Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat, jak jste byly spokojené s porodnicema v Praze a která to byla?
Při prvním dítěti, i když jsem už bydlela v Praze, jsem raději rodila v Liberci (odtud jsem), netoužila jsem totiž po továrně na děti a tzv hekárnách, kde je několik maminek v 1. době porodní. V Liberci jsem byla na porodním pokoji jenom s manželem a rodila jsem i tam, nikam jsme necestovali a byla tam i vana. Obávám se, že tento standart je v Praze nadstandart, tedy pokud vůbec. Jsem sice na začátku těhu, ale registrace tady je už ve 14.tt, tak se docela hrozím a mám docela strach z těchto velkých porodnic. Díky za odpovědi.
No minimálně v Podolí mají normálně porodní pokoje. Rodila tam kamarádka.
U Apolináře je společná hekárna (čili tam tatínek být nemůže) a sál s kójema, čili na přirozenej porod bych to asi nevolila.
Ale jinak myslím, že pokud termín není v zimě - což asi není - tak nebude takovej problém to dát do toho Liberce, ne? ![]()
Motol je továrna, podolí nemá chybu-měla jsme tams manželem celou dobu pro sebe porodní pokojík, rodila mě pa ne mudr
Ahoj. Já jsem dvakrát rodila v Motole a ani jednou jsem nelitovala. Jak vypadaly porodní pokoje/boxy mi bylo jedno, páč jak jsem předem čekala, vůbec jsem to nevnímala. Poprvé jsem byla pár hodin na hekárně (praskla mi voda, kontrakce žádné, tak jsem čekala, až se to rozeběhne). Pokud tam je jiná maminka, manžel tam nesmí, totéž na přípravě. Já volila Motol hlavně proto, že by nejblíž (při druhém porodu proto, že jsem věděla, do čeho jdu, to už jsme bydleli jinde) a taky proto, že jako jedna z mála porodnic měl i nenadstandardní pokoje dvojlůžkové s WC a sprchou jen pro max 4 maminky. Pro mě bylo důležitější pak pohodlí po porodu než při samotném porodu (na ten jsem hlavně chtěla odborníky a dobrou vybavenost v případě komplikací). Přeci jen do sprchy jsem chodila několikrát denně, tak jsem ji chtěla mít blízko a volnou
.
Já jsem původně z Jablonce, druhou dceru jsem rodila na začátku února a už na Vánoce jsem k našim raději nejela, abych nerodila tam
.
Ja rodila na Bulovce, vlastni pripravna, vlastni porodni pokoj. Nakonec u me byli tri dr i pa a zavollali dr, ktera se pripravovala na cisare, ale odrodila me, jinak jsem byla bez male. Za me dobre. Pritel se mnou byl od pripravny az do konce.
@spiky01 U mého porodu v Motole byla taky PA, doktorka přišla až na samotný konec, hlavně pak na kontrolu a případné šití.
A mně to naopak vadilo, že nejsem pod stálým dohledem
(žádné problémy nebyly).
@karolina_a_betuska No docela o tom uvažuju
, ale problém je, že budu mít 2letýho prcka, ale asi se zašiju i s ní radši už 3 týdny před termínem do LBC
, ale i tak bych radši měla tady nějakou jistotu, kdyby to bylo dřív a tak
První jsem rodila v Podolí - a přesně v jednom pokoji jsem strávila celý porod. Pokoji patří vlastní koupelna s WC. ![]()
Za mně také Podolí, určitě jsou tam výborní doktoři a samostatné porodní pokoje a to u mně vyhrálo:-)
Nevim jestli je Tvym „nejvetsim problemem“ spolecna hekarna…
Ale v Podoli je normalne porodni pokoj, kde si jen Ty s doprovodem po celou dobu porodu… Mas tam veskery komfort a vybaveni, vcetne vlastni sprchy s wc, na jednom z tech pokoju je i vana…
Rodila jsem tam pred dvema lety a byla jsem moc moc spokojena…
@Moni25
Super, tak Podolí vyhrálo, díky moc všem ![]()
A tam je registrace ve 14.tt? Nebo dá se i dřív?
Doporucuju zaregistovat se tam, kde ti to bude nejmene odporne a pro normalni porod si hledat nejakou stredoceskou porodnci. Kdyz budou omplikace, tk vezmes zavdek prahou a jinak si holt clovek musi dojet.
Prvni jsem rodila ve FTN a tam bych vlezla fakt uz jen v ohrozeni zivota, druhe pro jistotu doma, treti v Pribrami a na to, jak si tam hraji na prirozeno, tak to zas takova hitparada nebyla, i kdyz asi bezne rodicce to muze pripadat ok, ja mam specificke pozadavky.
Kdybych mela jeste rodit, tak bych asi vyzousela Neratovice (bcha, i tam je registrace, nekdy ve 33.tt se clovek musi objednat)
@hmvpapir píše:
@Moni25
Super, tak Podolí vyhrálo, díky moc všem
A tam je registrace ve 14.tt? Nebo dá se i dřív?
ve 14+o, skoukni si www.upmd.cz,zalozka registrace tehotnych ![]()
@Gladys A jak se rodilo doma? To bylo plánovaně nebo to tak prostě vyšlo náhodou?
Kde přivedete na svět své miminko?
Přečtěte si hodnocení všech českých porodnic a vyberte tu, kde mají skvělou lékařskou péči a příjemné sestřičky.