Jak se dostat od rodičů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 21:44
Jak se dostat od rodičů

Dobrý den,
mám takový osobní dotaz. Jsem mladá studentka a chtěla bych se dostat od rodičů, mám ještě pár let do dodělání školy, jelikož mě čeká nástavbové studium.
Bohužel to v rodině není idelání tím způsobem, že jeden z rodičů je alkoholik(matky přítel) a druhý je psychicky labilní a můj biologický otec skončil u fetu.
Nemá někdo z vás radu, jelikož už mi 18 bylo, jak bych se vyhla dětskému centru a mohla mít svůj (klidně i menší) byt.
Za každou radu, budu vážně moc vděčná :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinerozand
Závislačka 3485 příspěvků 07.08.18 21:48

Najít si práci, získat výživné od rodičů/prarodičů, nastěhovat se do sdíleného bytu.

Ma svůj byt fakt nemáš šanci, pokud nevyděláváš.

Helileli
Závislačka 3055 příspěvků 07.08.18 21:49

Pokud máš maturitu a podmínky jsou natolik špatné, tak holt nástavbu dálkově, najít si práci a zařídit se sama pro sebe. Ne každý má to štěstí, že ho při vyšším než středoškolském studiu rodiče podporují a může být pouze student.

Kriss Tina
Kelišová 6124 příspěvků 07.08.18 21:50

No zaprvé Teda nějakou brigádu, pak budeš mít nárok na alimenty pokud ještě studuješ, pokud ti bylo 18 nikdo tě doma nemůže držet, hodně se ve městech pronajímají studentské byty, kde si skupinka studentů pronajme dohromady byt a každý má svůj pokoj a pak třeba kuchyň atd společné, to pak vyjde max na 5000 měsíčně se vším, hodně studentů hlavně vysokoškoláků to využívá, je to lepší než být třeba na koleji.

xMikku
Povídálka 20 příspěvků 07.08.18 21:50
@Helileli píše:
Pokud máš maturitu a podmínky jsou natolik špatné, tak holt nástavbu dálkově, najít si práci a zařídit se sama pro sebe. Ne každý má to štěstí, že ho při vyšším než středoškolském studiu rodiče podporují a může být pouze student.

@Helileli

annasmyc
Kecalka 403 příspěvků 07.08.18 21:50

nemáš jiné příbuzené, babičky, tety? A jak to máš s příjmem, aby bylo z čeho ten byt platit? Co spolubydlení (bratr bydlel v 3+1 s dalšími kluky a nájem byl tím dost levný)..

chaela
Ukecaná baba ;) 1407 příspěvků 2 inzeráty 07.08.18 21:51

Pokud to škola umožňuje, přejdi na dálkové studium, začni pracovat a najdi si nějaký malý podnájem. Nebo si najdi spolubydlení, to vyjde většinou levněji.
Jinak rodiče mají povinnost tě živit, dokud studuješ, tuším do 26 let. Takže pokud bys chtěla být „zlá“, můžeš po nich požadovat výživné.

Alušáček
Závislačka 3250 příspěvků 07.08.18 21:53

Začít pracovat,sehnat si bydlení … Podnájem s někým dohromady například. Pokud už máš aspoň maturitu můžeš pokračovat ve studiu dalkově. Jsou různé možnosti,například moje dcera studuje VŠ dení studium a přesto si dokáže měsíčně vydělat kolem 15tisic,takže pokud by chtěla zřejmě by zvládla bydlet sama. 18 ti už bylo jak píšeš,takže se nikoho nemusíš ptát jestli muzes odejít od rodičů,do žádného dětského centra tě nikdo nepošle.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 21:58

Bohužel, jediný z rodiny na koho se jakžtakž zvládám spolehnout je babička, ale ta žije s přítelem v malém bytě.
Přítele mám, na brigádu chodím, bohužel zkrácené hodiny takže se dostanu maximálně na 6,000 měsíčně.
Pronájmu bytu mám strach. Bydlíme v malém městě, to by muselo být dojíždění do školy.
Existují nějaké příspěvky hned do začátku?
Příští rok končím s výučním listem a potom na nástavbu, rok odklad ze školy. Takže maturitní nástavbu až za rok.
Stálá práce při škole se v mém věku těžko shání. :nevim:

Jana206
Nadpozemská drbna 26566 příspěvků 07.08.18 22:14
@Anonymní píše:
Bohužel, jediný z rodiny na koho se jakžtakž zvládám spolehnout je babička, ale ta žije s přítelem v malém bytě.
Přítele mám, na brigádu chodím, bohužel zkrácené hodiny takže se dostanu maximálně na 6,000 měsíčně.
Pronájmu bytu mám strach. Bydlíme v malém městě, to by muselo být dojíždění do školy.
Existují nějaké příspěvky hned do začátku?
Příští rok končím s výučním listem a potom na nástavbu, rok odklad ze školy. Takže maturitní nástavbu až za rok.
Stálá práce při škole se v mém věku těžko shání. :nevim:

Ne,většina příspěvků je nastavena pro rodiny s dětmi a sama na sebe můžeš dostat snad jen přídavek na dítě.

171Jirka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 07.08.18 22:18

A co nějaký intr? Bez brigády (peněz) se to nedá, takže šetřit a vydělávat.

My jsme s partnerem odešli po maturitě ve dvaceti. Od šestnácti jsme si šetřili z brigád, abychom vyžili. Teď žijeme v nájmu, oba pracujeme a dálkově studujeme. Nájem i stálou práci jsme hledali dopředu a šli jsme, až když to bylo vyřešené. Ale jsme dva, takže se to lépe zvládá. Je to tak už čtyři roky, za rok (snad) dostudujeme a bude líp :dance: .
Takže neboj, dá se to, jen musíš chtít a řešit.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10177 příspěvků 07.08.18 22:26

A nemůžete se sestěhovat s přítelem? Ve dvou byste nějaký šér jistě utáhli (dva v jednom pokoji třeba).

Být Tebou, obrátím se na nějakou organizaci, která pomáhá dětem v nouzi: nadaci Naše Dítě, Charitu ČR atd. Měli by Ti poradit, kde hledat pomoc.

Nicméně upozorňuju, že pokud máš kde být, tedy střechu nad hlavou, jen „nechceš být doma“ (rodič pije, vyvádí a nemáš klid na učení apod.) a chceš mít soukromí, tak ta pomoc asi logicky není úplně nezbytná. Kdo by nechtěl vypadnout za erární do svého?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 22:56

@171Jirka Vím, že se všechno dá 8) Jen jsem mladá a o těchhle věcech ještě moc nevím, ano po matuře, já teď dodělávám výuční studium, příští rok dělám závěrečné zkoušky.. A intry jsou víkendy doma, nevím jestli by se to se školou dalo nějak zařídit, určitě bych se mohla poptat.
Stálou práci bych chtěla teď, doma to není peříčko, ale kdo by chtěl žít s agresivním alkoholikem a s psychicky labilní osobou u které nikdy nevíte co vám je schopná udělat kvůli neumytému talíři.
Bohužel, když není dodělané studium alespoň výuční kdo by mě zaměstnal :nevim:

171Jirka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 07.08.18 23:10

Tak s prací je to těžký, to je pravda. Já dělám ve skladu a partner recepčního (ale on nemá problémy s jazyky). Hledat, hledat, hledat. Bydlení ve společném nájmu. Já se prostě neumím písemně vyjádřit :zed: :mrgreen:
Jinak s alkoholikem jsem žil do šesti let, s labilní osobou do dvaceti, takže ti rozumím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 23:21

@171Jirka Právě právě, já od mala, máti si vybrala jak dobrýho otce, tak dobrýho přítele :D :zed: Ještě v tom našem malým městě, tady se hodně těžko hledá, přítel sice pracuje ale dodělává maturitu kvůli půl bodu v září :lol:
Taky ještě bydlí u rodičů, takže to chce do začátku mít připraveno a hlavně vědět na co.
A v dnešní době jsou ty nároky na práci složitý, snažím se, tady se brigádně moc nevydělá :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Expříteli Dary Rolins se už zase (!) vrátila rakovina: „Ta svině nechce dát pokoj!“

Zákeřná nemoc je zpět! Petr Vlasák (43), známý též coby „trenýrkový král“ a... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >