Jak se přihlásit na jiný obor SŠ po ukončení studia ?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Jak se přihlásit na jiný obor SŠ po ukončení studia ?
Dobrý den, všichni
Mám teď problém, chtěla jsem na vás zeptat nebo-li mi poradit. Minulý rok 2021 v září nastoupila jsem do prváku SŠ, pak jsem ukončila studium, protože obor pro mě nebyl vhodný. Po skončení studia jsem šla do práce, abych jsem mohla zaplatit zdr. pojišťovnu atd. Nevím jestli tedˇmám ještě šanci přihlásit se na jiný obor? Předem děkuji.
Příspěvek upraven 30.04.22 v 12:32
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Reakce:
@jane083 Konkrétně teď už je spíš pozdě. V těchto dnech mají žáci výsledky přijímacího řízení. Možná se podívat, jestli některé školy nevypisují druhé kolo, případně potom obvolat, jestli nemají volné místo a nebylo by možno vzít i bez přijímaček. Tak ale většinou vyhoví žákům, kteří přijímačky dělali, ale nedostali se na svůj obor č. 1 a ten druhý nechtějí.
Proč ses na té první škole neobrátila na výchovného poradce? Třeba by pomohl najít vhodnější obor, kde mají nenaplněnou kapacitu.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@jane083 píše:
Dobrý den, všichni
Mám teď problém, chtěla jsem na vás zeptat nebo-li mi poradit. Minulý rok 2021 v září nastoupila jsem do prváku SŠ, pak jsem ukončila studium, protože obor pro mě nebyl vhodný. Rok jsem šla do práce, abych jsem mohla zaplatit zdr. pojišťovnu atd. Nevím jestli tedˇmám ještě šanci přihlásit se na jiný obor? Předem děkuji.
A to te budou rodice zase zivit? Probrala jsi to s nimi?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Další nezodpovědná kjáva bez pracovních a studijních návyků a bez zodpovědnosti. Ty si z loňska nepamatuješ, že přihlášky na střední se podávaly do konce února???
Tak asi je to jedno i rodičům, když tě nechají se flákat další rok…hlavně prosím neotěhotni! S tvou zodpovědností by to byl fakt průser ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Vzhledem k tomu, že včera nebo předevčírem zveřejnily školy výsledky přijímacího řízení, tak poměrně obtížně. Jedině zjistit, které školy vypisují 2.kolo přijímaček a přihlásit se tam. Nebo zkusit nějaký učební obor, na některých je volno a přijímačky tam nebývají. A ještě poznámka, když ti nevyhovuje obor, první se hledá možnost přestupu a teprve potom se ukončuje studium. Nebo člověk musí na škole chvíli vydržet a ne to hned vzdát, vždyť jsi mohla sotva začít prvák.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@vokishka cože? Hádám, že holčině je tak 16. Ať utíká co nejrychleji zpátky do školy. Bez školy bude jen nějaká dělnice za pasem za minimální mzdu. Škola je zdarma, nejlepší investice je škola ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Midliva píše:
@vokishka cože? Hádám, že holčině je tak 16. Ať utíká co nejrychleji zpátky do školy. Bez školy bude jen nějaká dělnice za pasem za minimální mzdu. Škola je zdarma, nejlepší investice je škola
tak je otázka, jaký je to student. A jaká je to rodina. Pokud už pracovala a rodiče ví, jak to s ní funguje, tak nevím, jestli budou chtít zase platit. JInak u nás je dítko, které si v devítce přihlášku ani nepodalo, nikam se nechystá. A 16 mají v prváku, ona už má být v druháku, ne?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ale když tak koukám, tak to nějak časově neodpovídá. V září šla do prváku, brzo skončila, a rok pracovala? Kdy to stihla.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@jane083 tak to jste s rodiči zapinkali. Radim, obejít školy a zjistit jestli nějaká přijímá bez zkoušek. Pripadne jdi na učňák ať z tebe něco je, raději výuční list nez základka
a maturitu si můžeš dodělat. Hlavně kašli na podřadnou práci, z toho si nezaplatis ani nájem, ke kadeřnici si nebudeš moci zajít, restaurace taky pase
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@vokishka píše:
tak je otázka, jaký je to student. A jaká je to rodina. Pokud už pracovala a rodiče ví, jak to s ní funguje, tak nevím, jestli budou chtít zase platit. JInak u nás je dítko, které si v devítce přihlášku ani nepodalo, nikam se nechystá. A 16 mají v prváku, ona už má být v druháku, ne?
V září nastoupila do prváku? Jinak, já mám 16 letou druhačku.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Havlova píše:
V září nastoupila do prváku? Jinak, já mám 16 letou druhačku.
no když znovu koukám na ten příspěvek, tak je to divné časově. Píše, že v září 21 nastoupila do prváku, chvíli chodila, a rok pak pracovala?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@vokishka píše:
no když znovu koukám na ten příspěvek, tak je to divné časově. Píše, že v září 21 nastoupila do prváku, chvíli chodila, a rok pak pracovala?
Já to pochopila, že plánovala pracovat a v dalším roce nastoupit na novou školu. To by byl tak ten +/- rok. Možná se jen lekla, že školu nedá. Já to vidím spíš jako velké selhání rodičů.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Do druhého kola přijímacího řízení máte šanci se přihlásit na kteroukoliv střední školu, která ho uspořádá. Vybrat si můžete kterýkoliv obor v nabídce.
Přehled škol s druhým kolem přijímacího řízení: https://www.atlasskolstvi.cz/stredni-skoly?….
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@vokishka a rodičům je to jedno? a že ani dítě nemá zájem když vidí že ostatní se někam dostanou ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit