Reklama

Někdo se mi snaží nabourat do facebookových účtů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 28.02.18 01:13
Někdo se mi snaží nabourat do fb účtů

Ahojky. Mám dva fb účty. Jeden máme s manželem společný a druhý je můj starý, nevyužívaný, ale aktivní. Podotýkám manžel to není, veškeré své jakékoliv účty i maily máme volně pro sebe dostupné, hesla uložena v mobilech i PC nebo je prostě známe. Takže kdo dřív ráno vztane skoukne jak svůj mail tak toho druhého, to samé fb atd. Přihlašujeme se stabilně pouze ze dvou zařízení, které máme i spárované. Společný fb mi již několikrát ukázal přihlášení z neznámého zařízení, ale neukázalo mi to IP. A před chvílí jsem si všimla mailu s upozorněním, že se někdo z neznámého zařízení pokoušel přihlásit na ten můj osobní starý Facebook účet. Takže prostě někdo se mi tam snaží dostat. Je tam jiné heslo než na tom druhém. Z rodiny to nebude určitě nikdo. Zaprvé by si to nedovolili a za druhé kdyby už náhodou třeba chtěli vidět moji konverzaci s někým tak ví, že jim jí bez problémů ukážu. Když jednou potřebovali poskytla jsem jim i údaje k internetovému bankovnictví, protože jsem nebyla u pc, takže ví, že stačí požádat a nemám problém. Mám podezření na manželovu exmanželku, protože ta se už jednou vydávala za mě a mým jménem se na úřadě dožadovala soukromých informací o financích mého manžela. Tenkrát jsem chtěla podávat TO, ale nakonec jsem to nechala být. A pokud je to zase ona tak už ale bude pěkný cirkus, který si za klobouk nedá. Snaží se na nás vyzvídat i u tchyně, ale ta jí už nic neřekne kromě obecných banálních věcí. Nevíte zda mám nějakou možnost zjistit z jaké IP adresy se ten někdo snaží se mi do účtu nabourat? Bohužel na toto už mé počítačové dovednosti nestačí. Díky moc.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lucius08
Zasloužilá kecalka 610 příspěvků 28.02.18 02:33

Mě tenkrát přišlo, že se mi někdo snaží nabourat do fb účtu, přišel mi i název zařízení a místo odkud to bylo.

M-A
Kecalka 161 příspěvků 28.02.18 05:45

Me akorat vcera taky, ze nekdo z Plzne, sama bydlim v Ceske Lipe.
Je to neprijemny, clovek si rika kdo a proc…
Ale radu bohuzel nemam.. :nevim:

e008
Závislačka 3204 příspěvků 31 inzerátů 28.02.18 05:54

Jak a kde se to pozna? Nejsem ve fb sbehla a nedavno se mi v pratelich objevil cizi chlap, aniz bych ho pridavala…

Kakika
Extra třída :D 14838 příspěvků 28.02.18 07:16

Myslím, že za tím mnohdy ani nemusí být snaha nabourat se na účet, ale prostě podobný mail. Na FB se pomocí mailové adresy přihlašuje, takže stačí, pokud máš novakovaanna@… a někdo novakovaana@… a nevšimne si, že dal i dvě „n“ a rve tam svoje heslo, než si všimne… Pokud to bylo jednorázově, tak bych to neřešila. Mně se už opakovaně někdo snažil na FB dostat, pokaždé ze stejného místa, tuším, kdo to může být, ale přes heslo se nedostal a pravidelně si kontroluji, jestli nejsem přihlášená i z jiného zařízení.

Vicky1
Ukecaná baba ;) 2164 příspěvků 28.02.18 07:19

@e008 prihlas se a najed si do nastaveni zabezpeceni a tam bude ze chces zaslat email kdyz se nekdo prihlasi poprve na jinem zarizeni. Dale doporucuju v nastaveni emailu overit telefonni cislo ja to mam a kdyz mi ho chteli vzit tak jsemm to ustala diky cislu manzel o email prisel.

Ivan PPZ
Kelišová 5607 příspěvků 28.02.18 07:21

@LimitedEdition Předně- všude změňte hesla a použijte nějaká přiměřeně odolná. Jinak IP se poněkud přeceňuje. Spousta lidí má navenek stejnou IP- podle toho, jak funguje jejich poskytovatel. Kdyby někdo řešil moji IP, tak se zblázní, protože ji má tak cca. dalších 5-10.000 lidí. A i tohle se dá zfejkovat. Tohle „cizí“ přihlašování mohou dělat i BOTi třeba z Číny. K čemu vlastně chcete použít zjištěnou IP?

blumen
Hvězda diskuse 40376 příspěvků 28.02.18 07:37
@Kakika píše:
Myslím, že za tím mnohdy ani nemusí být snaha nabourat se na účet, ale prostě podobný mail. Na FB se pomocí mailové adresy přihlašuje, takže stačí, pokud máš novakovaanna@… a někdo novakovaana@… a nevšimne si, že dal i dvě „n“ a rve tam svoje heslo, než si všimne… Pokud to bylo jednorázově, tak bych to neřešila. Mně se už opakovaně někdo snažil na FB dostat, pokaždé ze stejného místa, tuším, kdo to může být, ale přes heslo se nedostal a pravidelně si kontroluji, jestli nejsem přihlášená i z jiného zařízení.

Taky myslim. Nebo zamenim, spletu se konec emailove adresy, misto seznam treba email a problem je na svete.

Vladimirovna
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 28.02.18 08:49

Znam. Jednou mi to zobrazilo novou ip ž Vyskova a pak se mi zase odblokli lidi ktery jsem blokla. Jen by mě zajímalo kdo to dělá

Káťa19
Kelišová 6758 příspěvků 37 inzerátů 28.02.18 10:13

Ano, nech si zabezpecit nove prihlaseni pres sms na telefon. Muze to delat nejaky haker, blizke bych v tom nevidela. Me jednou zazvonila policie doma, ze pry maji neco nahlaseno, tak prisli zkontrolovat, zda jsem v poradku 8o. musela jsem jim ukazat FB a zda ho mam chraneny a jestli nemam podezreleho v pratelich. Dodneska nechapu. Fb nemam verejny, ale po tehle zkusenosti jsem smazala veskere info o sobe, kde jsem pracovala a tak…

Káťa19
Kelišová 6758 příspěvků 37 inzerátů 28.02.18 10:15

@Vladimirovna me uz se stalo nekolikrat, ze mi prisel mail, zda jsem se prihlasila treba v Hamburku :D, tak jsem nahlasila ze ne a zmenila heslo. Ale od te doby, co mam nove prihlaseni pres sms se mi to nestalo :think:

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 28.02.18 13:14

Tak nakonec jsem zjistila typ zařízení a IP adresu, ale nemůžu zatím zjistit komu patří. A dokonce jsme zjistili, že se nám do účtu někdo stabilně přihlašuje z jiného zařízení, takže nám někdo už pěkně dlouho prolézá účty. A k dotazu k čemu tu IP chci… Pokud je to ta osoba, na kterou mám podezření tak půjdu podat trestní oznámení, protože se již jednou vydávala za mě za účelem zjištění osobních informací o manželovi. Důkaz o tom mi paní na úřadě poskytla, takže to mám pořád v ruce.

Ivan PPZ
Kelišová 5607 příspěvků 28.02.18 13:22

Samotná IP nemá v případě soudního sporu skoro žádnou váhu. Jednak se to dá upravit, druhak - že se někdo připojí z mé IP ještě neznamená, že jsem to byl já. Podobně, jako když někdo pomocí vašeho (napadeného )fb něco provede, tak to automaticky neznamená, že odsoudí vás.

freeport
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 28.02.18 13:22

Mně se před rokem někdo neustále nabourával na instragram. Přidával mi lidi, které sleduju, bylo jich snad 500, především Asiati. Rozesílal mé potvrzení o sledování a vkládal falešné erotické fotky. Tak jsem si ho zrušila. Po půl roce a něco pod jiným nickem založila a zatím mám klid.

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 28.02.18 13:41

@Ivan PPZ tak ona je ona osoba s informacemi, které by tam nalezla schopná mě konfrontovat. Vím moc dobře co a komu píšu, takže kdyby na mě vyrukovala s tím a tím, tak vím na beton odkud to má. A soukromé info, které by mohla zneužít píšu jen rodině, která by nikde nic neřekla. Nechci nikoho urážet to opravdu ne, ale jedná se o osobu jednoduchou s příbuzným bývalým kriminalistou, takže má za to, že se jí nic nemůže stát. Jak vyšlo najevo, že vím, že se vydávala za mě tak sice měla bobky u zádele, ale strašně operovala s tím, že má bývalého kriminalistu v rodině a že kdyby něco tak se stejně nemá čeho bát. To se trošičku spletla, protože naše rodina má zase známého dobrého právníka, který mi sdělil, že alespoň na přestupkové by to šlo a pokud by se to opakovalo měla by z toho už problém. Ale nechala jsem to tenkrát být, ale papír v ruce o tom jak se vydávala za mě a chtěla informace osobní informace o mém muži a dokonce tam operovala s jeho rodným číslem mám v ruce a ještě jsem to osobně řešila s dvěma úřednicemi, protože to zkusila jak na našem městském úřadu tak ještě na krajském. U nás jí info paní neposkytla, na krajském ano a dokonce i s hodně citlivými údaji, se kterými nám mohla udělat problém. Ale s tou paní co jí to poskytla jsem to osobně také řešila a omlouvala se mi horem dolem jen ať nepodávám stížnost. A taky, že ex se nám s informacemi, které získala pokusila zavařit. Naštěstí neúspěšně. Takže jsem si jistá, že by byla schopná něco takového klidně udělat.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama