Jak přírodně bojovat s PMS

3865
9.2.16 12:46

Jak přírodně bojovat s PMS

Prosím nemáte některá tip na nějaké bylinky, homeopatika nebo tak něco, co vyzkoušet při PMS? Bojuju s tím od porodu (teda od první MS po kojení), předtím jsem to vubec neznala, protože jsem 8 let brala HA (tu už ted brát nechci). Už to začíná být nesnesitelné, jsem fakt každý měsíc v tomhle období na přesdržku, vylítávám jak čertík z krabičky :zed: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3761
9.2.16 12:50

Jooo, tak to si počkám na odpovědi - mám to samé, cca 3-4dny před MS jsem bomba těsně před výbuchem, cítím se tak vztekle, že to snad ani není možné
já se teda láduju hořčíkem, ale moc to nepomáhá, jo a chodím běhat, ale stejně jsem strašně nasupená pro nic za nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
9.2.16 12:50

Týden před MS začít užívat pupalkový olej. Ale žádné kapsle, ale po lžičce 2× denně tekutý. Třeba saloos. A pak ještě při prvních dnech MS.

Při jídle, přece je to jen olej… Mě pomohl i na migrény (vázané na MS)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16409
9.2.16 12:52

Co třeba pupalka? Ta mi dřív pomáhala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11406
9.2.16 12:56

Kontryhel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.16 12:59

Panak, nebo trochu piva. Po vysazeni HA a 2 letech kreci jak blazen, na ktery pomahal jen caj z medunky, se dostavilo i to hrozny chovani. Makala jsem jen s klukama, tak mi zaridili ms kalendar a rano na stole byl vzdy nejaky alkohol:D Jinak jsem byla na facku. A nic nepomohlo- jedine zas brat prasky, ale to jsem uz nemohla kvuli zdrav. duvodum..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2933
9.2.16 13:00

Děkuji za téma - také se přidám :-)
Den, dva před ms často vyletím na první dobrou…
Víc mě ale trápí prsa - už týden před ms začnou bolet a někdy fakt ukrutně… Je na to něco???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14550
9.2.16 13:10

Mě se osvědčil čaj z kontryhele, řebříčku a třezalky. Smíchat stejným dílem, dvě lžičky zalít vařící vodou a 10 minut louhovat. Piju každý večer. Kdo užívá antikoncepci, vynechat třezalku. Pokud nekojíš, ber vitamin E. Tenhle čaj srovnává hladiny hormonů a pro ženy je to balzám. Vyřeší nejen PMS, ale i přechod, nepravidelnou menstruaci a další ženský potíže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
872
9.2.16 13:17

Extrakt z jeřábu ptačího.

Upravuje hormonální nerovnováhu (doporučuje se aj ženám v klimakteriu), k tomu si dávám občas třezalku - čaj. jinak dodávat béčko, zinek, hořčík.

Byla jsem chodící psychopat a toto mě srovnalo do stavu - jak tu někdo píše - chodící bomby, neb chodící bomba je oproti mým původním stavům vlastně mírumilovné a nevinné zařízení :)

Byla jsem na tom tak, že jsem musela staršího syna - když byl ještě malý - odvážet na 2-3 dny k babičce, protože jsem měla strach, že mu ublížím. Dr. uvažovala i o nasazení antidepresiv, naštěstí bylinky zabraly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.16 13:36

Za mě Agnucaston - předepisuje gynekolog, ale je čistě přírodní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3865
9.2.16 13:54

Díky moc za rady, vyzkouším postupně asi všechno, snad něco zabere.
@Whitedog jo tak prsa to je taky kapitola sama pro sebe :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1312
9.2.16 14:35

@jruz zdravi dalsi chodici psychopat :mavam:…to jako opravdu jen uzivani jerabu udelalo z tebe beranka?? :)
ja ho kdysi zkousela, vysledek zadnej, nyni jsem druhym mesicem na nejakych tbl.-vytazek z byliny, ktera se volne z nemciny preklada jako „mnissky pepr“,ale u nas to ma jiny nazev, musi se brat min.3 mesice aby byl znat ucinek, je fakt, ze jiste uklidneni a podstatne mensi pnuti v podbrisku-casovana bomba-byla jiz ted, po prvnim spolykanem platicku znat, tak keeeez by, takhle se neda zit…Mam kratkej cyklus 22-24 dni, takze v klidu jsem cca tyden v mesici, bo bud mam premens nebo mens-to mam zas bolesti nebo prilis silne krvaceni :( :( chjoo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
9.2.16 14:52

Holky díky za rady, bylinky vyzkouším, ale hned po ránu alkohol :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to radši ne, to by bylo po delší době asi z bláta do louže

mě fyzický projevy netrápí jen ty psychický, někdy se vzteky třeba i tajně rozbrečím a nedej bože když jsem zrovna v obchodě a třeba nemají něco co sháním, v tu chvíli jsem ráda, že nemám pistoli, protože by to nejspíš někdo odnesl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
10.2.16 08:01

Co vím, tak chlapi bojují s PMS tak, že odejdou do hospody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
10.2.16 08:21
@Jar Jar píše:
Co vím, tak chlapi bojují s PMS tak, že odejdou do hospody.

No hrozně vtipné. Ale já to vlastně chápu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama