Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
@Vemas
To nevím, mně to spíš jako by brni to misto, ale jinak tam nic není na pohled.
Ahoj holky,
začlo mě bolet lýtko od pondělka..nejdřív pnutí a dnes tj. sobota už permanentní křeče…s pár desítkami minut kdy se mi vždy uleví. Včera celý den jakžtakž a večer když jsem vstala z postele opět křeč a bolí až doteď. Jde mi to až do holenní kosti i nártu. Když mám nohu položenou, respektive jakože visí dolů bolí to víc…dávám si ji v práci na židli, ale už ani to moc nepomáhá 😏 Myslíte, že by to mohl být zánět žil? Díky..za postřehy
@dahlia.1
Zanet zil ja mela nekolikrat a misto zanetu (ta zila ) mi strasne ztvrdlo a bolel jen ten kus, byly jasne viditelne zmeny na kuzi.
Tohle na zanet zil nevypada ![]()
@dahlia.1
Doktora radši sono dolních končetin…
Já trombozu měla, jenže mě mrcha vůbec nebolela, pak se to urvalo a hospitalizovali mě s plicní embolií… takže neproadím, ejstli to trombóza je, ale nepodceňovala bych to…
Ahpj uz jsem tady jednou psala zkrs muj problem s nohamy, uz rok a neco me pprad boli nohy bud prava nebo leva… Mam uplne stejne priznaky jako tromboza a co delam? Ctu na internetu a vsuguruji si vsechny mozny nemoci a priznaky trombozy ted me asi druhy den pali v prave noze bplest se obcas po te noze stehuje… Rok zpet mi dr rekl neco v tom smyslu ze to je neco od korene v zadech ale nerekl mi " tady mate zadanku na sono, odbery atd" proste sahnul na nohu a "hm hm " to neni otekle zvedne te se a ohnete se no a zmackul me uprostred v bederni pateri a ja se malem PO..
no a jedu si to takhle uz rok a pul…dneska me pali ta noha jakoby ve stehni a v zadu za ohybem kolene bolest citim i v bolu kycle a prave v zadech rikam si ze kdyby to byla tromboza tak by preci netrvala tak dlouho…podotykam ze zadna bolest pri doslapnuti ani otok ani zmena barvy ani bolest na dotek… Proto se ptam je mozny, ze tyto problemy udajne od " zad muzou zbusobovat stejnou bolest jako pri onemocneni zil?? Dekuji za odpovedi ![]()
@HedusH12 píše:
Ahpj uz jsem tady jednou psala zkrs muj problem s nohamy, uz rok a neco me pprad boli nohy bud prava nebo leva… Mam uplne stejne priznaky jako tromboza a co delam? Ctu na internetu a vsuguruji si vsechny mozny nemoci a priznaky trombozy ted me asi druhy den pali v prave noze bplest se obcas po te noze stehuje… Rok zpet mi dr rekl neco v tom smyslu ze to je neco od korene v zadech ale nerekl mi " tady mate zadanku na sono, odbery atd" proste sahnul na nohu a "hm hm " to neni otekle zvedne te se a ohnete se no a zmackul me uprostred v bederni pateri a ja se malem PO..no a jedu si to takhle uz rok a pul…dneska me pali ta noha jakoby ve stehni a v zadu za ohybem kolene bolest citim i v bolu kycle a prave v zadech rikam si ze kdyby to byla tromboza tak by preci netrvala tak dlouho…podotykam ze zadna bolest pri doslapnuti ani otok ani zmena barvy ani bolest na dotek… Proto se ptam je mozny, ze tyto problemy udajne od " zad muzou zbusobovat stejnou bolest jako pri onemocneni zil?? Dekuji za odpovedi
Ahoj, muze to byt od zad. Nekdy mi zada taky takhle zavari a boli kycel noha nekdy i do bricha. Uz jsem zacika i stav, kdy jsem myslela, ze mam infarkt a bylo to od zad. Dokonce jsem i přestala od páteře citit pulku tela…No, ale sama se ted bojim, protoze me zniceho nic boli ve stehne zezadu. Při doslapnuti a i v klidu při pohybu. Napr kdyz se otacim na posteli nebo kdyz propnu nohu. Normalne se bojim jit i na wc, protože jak jsem tady drive psala tatku jen bolelo koleno, zadny otok nic. V noci sel na záchod a pri ceste zpět uz se dusil…
Zdravím. Chci se zeptat, jak Vám objevili hlubokou žilní trombozu v lytku? Tápu jestli mám správnou diagnózu. Protože od nasazení léčby mám závratě, a litá mi tlak. V nálezu mám závěr hluboká žilní tromboza, ale zároveň z UZ což bylo jediné vyšetření, kde je napsáno že hluboké žíly jsou normálně průchozí a čisté bez nálezu. Přesto jsem dostala xarelto teď 2krat denně 15mg, po té 3 měsíce 1 ráno 20mg. Díky všem za názory.žádný úraz, nic jsem neměla. Šla jsem večer spát a ráno mě bolelo lytko, sedavé zaměstnání nemám, pracuji v sociálních sluzbach
Dobrý den v r.2021 v prosinci jsem měla hloubkovou žilní trombózu až do pánve po týdenní bolesti jsem zašla k Mudr ta mě poslala na ultrazvuk a už jsem ležela v nemocnici, pote mě zjistili dědičný laiden, teď mě bolí zezadu stehno a koleno vzadu, byla jsem u doktorky radši v pátek protože máme letět na dovču, dali nyní na ultrazvuku jen staré dozvuky jinak vše dobrý, ne let mi doktorka řekla ať si píchnu xalerto a beru celou dobu detralex do letadla punčochy davse ještě raději něco mám strach, bylo to vše dobrý až teď když máme letět tak to začalo bolet, má někdo zkušenosti s trombozou a letadlem děkuji
Ahoj, můžu se zeptat, u těch, kterým se objevila tromboza do 50 let, dělali vám testy na mutace? A potvrdil se někomu Leiden? Moc děkuji.
@Anonymní píše: Více
Ano, manžel měl trombózu už třikrát a má Leiden