Jak probíhají vyšetření po předání do péče porodnice?

Anonymní
27.5.21 11:59

Jak probíhají vyšetření po předání do péče porodnice?

Ahoj, jsem právě 37+2 a po domluvě s gynekologem jsem se dnes objednala a domluvila se s porodnicí na převzetí do péče. Je to moje první těhotenství, a tak vše moc prožívám, plaším a snažím se zjistit dopředu co nejvíc informací. Chtěla jsem se zeptat, jak probíhá vyšetření při převzetí? Při hovoru mi řekli jen co si vzít sebou. Od gynekoložky vím, že by prý se mnou měli doplnit porodopis, vyšetřit mi moč kterou si přivezu a případně udělat monitor. Nedá mi to nezeptat se - budou mi provádět i vaginální vyšetření? Přiznám se, že z něj mám největší obavy, teď ke konci je mi to velmi nepříjemné a postrádám důvod tohoto vyšetření, když nemám ani žádné poslíčky, nic.. :? Dělali vám je také pravidelně každý týden ke konci těhotenství? Je to normální? Co dalšího s vámi po/při převzetí do péče porodnice řešili? Budu moc ráda za vaše odpovědi. Děkuji :* (anonym - stydím se za svoje hloupé otázky…).

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22511
27.5.21 12:01

Asi stejně jako u moji Dr, proste klasické vyšetření jako to probíhalo u ní. U druhého dítěte mě už ani do nemocnice nepredala, šla sem tam až rodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64467
27.5.21 12:04

Moc, ozvy, utz, vaginální nález.. Pokud s tím posledním máš problém, řekni to dr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
27.5.21 12:06

Tak to vyšetření odmitni. Copak je povinné aby se v tobě někdo hrabal? Není nic jednoduššího. Ani při porodu se v tobe nikdo šťourat nemusí, stačí se ozvat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1477
27.5.21 12:07

To samý jako u gynekoložky,… oni to vaginální vyšetření nedělaj protože se nudí, asi k tomu mají svoje důvody ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.5.21 12:31

Ahoj. Po převzetí do péče porodnice s tebou sepíší anamnézu, udělají ultrazvuk, případně natočí monitor, vyšetří moč, tlak, zváží tě a eventuálně vaginálně vyšetří. Takhle je to aspoň u nás. Já od 37. tt vaginální vyšetření odmítám, jelikož k němu stejně jako ty nevidím důvod. Tohle věštění budoucnosti z děložního hrdla neuznávám. Ať už je nález jakýkoli, neřekne ti to nic o tom, kdy porodíš. Navíc se vyhneš nechtěnému Hamiltonovu hmatu, který někteří lékaři rádi dělají bez souhlasu rodičky. Pokud nechceš, aby do tebe někdo hrabal, tak to prostě odmítni.
Hodně štěstí. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
486
27.5.21 12:33

Mě třeba na poradnách v porodnici snad ani vnitřní vyšetření nedělali. Jednou jsem si o nej rekla sama, chtěla jsem vědět jestli se něco chystá :D. Jinak klasika u sestry moč, váha, tlak, monitor. U dr někdy utz. Nic čeho by ses měla bát, na všechno co budeš chtít vědět se ptej. Jsou tam od toho a jsou na to zvyklý ;)
Přeju pohodový porod :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18090
27.5.21 12:38

Vaginální vyšetření mi dělá muj gynekolog a v minulém těhotenství dělali i v porodnici. Ted ještě nevím, u nas se do porodnice ted predava až po 40tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1668
27.5.21 12:52

Byla jsem zrovna včera, takže mám čerstvou zkušenost. Přišla jsem, připojili mě na monitor. Tam jsem seděla cca dvacet minut a během toho si sestřička založila kartu, opsala věci z průkazky a případně zeptala na další. A také vysetrila moc, kterou jsem donesla. Pak mě poslala k doktorce. Ta se mě zeptala ještě na další věci a udělala přes břicho ultrazvuk. Vaginalne prý vyšetřují až po termínu z toho důvodu, že tam každý týden na kontrole může být jiný Dr, tak asi aby to nějakým ženským nebylo nepříjemné. Ale tohle asi konkretne záleží na dané porodnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.21 13:00

Holky děkuju, uklidnily jste mě :hug:

@MatkaMatceVlkem - děkuji moc! Jsem ráda, že má někdo stejný názor jako já. Bála jsem se, zda toto vyšetření není povinné, proto ty otázky..

V pondělí na kontrole se tedy případně ohradím, držte mi palce :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
1419
27.5.21 13:15

Vaginální vyšetření můžeš úplně naprosto v pohodě odmítnout ;) navíc je to vyšetření, které nemá vlastně vůbec žádnou vypovídající hodnotu (v zahraničí se vv v těhotenství často vůbec neprovádí), plus navíc hrozí riziko zavlečení infekce (pokud lékař nepoužije sterilní rukavice - většinou si je berou z takové té tahací krabice a to nejsou sterilní).
Pamatuj na to, že POVINNÉ není vůbec nic. Je to tvoje tělo, tvoje zdraví. Lékaři pouze navrhují a doporučují a postup, ale konečné rozhodnutí, jestli ten daný úkon podstoupíš, je vždy na tobě (pokud se tedy nejedná o záchranu života).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12888
27.5.21 13:23
@Anonymní píše:
Holky děkuju, uklidnily jste mě :hug:

@MatkaMatceVlkem - děkuji moc! Jsem ráda, že má někdo stejný názor jako já. Bála jsem se, zda toto vyšetření není povinné, proto ty otázky..

V pondělí na kontrole se tedy případně ohradím, držte mi palce :mrgreen:

Muzes odmitnout cokoliv, i to, co se tvari jako povinne. Neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
874
27.5.21 14:38
@Anonymní píše:
Holky děkuju, uklidnily jste mě :hug:

V pondělí na kontrole se tedy případně ohradím, držte mi palce :mrgreen:

Neboj, nikdy nic co kdo dela s tvym telem, neni povinne. Chapu, ze nevis, do ceho jdes, ale uz ted si zkus v hlave prepnout, ze se muzes na cokoliv ptat, cokoliv odmitnout a vsechno pri porodu chtít vysvetlit. Neboj se byt v tomto vic asertivní, at ti nezkazej zazitek z porodu. A zrovna od castych vnitrnich vysetreni se hodne upousti, mne ho delali poprave pri akutnim stavu v druhem trimestru, po druhe az pri porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
471
27.5.21 14:56

Prvorodička s důvěrou v lékaře, kteří přece ví, co dělají. Raději opatrně, nenech se natlačit do věcí, které nechceš, pokud by někdo zkoušel manipulovat, jakože ohrožuješ své dítě, vysměj se mu. No.. ať ti vše dobře dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2572
27.5.21 15:58

Ahojky, je to jednoduché, pokud to vyšetření nechceš, podstupovat ho nemusíš. Ale příprav se, že mohou mít blbé řeči, to zas jo. Ale je to asi všecko, co můžou ;)

Já jsem to třeba odmítla a doktorka vypadala jako ze to nemůže nějak vstřebat a vyvíjela na mě určitý nátlak, až mi to už přišlo divné 8o :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat