Jak rozhýbat střeva?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Slavka28
Povídálka 38 příspěvků 24.08.19 18:02
Jak rozhýbat střeva?

Dobrý den, mohla bych poprosit o radu? Jak rozhýbat střeva - metabolismus? Já vím, že se říká, že hlavní je pohyb, ale ten je pro mě nereálný. S laktulozou mám problém, hrůza to vypít a účinky vlastně nula (to ji mám přes deset dní a nic to se mnou nedělá). Děkuji moc.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tiger-lily
Hvězda diskuse 35045 příspěvků 24.08.19 18:26

Promasírovat břicho a zacvičit si aspoň tak, že přitahuješ pokrčené nohy na břicho. Dát si ovoce, zeleninu, lněné semínko. Pro rady ohledně stravy při problémy se střevy zkus napsat do této poradny o výživě nebo této poradny o přírodním řešení zdravotních problémů.

NinaU.
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 24.08.19 18:31

I vycházky jsou nereálné? Ten pohyb je opravdu nejlepší.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 24.08.19 18:39

Proč je pohyb nereálný?

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 9331 příspěvků 24.08.19 19:02

Laciné pivo nevalné kvality. Optimálně v nějaké místní hospodě IV. cenové - místní určitě poradí, kam nechodit na pivo - tak právě tam zajít. Ale pozor - kolikrát člověk nestačí dojít domů :mrgreen: Takže možná lepší vzít si do džbánu a pít až doma.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 24.08.19 19:05

@Prof. Farnsworth Krušovice?

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 9331 příspěvků 24.08.19 19:14
@Zumpa píše:
@Prof. Farnsworth Krušovice?

Jak kde. Záleží na podniku, jako u každého piva. Někde mají výborné, někde projímavé. :think:

jkra
Nadpozemská drbna 29530 příspěvků 24.08.19 19:17

Pohyb.taky Carnitin, ten kdyz si dam pred cvicenim, nedobehnu pak skoro domu.

mofiz
Závislačka 2822 příspěvků 4 inzeráty 24.08.19 20:15

Švestky ať sušené, tak kompot. Acidofilni mléko, kefir. Občas jablečný mošt, pomerančový džus s družinou

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 998 příspěvků 4 inzeráty 24.08.19 20:26

Zakysané výrobky typu kefíru (domácí je nej), jogurty, ovoce (jablka, hrušky). Projímavý je švestkový džus (stačí lák z kompotovaných švestek), dobrá je špaldová káva ráno nalačno. Po ní třeba ten jogurt a už by to mohlo jít ;). Současně se ale vyvarovat potravin, které „staví“ - bílé pečivo, černý čaj, banány,… Pohyb aspoň chůze, pak cvičení, jak tu padlo - přitahovat nožky k bříšku, popř. si lehnout na záda a nohy natahovat střídavě dopředu. Pokud by problémy trvaly nebo byly dlouhodobějšího rázu (nevím, zda to je těhotenstvím nebo jiné příčiny), tak bych doporučovala vyšetření na gastroenterologii, popř. u proktologa.

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 998 příspěvků 4 inzeráty 24.08.19 20:28

U laktulózy jsou různé druhy, za mne je nej duphalac. Dávku lze dát celou ráno, popřípadě rozdělit na menší dávky přes den. Když se k tomu hodně pije (a pokud se opravdu chceš po… tak vlažnou vodu či teplé čaje - ne černý), tak to zabírá docela dobře. A jak jsem psala výše, pomáhá i úprava jídelníčku. Samozřejmě záleží na příčině, jestli je to těhotenstvím, tak je možné, že prostě ucpaná budeš dál, ale tyhle věci, co tu padly, by mohly pomoct…

Havlova
Ukecaná baba ;) 1341 příspěvků 24.08.19 20:35

Mě pomáhá vláknina. A pohyb - nemůžeš opravdu žádný? Ani chůzi? Pak taky kysané zelí - syrové, nesterilizované, ideálně domácí.

Slavka28
Povídálka 38 příspěvků 24.08.19 21:21

Mám zlomenou nohu, takže chůze je opravdu nereálná. Žádné dlouhé procházky nedám. A hlavně bydlím v paneláku, kde není výtah a ze třetího patra to skákání není úplně ideální. Podpatek na sádře nemám. Ale díky té zlomenině brutálně přibírám. Začínám si připadat jako sumo. A tipla bych, že čtyři kila za týden mi naskočily. Šortky, co mi plandaly v pase, nemůžu přes břicho dopnout, když se mi po dlouhé době podaří je přes zadek na sebe nasoukat. Kdyby to mělo takhle trvat celou dobu, dokud mi nesundají sádru, tak mám metrák. Jsem z toho zoufalá.

Slavka28
Povídálka 38 příspěvků 24.08.19 21:24

Sušené ovoce, švestky, jablečný mošt, šťáva z kysaného zelí - vše vyzkoušeno a nic to se mnou nedělá. Volala jsem do „Maxe“, paní jsem vylíčila situaci a poradila mi guttalax. Že to je síla. Ale co čtu na netu, tak je to jednorázové, jinak si člověk ty střeva úplně odrovná, že přestanou pracovat. Fakt nevím, jak zhubnout. Přemýšlela jsem nad nějakou jógou, pilates, ale nic z toho pro mě nebude. A kila mě děsí. I s ohledem na šatník, že nic za chvíli neobleču.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 24.08.19 21:25

@Slavka28 ups, tak to přeji brzké uzdravení

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama