Jak řešit wifi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  14.03.18 16:33
Jak řešit wifi?

Milé maminky, odešla jsem s dětmi od manžela tyrana…skončil ve vězení…Najednou sama v domácnosti nějaké věci nezvládám. Jsem netechnický typ. Máme NTB připojený přes tzv. flashku nebo máme v bytě wifi signál, chytáme free wifi z vedlejší provozovny, kavárny. PC už nemáme. Pak máme na cestování tablet, já a svůj i děti. V případě cest na prázdniny atd.,když děti nejsou v místech, kde je wifi, třeba u babičky na horách, jim platím připojení k internetu v tabletu přes SIMku, což je dost peněz (LTE).Jak se dá řešit wifi na cestách? Děkuji. Stydím se, že jsem netechnický typ… :oops: Ještě mají oba kluci smartphone s internetem, v rámci balíčku, ale tam je omezený objem dat. Omluva za anonym kvůli osob. důvodům, děkuji :kytka:

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineIvan PPZ
Kelišová 5580 příspěvků 14.03.18 16:53

Pořídit do 1 mobilu solidní data. Pak ten mobil bude mít sám internet a ještě ho může současně „šířit“ přes wi-fi.
LTE nemá nic společného s cenou, je to jen „vyjádření rychlosti“. GPRS, EDGE, 3G, 4G, LTE…
Jinak mi první 1,5 řádku přijde mimo souvislost… nebyl by pak potřeba anonym.

Anonymní  14.03.18 17:31

@Ivan PPZ Stalo se, zminila jsem proste osobni okolnosti. Dekuji

Anonymní  14.03.18 17:42

@Ivan PPZ takze ke smartphone kvalitni datovy balicek a ten pak muze sirit wifi i pro tablet?oml.se za stupidni otazku :oops: :kytka:

Kelišová 5580 příspěvků 14.03.18 20:05

Ano, třeba bude tarif s 1,5 giga dat. Je jedno, jestli to spotřebuje samotný mobil, nebo jestli se zapne HOTSPOT a mobil se pro ostatní wi-fi přístroje bude chovat jako „ta wifina odvedle“. Jen ten mobil bude šířít wifi na kratší vzdálenost, ideálně ve stejné místnosti. Bude se také rychleji vybíjet a možná i více zahřívat. Ale jeho běžné funkce budou současně fungovat. Takže se bude dát i telefonovat. Je vhodné mít ten mobil, který umí to LTE a zároveň, aby i ta data běhala na LTE. Klidně můžete tu wifi šířít i při cestě vlakem. Je to normálně zaheslované, ale když se mobil dítěte (nebo tablet) poprvé přihlásí, zadáváte heslo (to vidíte ve svém mobilu) a pak je už připojování automatické. To sdílení internetu můžete vypínat. Když budete ten internet „půjčovat“, váš mobil nebude současně v té době sám připojený na wifi (i když bude k dispozici). Umí tu wifi buď přijímat, nebo šířit (data od operátora). Stejně tak může wifi šířit tablet, pokud má prostor pro SIM.
Nebo můžete koupit „krabičku“, do které dáte datovou SIM a ona bude tou vaší wifi. Může být do zásuvky, i na baterii. Cca. 500,– Kč a víc.

Anonymní  14.03.18 20:08

@Ivan PPZ :kytka:

Kelišová 5580 příspěvků 14.03.18 20:36

Univerzálním platidlem je odjakživa Oříšková Milka… :think: :oops:

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 15.03.18 08:21
@Anonymní píše:
Milé maminky, odešla jsem s dětmi od manžela tyrana…skončil ve vězení…Najednou sama v domácnosti nějaké věci nezvládám. Jsem netechnický typ. Máme NTB připojený přes tzv. flashku nebo máme v bytě wifi signál, chytáme free wifi z vedlejší provozovny, kavárny. PC už nemáme. Pak máme na cestování tablet, já a svůj i děti. V případě cest na prázdniny atd.,když děti nejsou v místech, kde je wifi, třeba u babičky na horách, jim platím připojení k internetu v tabletu přes SIMku, což je dost peněz (LTE).Jak se dá řešit wifi na cestách? Děkuji. Stydím se, že jsem netechnický typ… :oops: Ještě mají oba kluci smartphone s internetem, v rámci balíčku, ale tam je omezený objem dat. Omluva za anonym kvůli osob. důvodům, děkuji :kytka:

mám od operátorka 1,5 GB dat.. doma jedu na wifi, všude, kde je veřejně dostupná wifi taky, takže jsem za celou dobu ještě ten objem dat nevyčerpala :think: a to kluk hraje hry atd..

Kelišová 5580 příspěvků 15.03.18 10:01

Spotřeba dat je velmi individuální. Co je pro jednoho dost, pro druhého to bude klidně směšně málo. Ale stejně to bude hodně o penězích za data…

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 17.03.18 22:26

@Ivan PPZ A to máme i my ostatní chtít také Milku od každé tazatelky, které poradíme? :mrgreen: Myslela jsem, že tu radíme dobrovolně a gratis :D..a jiní zase nám :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Učíte za peníze kouřit děti! Youtuber Kovy griluje Boučka a spol. kvůli reklamě na IQOS

Mezinárodní filmový festival ve Varech nebyl letos jen ve znamení filmu a... číst dále >

Feťačka Katka se objevila v nové reality show. Její vzhled opět děsí

Nejslavnější pražská narkomanka Kateřina Bradáčová (41), která se proslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama