dost tomu jidlu „naschval“ vyhyba !!!

Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
30.3.08 15:30

Ahoj,
netrpí tvůj manžel spíš nechutenstvím? Ptám se, protože já nechutenstvím trpím. Pocit hladu vnímám, ale jelikož nemám chuť k jídlu, tak mě ani hlad jíst nenutí. Takže občas, když třeba mám nějakou práci apod., tak se často zapomenu najíst a zjistím to třeba až večer před spaním, že jsem jedla naposledy oběd. K obědu jím porce pro 2 osoby - to aby mi to vydrželo dlouho :)

Já si ale problém uvědomuju a jím podle hodin. Takže mám stanovena 2-3 jídla denně a to prostě musím sníst, aby se to nezkazilo :) Ale s přibíráním problém nemám (teda mám, tloustnu i po vodě). Když jsem potřebovala přibrat víc, tak na mě fungovaly zmrzliny, pití smetany a mléčných ochucených nápojů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TAPTINKA
31.3.08 08:36

Marti dej mu litr mlíka a po… se :lol:

Já mám návrh - našetřete a jak to půjde, přijeďte do ČR alespoň na 14dní. A žádný spaní u mě, ale u babči. A ta si ho vezme do parády :lol: :lol: :lol:

Tvý druhý já :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
31.3.08 17:37

...

Veprovy me nevadi, jemu jo =o] Je muslim, takze veprovy mi do hu..ust neda. On rika teda, ze to neni ani tim, ze je to zakazany koranem.., ale ze v tom byl proste vychovanej… od malicka mu rikali, ze veprovy je „spinavy“ a basta. Ja to respektuju… ja taky vim, ze treba krysy se neji a kdyby je u nich jedli /jako ze nejedi.. ale babicka se pri takovemto mem vysvetleni zdesila, ze jako ju…/ tak je taky nebudu jist, i kdyby mi rikali jaka to je lahudka apod.
Anorektik apod. teda urcite neni… Proste rika, ze nema hlad a hotovo. Taky si kolikrat vzpomene, ze nejedl, nekdy vecer /nebo si spis vzpomenu ja… kdyz prijdu z prace a „kontroluju“/. Nechutenstvim netrpi, mlsna ho honi stejne jako me. Ale kdyz nema hlad, tak ani ta mlsna se neobjevi /zato u me porad/. Tunisani, to je fakt, byvaji stihli… cela jeho rodina je /krome tatinka, ale ten ma cukrovku/… Manzel mel „normalne“ 60-63kg, ted tech 53-55 a meri 175.
Na ty proteinovy koktejly se podivam. Nemohl by mi ten vas „manzilek“ poradit, primo co by mohl pouzivat? Jaky druh apod.? Asi to zalezi na vydeji energie, ze… takze, minimalni. Sport apod. zadny. I kdyz, porad se „hejbe“ - tancuje apod., ale profesionalne to uz nedela a delat asi nebude, nechce /neda se premluvit… ja bych byla pro/.
On se citi v pohode, problem nevidi, ja jo, ty jeho vylejzajici kosti jsou des /a tlaci…/ :oops: :lol:
Segra, babca si ho do parady vzala, vsak to bylo jak u nas… dokud to nesnis, tak nepujdes od stolu apod. Jenze ho naucila na jidla, ktery ja tu proste neudelam /nejsou suroviny/.
Jdu se mrknout na ten web.
DIKY MOC, M.

• Nahlásit
  • Citovat
mikel est meres
27.6.13 20:30

Dobry den. Mam 38kg a 160cm. Je mi 12 :roll:. Chci pribrat 20kg poradite mi prosiim… Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama