Jakou koupit čtečku knih

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SussiK
Ukecaná baba ;) 1184 příspěvků 06.03.18 13:10
Jakou koupit ctecku knih

Ahoj, potrebovala bych od vas poradit ohledne ctecky…Dlouho jsem se zuby nehty branila ctecce, uznavam jen knihy na papiru, ale uz je nemam kam davat :lol: tak jsem se rozhodla, ze to zkusim, ale vubec nemam tuseni, jak to funguje, jakou nejlepe vybrat, jaky maji funkce? cena neni rozhodujici :think:
rada bych, aby byl system stahovani knih co nejjednodusi, pritom abych mela velky vyber, i knihy v cizich recech apod, aby se dalo cist jak na slunicku tak ve tme, knihy se daly ve ctecce nejak roztridit…vic me zatim nenapada :think: :D predem diky moc za tipy :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

uf-ounek
Extra třída :D 12463 příspěvků 06.03.18 13:14

Já mám čtečku Kindle a jsem nad míru spokojená. Stahuju přes uložto a posílám do čtečky, pokud knížku kupouju, tak mi jí hned pošlou automaticky do čtečky. Samozřejmostí při výběru bylo podsvícení. Číst se dá s ní úplně v všude. Mám roztříděno podle autorů ve složkách. Kolik stála nepovím, byl to dárek. ale letos vydali novou verzi, která se dá vzít i do vlhka/do vany. Lituju, že jí nemám :,( ;)

Premek_Orac
Závislačka 4390 příspěvků 06.03.18 13:14

@SussiK Čtečky a tabety už jsou mrtvé, ne?

SussiK
Ukecaná baba ;) 1184 příspěvků 06.03.18 13:20

@Premek_Orac mrtve? jakto? :think: :P

Premek_Orac
Závislačka 4390 příspěvků 06.03.18 13:25

@SussiK Prodeje jdou obrovsky dolů, idé čtou a internetí a hrají hry na mobilech, které mezitím zvětšily velikost displejů.

Salorka
Závislačka 4225 příspěvků 4 inzeráty 06.03.18 13:29

Za mě určitě PocketBook! Mám už několik let a vše bez problémů, přečte všechny formáty, snadné a jednoduché ovládání :-)

SussiK
Ukecaná baba ;) 1184 příspěvků 06.03.18 13:36
@Premek_Orac píše:
@SussiK Prodeje jdou obrovsky dolů, idé čtou a internetí a hrají hry na mobilech, které mezitím zvětšily velikost displejů.

Aha takhle…ja mam teda telefon velky dost(samsung s8), ale i tak by mi to na cteni knih nestacilo, plus (i s pametovkou) bych nemela dost mista :P

SussiK
Ukecaná baba ;) 1184 příspěvků 06.03.18 13:39

@Salorka @uf-ounek jj,co jsem tak procitala diskuze, tak bud kindle nebo pocketbook…ale u kindlu, nejsou ty knihy nejak omezene amazonem? :think: u me je problem, budu ji kupovat v rakousku a rada bych ale stahovala ceske knihy

Premek_Orac
Závislačka 4390 příspěvků 06.03.18 13:43

@SussiK Já to nemyslím zle, jen píšu o trendu trhu. Podobně se dnes prodá násobně víc notebooků, než PC.
U knih se i dnes najdou tací staromilci, co čtou papírové. Třeba já :-)
Z hlediska praktičnosti bych asi na tvém místě vzal to, co je nejprodávanější. Ta je největší pravděpodobnost zachování technické podpory atd.
OT: S8 dobrý? Já samsungy nikdy neměl, ale ty nové se mi líbí.

Heivka
Závislačka 3199 příspěvků 06.03.18 13:45

Mám Bokeen, jsem s ní moc spokojená, je to „jenom“ čtečka bez dalších funkcí (mp3 přehrávač a podobně) má dobré podsvětlení a je dobře čitelná i v jasném slunci. Knihy stahuju do počítače a spravuji je přes bezplatný software Calibre. Samozřejmě má i připojení k internetu, kde se dají knížky kupovat a stahovat rovnou do zařízení.

@Premek_Orac Prodej čteček poklesl hlavně kvůli tomu, že se jedná o zařízení, které není nutné měnit, dokud funguje. Rozdíl v technologii mojí čtečky (2017) a té co má táta (2012) je pouze v rozlišení a ani to není žádný extrém. Na čtení je čtečka vs mobil velký rozdíl, ve čtečce můžu číst klidně několik hodin, v mobilu mě po několika desítkách minut začnou bolet oči nehledě na to, že když čtu z mbilu, tak rozsvícený displej rychle žere baterku. Ale je pravda, že kdo má lepší mobil už většinou tablet nepotřebuje.

caramba
Stálice 81 příspěvků 06.03.18 13:46

@SussiK já mám kindle paperwhite už asi 3 roky a velká spokojenost. Jsem taky zastánce papírových knih, ale po zjištění, že se mi konečně nedělá zle při čtení v autě a autobusu už bych neměnila. Spousta knih je ke stažení (i zdarma) přímo na amazonu, hlavně cizojazyčných :)

P4ja
Kelišová 6307 příspěvků 06.03.18 13:49

Já mám Kindle a spokojenost. Na jednu stranu souhlasím s @Premek_Orac, že lidi surfujou na netu a hrajou na mobilech.
Ale pro mě je čtečka pořád super věc. Mám tam spoustu knížek, hlavně nemá podsvícení a nebo se dá vypnout. Takže to nesvítí jako mobil a hlavně ji používá jen na čtení ve chvíli, kdy nechci, aby mě rušil internet atd. Mysím, že fajn.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 34 inzerátů 06.03.18 14:04

@SussiK Tak když uznáváš jen papírové knihy a nemáš je kam dávat, nechodíš do knihovny? Takhle to řeším já, pro mě je prostě knížka v ruce nej. Půjčím si, přečtu, vrátím, nikde nic nehromadím, za 200,– na rok, paráda ;)

hani28
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 06.03.18 14:06
@Premek_Orac píše:

Tak ctecky snad nejsou na hry a internet. Tablety to jo, ty jsou hodne nahrazeny mobily, ale klasicka ctecka, to ne, to je fakt rozdil cist na ctecce nebo tabletu/mobilu.
Jinak ja mam Kobo, ale jsem v zahranici, nevim jestli se prodava v CR.

SussiK
Ukecaná baba ;) 1184 příspěvků 06.03.18 14:54
@xstrasilka píše:
@SussiK Tak když uznáváš jen papírové knihy a nemáš je kam dávat, nechodíš do knihovny? Takhle to řeším já, pro mě je prostě knížka v ruce nej. Půjčím si, přečtu, vrátím, nikde nic nehromadím, za 200,– na rok, paráda ;)

To bych rada, ale jelikoz ziju v rakousku tak to nejde :lol: sice v nemcine ctu, ale cj je porad lepsi, takze kdyz jsem na navsteve v cr, nakoupim hromadu knizek :oops:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Bipolární porucha, kterou trpí Babišova dcera: Kdo ze slavných ji měl také?

Bezdůvodně pokleslá nálada, která může trvat i dva týdny, ztráta energie,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >