Auto v mrazech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AstraG
Závislačka 4406 příspěvků 27.02.18 08:34
Auto v mrazech

Ahojky dámy,
je tu některá, co rozumí autům?
Potřebovala bych co nejdříve vyrazit autem cca 20 km do města. Ale mám strach, aby mě to tam někde nezdechlo. V neděli jsem do práce nenastartovala, tak mi manžel autobaterii nabil. Včera jsem jela jen po městě rozvést děti, ale nechcípala jsem to před školkou a pak rovnou domů. Dnes to samé, nastartovala jsem na pinknutí, ale po cca 400 metrech, při projetí kruháče mi to chcíplo. Nastartovat už šlo o dost hůř, úplně mě polil pot, že tam zůstanu stát. U školky jsem to teda opět nechala běžet a jela domů. No a teď mám dilema. Jestli vyrazit do toho města nebo ne. Nikoho tam neznám. Takže kdyby mě to chcíplo třeba na světlech, na křižovatce, na kruháči, tak nevím co dělat a budu blokovat provoz. Manžel z toho má srandu, ať jedu vlakem nebo autobusem - ani omylem :lol: Pracuje daleko, takže ten pro mě nepojede.
Než začaly ty mrazy, tak bylo auto spolehlivé.

Jely by jste?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Tunrida
Hvězda diskuse 47838 příspěvků 27.02.18 08:40

Tak když ti to chcípne na světlech nebo na kruháči, tak ti pomůže někdo kolem. Já bych na křižovatce taky nikomu nevolala, ale odchytla prvního ochotnýho pomoct. Jinak manžel ať se netlemí a radši ti dá auto dohromady. Těžko říct, co s tím může být. Jezdíš na benzin nebo na naftu. V návaznosti na ty mrazy může jít do háje baterka, špatný svíčky, ucpaný filtry, zamrzlá nafta…

Sleepy.Monkey
Kecalka 277 příspěvků 27.02.18 08:43

Dobré ráno, já bych nejela. Měla bych stejný strach jako Ty. Vyrazila bych busem nebo vlakem - ale mě s nimi nevadí jezdit :) Ale je to lepší, jet busem, než aby mě to někde uprostřed provozu zdechlo. Ty pohledy řidičů mi za to nestojí.

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 27.02.18 08:44

Když ti to chcipne tak ti někdo pomůže a nebo jeď busem a nemusíš řešit že ti to někde přestane jet ;)

Tableta
Závislačka 4060 příspěvků 6 inzerátů 27.02.18 08:48

A proč tu baterku v takovým počasí z auta nevytahuješ?7

Jela bych hromadnou dopravou. Spolíhat na to, že projíždějící auto bude mít tam tu věc n nastartování, nebo čekat, až přijede někdo ze servisu… No to bych nedala :mrgreen:

AstraG
Závislačka 4406 příspěvků 27.02.18 08:52

Busem nejedu, město okresní, ale mhd tam není a chodit v tomhle mrazu pěšky ne-e. Jezdím na benzín. Možná až bude zahřáté, tak už nechcípne, ale co když jo? :lol: Ach jo, po dlouhý době den sama pro sebe, a budu sedět doma, kvůli mrazu :pocitac:

AstraG
Závislačka 4406 příspěvků 27.02.18 08:53

@Tableta Neumím otevřít ani kapotu, natož odpojit a připojit baterku :lol:

Tableta
Závislačka 4060 příspěvků 6 inzerátů 27.02.18 08:57

@AstraG zahřátý nechcípne :) taky záleží, jak dlouhou trasu bez vypnutí motoru pojedeš.

baccata
Kecalka 359 příspěvků 27.02.18 09:00

Pokud pojedeš 20 km, tak se ti motor krásně prohřeje a už nechcípne. Pokud ti nejde nastartovat a je motor zahřátý, je problém jinde, pravděpodobně svíčky, nebo starter

baccata
Kecalka 359 příspěvků 27.02.18 09:01

Navíc benzinové auto tyto mrazy mnohem lépe zvládá, nehrozí ti, že ti po dlouhém stání ve velkém mraze zamrzne nafta.

AstraG
Závislačka 4406 příspěvků 27.02.18 09:03

Tak teda jedu :lol:

vertunka
Závislačka 4642 příspěvků 27.02.18 09:04

Ja bych jela spis tech 20km nez do ty skolky. Na tu dlouhou vzdalenost tlse baterka dobije a bude uplne v pohode.

AstraG
Závislačka 4406 příspěvků 27.02.18 09:05

@baccata chcíplo mi po cca 400 metrech po výjezdu z kruháče - malé otáčky, chtěla jsem odbočovat. A bylo studené, teď pojedu 20 km, tak snad to bude ok.

Tableta
Závislačka 4060 příspěvků 6 inzerátů 27.02.18 09:06

Tak teda hodně štěstí :mrgreen:

AstraG
Závislačka 4406 příspěvků 27.02.18 09:07

@vertunka Já vím, že to není dobré jezdit po městě, ale do školky to máme 2 km, a v - 15, než by jsem se tam s malou doplazila… Nehledě na to, že ani kluk nechtěl do školy pěšky, nenosí žádný podvlíkačky a v džínách mu je zima.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >