Jak roste česnek paličák?

775
31.12.12 18:27

Jak roste česnek-paličák?

Ahojte, dohadujeme se s manželem…můžete mi někdo říct jak to je? Když zasadím česnek na podzim do země-tak manžel tvrdí, že se česnek rozpadne (zhnije) a pak roste na jaře nový česnek. No a já tvrdím že česnek roste z toho jednoho stroužku na jaře, vydrží v zemi do jara a nehnije nebo nerozpadává se. Tak jak to je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
K.Black
31.12.12 18:29

Z toho stroužku vyroste nová palice :think: nemůže shnít, jak by z toho potom vyrostl nový?

• Citovat
  • Nahlásit
5914
31.12.12 18:30

Máš pravdu ty :mrgreen: vyroste na jaře z toho stroužku a teprve postupně ten ztroužek, co si zasadila odhnívá :lol: Já se dneska zrovna koukala, jestli mi neleze ze země ven, protože je moc teplo a lezou mi sněženky :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
775
31.12.12 18:32

No já mu tvrdila, že nemá ten čenek z čeho růst když zhinje :lol: takže mám pravdůůů :potlesk: Děkuji vám holky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6963
31.12.12 18:33

Zasadíě čwsnek a z tpho stroužku přece leze nový a postupen na jaře odhnívá a rostw nový jak jako jinak kdyby v zimě shnil, tak jak by rostl???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6963
31.12.12 18:33
@M+M+S píše:
No já mu tvrdila, že nemá ten čenek z čeho růst když zhinje :lol: takže mám pravdůůů :potlesk: Děkuji vám holky

nemáš zač

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
775
31.12.12 18:40

Holky a ještě zeptám-když se moří čenek-je ta chemie i v tom novém česneku (vyrostlém na jaře)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1449
31.12.12 19:19

Podobne jako cibule tvrdohlava :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K.Black
31.12.12 19:42
@M+M+S píše:
No já mu tvrdila, že nemá ten čenek z čeho růst když zhinje :lol: takže mám pravdůůů :potlesk: Děkuji vám holky

vsadila jsi se aspoň :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
5914
31.12.12 20:05
@M+M+S píše:
Holky a ještě zeptám-když se moří čenek-je ta chemie i v tom novém česneku (vyrostlém na jaře)?

To přes zimu vyprchá, asi záleží čím moříš, ale vem si já ho zasadila někdy na začátku listopadu a sklízet budu někdy v polovině léta, tak to tam být už nemůže. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18308
31.12.12 20:09

Tak s dovolením se vmísím do debaty coby zemědělský synek…
Předně - existují dvě skupiny odrůd česneku - podzimní a jarní. Jmenují se podle toho, kdy se česnek sází. Takže dál už je to jasné.
Co se týká mořidla, tak kromě měďnatých fungicidů se dá mořit i SULKOU nebo tím druhým přípravkem, začíná to na Sulf… dál nevím. (Oboje jsou sloučeniny síry a vápníku.) Ty přípravky se nevstřebávají dovnitř dužiny, zůstávají na povrchu… Fungují tak, že pokud se vyklíčené spóry hub a plísní dotknou mikroskopické částečky mořidla na povrchu česneku, tak se „otráví“ a rozpadnou se. Ale pokud byste to vzaly přísně vědecky a hledaly absolutně nepatrné množství mořidla v nově narostlém česneku, tak při použití dostatečně citlivé metody tam něco najdete. Ale bude ho tam možná asi tolik jako přirozené radioaktivity. Čili skoro míň než nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K.Black
31.12.12 20:19

Ty jo holka ze vsi, a nepamatuju si že by jsme ho mořili :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
5914
31.12.12 20:25

Já ho tedy taky nemořím, ale to je jen do času, než mi to jeden rok nevyjde a napadne mi ho nějakej neřád :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7358
31.12.12 22:27

Já jsem sázela v říjnu a už ho mám 10 cm vysokej… ;) :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22511
28.2.15 11:59

Pěstujete někdo česnek doma? Vyklíčila mi tu celá palice, má cenu to někam sázet? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat