Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Zdar kočeny,
mám takový dotaz. Jak se vám hlásila první MS po porodu?
Jsem 9 měsíců po porodu, kojím o sto péro a už asi týden mě pobolívá břicho tak, jako když to mám dostat. Včera večer mě to pěkně bralo náladu, protože to byla taková ta hnusná bolest v tříslech, která je někde uvnitř jak červotoč.
Podotýkám, že náladu mám už asi týden ukázkově vražednou, nevrlá jsem na celé okolí a o žravosti ani psát nebudu, protože jsem schopná sežrat i to, nad čím jindy ohrnuju nos (sádlo, čokoládu, suchej chleba - prostě co přijde pod ruku).....
Tak se podělte o zkušenosti s červenou tetou po porodu. Podotýkám, že ten rok a půl bez MS mě nááááramě bavil!!!!!
NiKi
Já ti závidím. Já kojila plně do 7. měsíců a MS jsem dostala hned po šestinedělí
. No hlásilo se to úplně stejně. Bobolívalo břicho a už to bylo.
a jak dlouho to břicho pobolívá ?
Já jen, jestli si už s sebou mám brát „rezervní vložku?“
Sakra, za ten rok a půl už jsem ztratila přehled o sortimentu v tamponech a vložkác ![]()
NiKi
Nikino,
mne teda bricho pobolivalo asi mesic, nez jsem to dostala.......vtedy uz jsem prestavala kojit, no a pak prvni MS byla docela silna, bolesti stejne, ted je to taky tak......
Katka
Ahoj, ja dostala prvni MS po sestinedeli, kojila sem jen 1m, v te dobe sem mela jeste ocistky ale uz davno ne krvave a najednou sem zacla krvacet. Sany.
Ahoj Niki,
tak já jsem dostala první MS asi 14dní po začátků příkrmů … tzn. Pavlík měl 7měs…
Pamatuji si to velmi dobře, jelikož byl zrovna Štědrý den!
Příznaky jsem měla úplně stejné jako před těhu, akorát jsem si to nechtěla přiznat
„Páč“ se mi to taky bez MS náramně líbilo ![]()
Peťula + Pavlík (téměř) 10měs
Ahojky Nikina,ja tiez kojim
(uz by som aj chcela prestat) a zatial stale nic
Asi pred mesiacom som mala podobny stav ako ty a ocakavala som kazdu chvilku,ze pridu tie dni bez ktorych mi je teraz uplne bajecne.Hmmmmm
a ono nakoniec nic neprislo,brucho prestalo bolet a tak ckam dalej
Po prvom tehotenstve som to dostala asi sedem mesiacov po porode ale to som uz prestavala kojit.Inak vobec by mi neprekazalo ak by ziaden menzes neprisiel ![]()
Ahoj holky, tak po prvním se mi poštěstilo, že se menstruace objevila a 8měsíců po porodu. U holčiny už se objevila, když jí byli nedávno 4měsíce. Můžu říct, že jsem na to koukala jako blázen, ale asi je to tím, že u kojení zlobí. Příznaky: úplně stejný, břicho trošku bolelo, takový ten pocit, že už je to na spadnutí, mno a bylo ach jo…
Užívejte dokud můžete ![]()
AHoj NIKI,
Ja menzes dostala dva mesice po sestinedeli a to stale kojim.Malemu je 10 mesicu. Neohlasila se nijak,najednou tady byla. Bricho me vubec neboli,pred tehotenstvim to bylo hrozne. Tak aspon neco. Ale pokud to je doopravdy ono tak se priprav prvni tri cykly byly vrazedne,myslela jsem ze vykrvacim ![]()
ach jo ach jo. nat
Ahoj,
tak já kojím téměř 10m a stále nic. Ale je fakt, že občas mám pocity, že už a pak nic… Tak nevím, třeba se jen tělo ujišťuje jako že už by to šlo a pak si to rozmyslí : ) Mě má asi rádo, taky mi to bez MS vyhovuje, maximálně… Ale těhotnět kvůli tomu nebudu, to ne. Tedy plánovaně ne : )
M.
Já přesně jako Nat - dostala jsem je tři měsíce po porodu (také kojím) a tak silné jak jsem to nikdy před tím nezažila. Tak doufám, že takhle to budou jen ty první tři cykly, jinak byhc musela na transfuzi ![]()
carsa
Tak já jsem první MS dostala 10 měsíců po porodu. Asi měsíc předtím mě občas pobolívalo břicho a pak se teda tetka ohlásila. Taky mohla klidně ještě počkat. Kojím stále, ale teď už jen jednou denně. Když jsem to dostala, kojila jsem ještě víckrát (asi 3-4×).
Jinak původně jsem měla první den bolesti šílené (+horečky, průjem apod.), pak jsem brala antikoncepci a to bylo v pohodě. po vysazení, když jsme chtěli miminko, jsem měla bolesti taky, ale nějak se to dalo (spíš mě vždycky naštvalo a zklamalo, že jsem to zas dostala) a teď po porodu bolesti zase o něco menší. Třeba se to po dalším dítěti ještě zlepší
)
Tak přeji hodně zdraví a žádné menstruační problémy.
IvaPe
Čauky Nikino,
se ti vůůůbec nedivým, že ti červená teta nechybí
mě taky ne. Byla jsem nešťastná po porodu z „čištění“, naštěstí nebylo moc dlouhé.Teď jsem 3 měs. po porodu, a nic. Tak doufám že to ještě nějaký ten měsíc vydrží.
![]()
Andělka