Jak probíhá screening v prvním trimestru? Aktuální info

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kačka999
Povídálka 19 příspěvků 13.03.19 13:53
Jak probíhá screening v prvním trimestru? Aktuální info

Zdravím všechny maminky i těhule, chtěla bych se zeptat, za týden jdu na první screening, budu v ten den 12+6tt a zajímalo by mě jak to bude probíhat, jestli se mnou může jít přítel nebo ne a jestli mi už třeba aspoň zhruba řeknou pohlaví miminka :* Na screening jdu do centra prenatální diagnostiky v Brně. Jinak vím, že tato diskuse už tu je několikrát, ale vždy staršího data, tak jsem chtěla slyšet aktuálnější informace. Děkuji všem :hug:

Reakce:
iwinek
Kecalka 321 příspěvků 13.03.19 13:58

Zdravím… Přítel s tebou samo může. Se mnou byl manžel taky… Zhruba pohlaví říct můžou, ale mě třeba doktor řekl, že si to netroufne a čekalo se až na další screening… Doktor ti všechno ukáže, vysvětlí a prohlídne u mimča vše důležité…

ugluk
Hvězda diskuse 45796 příspěvků 13.03.19 14:00

No, probíhá furt stejně :lol: Podrobnej ultrazvuk, náběr krve, integrace výsledků. Chlap u toho ano, pohlaví jak kdo, jak kde a jaká bude klika.

Kalukap
Ukecaná baba ;) 1730 příspěvků 13.03.19 14:05

Ahoj, taky jsem byla v Brně. Funguje to tam následovně. Při příchodu si sundáte boty (mají tam přezůvky, ale můžeš mít vlastní), nahlásíš se na recepci, pak si tě zavolají na odběr krve, kde zaplatíš i poplatek za screening. Pak čekáš v čekárně, než tě zavolají na ultrazvuk. Partner může s tebou, u nás to byl pořádný doják pro oba. Pokud miminko ukáže pohlaví a vyšetřující doktor si bude jistý, na přání ti poví, jestli čekáš holčičku nebo chlapečka. Mě se třeba doktorka ptala, jaké pohlaví cítím. Po úspěšném ultrazvuku odjíždíš domů, během odpoledne ti zavolají výsledky krve, které přičítají k ultrazvukovým hodnotám. Přeju, ať je vše v pořádku a nádherný zážitek. :kytka:

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 13.03.19 14:44

Krev by se ale mela odebirat do urciteho tt. 9-11tt to je tusim. Takze pokud ti ji odeberou az 12+ pak ty vysledky muzou zkresleny. Tohle je fine si dopredu zjistit

prceek55
Kecalka 436 příspěvků 13.03.19 14:49

Ahoj, já jsem byla v Brně a není to tak dlouho.. teď jsem 20+2 a akorát se přístí týden chystám už na 2.screening. Přítele si určitě vezmi, měli ho tam snad všichni kromě mě, mi přišlo :D bohužel byl v práci, ale teď na ten 2.screening už jde semnou, tak jsem ráda, protože je to i pro chlapy zážitek :oops: Mně se doktor zeptal co bych chtěla za pohlaví a jestli to chci vědět, řekl mi že čekám holčičku když jsem se zeptala jestli si je jistej tak řekl, že jinak by mi to neříkal vůbec. Byl to doktor Vlaším nebo Vlašín ted nevím přesne, ale pokud narazíš přímo na něj tak se říká že je to odborník na pohlaví 8) Jinak průběh vidím krásně popsaný příspěvek nademnou :oops: já jsem měla výsledky ukázkový, takže mně jen přišla odpoledne smska s výsledkem a zbytek, že se můžu podivat na internetu.. určitě se ničeho neboj :)

Kačka999
Povídálka 19 příspěvků 13.03.19 15:01

@prceek55 Tak doufám, že to půjde taky tak hladce a že teda zrovna na toho pana doktora budu mít štěstí, na to pohlaví jsem hrozně nedočkavá i když vím, že to teď se to asi ještě s úplnou jistotou nedozvím. :D Jinak tobě i ostatním děkuji za info :hug:

prceek55
Kecalka 436 příspěvků 13.03.19 15:13

@Kačka999 není vůbec zač :oops: držím palce at vse dopadne dobře a pohlaví ať se dozvíš :oops:

lorelai947
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 13.03.19 15:17

Ahoj, taky jsem byla v Brně. Průběh je přesně jak psala @Kalukap
Taky mě vyšetřoval pan doktor Vlašín a potvrzuji, že je to odborník na pohlaví - nám už při tom prvním screeningu sdělil pohlaví obou miminek. Ale je fakt, že jsou to exibicionisti, kdyby se schovávali, tak ani MUDr. Vlašín by tam nic nevykoukal :mrgreen:
Jen upozorňuji, že je třeba brát ho s rezervou - působí jako takovej nepříjemnej morous, moc toho nenamluví, ale opravdu je to odborník.

@Micaella22 nechápu jak to myslíš. Vždyť krev se v průběhu celého těhotenství bere a vyšetřuje x krát…????

lorelai947
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 13.03.19 15:21

@Kačka999 jo a chlapa si určitě sebou vezmi. U mé gyndařky chlap do ordinace nesmí a ani nedělá fotky, takže pro mého muže to bylo vůbec poprvé kdy miminka viděl. A když nám pak pustili nahlas jejich srdíčka, tak to jsme byli naměkko oba :srdce: :srdce:

Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 9506 příspěvků 13.03.19 15:41

Přítel jít může, odeberou ti krev (pokud už ji nebrali dřív), udělají ti takový podrobnější utz, většinou i 3D. Pohlaví spíš jen tak můžou odhadnout, určitě neřeknou jistě a to mimčo musí ještě spolupracovat.

Váš příspěvek
Reklama