Jak se Vám žije v České Lípě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mofiz
Závislačka 2822 příspěvků 4 inzeráty 19.08.19 19:58
Jak se Vám žije v České Lípě?

Hezký večer všem. Žijeme s manželem a dvěma dětmi v Mladé Boleslavi. Máme krásný mezonetový byt, jenže bohužel Boleslav se stává smetištěm a my jsme z toho nešťastní. Přemýšlíme, kam se přestěhujeme. Uvažujeme o České Lípě. Byli jsme se podívat na dva byty jeden Sídliště Špičák - tam se mi nelíbí v blízkosti taková ta teskostavba :roll: nenudí ve mě dobrý pocit a pak sídliště Lada :lol: tam je to katastrofa. Máme děti 2.5 roku a 5 měsíců… Takže někam blízko školky a školy. Budu nejspíše uvažovat o práci v Českolipske nemocnici, ale ani ta tedy bohužel nemá valnou pověst.
Jak se Vám tam žije, jaká je kvalita života, prostředí, služby atd..? Jsou tam nějaké dětské kluby s možností jazyka,? Kavárny a restaurace s dětským koutkem atd… Ptám se přímo tady žádný makléř mi pravdu nikdy neřekne

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1685 příspěvků 19.08.19 20:38

S ceskou lipou si nepomuzete. Pokud muzete, pak smer praha. Myslim, ze ceny bytu i pronajmu jsou skoro na stejne urovni jak v MB tak v Praze. A v Praze si vydelate vic, i ve zdravotnictvi

Dina31
Kecalka 476 příspěvků 19.08.19 20:45

@mofiz hezky vecer, takcz cesky lipy se pomalu stava lipa mongolska. Je jich tu mraky, pak taky indu, rumunu atd. Bezpecnost v Lipe nic moc. Za me teda lepsi sidliste Lada, je to ale tim, ze tu ziju od narozeni. Na Ladech mas skolu, skolku, obchod, knihovnu. To same na spicaku, tam je i bowling, diskoteka. Detske koutky tu jsou. Dokonce je tu herna kokino. Tu si hodne chvali. Co se tyka nakupu obleceni vsichni z lipy jezdi do liberce bo do Bolky. Tady krom vietnamcu skoro nic neni. Jednou tydne se poradaji farmarske trhy. Bohuzel jenom dopoledne, pokud budes pracovat na ranni tak se te to tykat nebude :lol:.

mofiz
Závislačka 2822 příspěvků 4 inzeráty 19.08.19 20:58
@Dina31 píše:
@mofiz hezky vecer, takcz cesky lipy se pomalu stava lipa mongolska. Je jich tu mraky, pak taky indu, rumunu atd. Bezpecnost v Lipe nic moc. Za me teda lepsi sidliste Lada, je to ale tim, ze tu ziju od narozeni. Na Ladech mas skolu, skolku, obchod, knihovnu. To same na spicaku, tam je i bowling, diskoteka. Detske koutky tu jsou. Dokonce je tu herna kokino. Tu si hodne chvali. Co se tyka nakupu obleceni vsichni z lipy jezdi do liberce bo do Bolky. Tady krom vietnamcu skoro nic neni. Jednou tydne se poradaji farmarske trhy. Bohuzel jenom dopoledne, pokud budes pracovat na ranni tak se te to tykat nebude :lol:.

No ja nevím Lada? Byli jsme v Jáchymove ulici a šílený bordel, všude tmavo. 8o :nevim:

Sleepy.Monkey
Kecalka 355 příspěvků 19.08.19 21:00

Zdravím, moc si nepomůžete, tím že se přestěhujete do Lípy. Znám to tam velmi dobře, žila jsem tam spoustu let, a je to město, které mám moc ráda. Ale co se týče bezpečnosti, tak nic moc. Prostě jak se setmi, raději být doma. To platí i v Boleslavi a myslím že i v dalších městech. Ono v téhle době kde je to bezpečné že :nevim:. Jako jo, služby, škola, školky, to není problém, herna a kavárny tu taky jsou a jsou moc fajn. Nákupy oblečení nic moc, to spíš se jezdilo do Boleslavi. Jen ta bezpečnost města není ideální. Jenže to po setmění ani v Praze..

Dina31
Kecalka 476 příspěvků 19.08.19 21:08

@mofiz no jachymovska je hned vedle Kahanu. Kahan je byvaly hotel. Ted slouzi jako ubytovna pro agenturni pracovniky. Pokud bydlet na Ladech, tak spis bliz k albertu. Jsou tady dva jako ctverce, panelaky ze ctyr stran a uvnitr je dvur, kde si muzou hrat i deti a rodice maji prehled, tim padem i sestilete deti behaj venku a rodice si v klidu daj na balkone kafe, pac na deti vidi. Jo a na Spicaku se najde spatne misto na parkovani, zase je to bliz do nemocnice. ;)

mofiz
Závislačka 2822 příspěvků 4 inzeráty 19.08.19 21:12
@Dina31 píše:
@mofiz no jachymovska je hned vedle Kahanu. Kahan je byvaly hotel. Ted slouzi jako ubytovna pro agenturni pracovniky. Pokud bydlet na Ladech, tak spis bliz k albertu. Jsou tady dva jako ctverce, panelaky ze ctyr stran a uvnitr je dvur, kde si muzou hrat i deti a rodice maji prehled, tim padem i sestilete deti behaj venku a rodice si v klidu daj na balkone kafe, pac na deti vidi. Jo a na Spicaku se najde spatne misto na parkovani, zase je to bliz do nemocnice. ;)

To parkování na Špičáku jsem koukala je hodně velký problém. A nemáme zrovna malé auto.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.19 21:17

@mofiz ja tam zila rok, dle me Spicak a Lada nejhorsi, sami Romove. Ja bydlela v ulici Antonina Sovy myslim a spokojenost, sami duchodci. Mne se tam tem rok zilo pekne a vzpominam na to rada. Jinak v nemocnici jsem pracovala a strasny, ale zalezi, kde tam chcete pracovat… :mavam: mne se na Lipe libi to okoli a priroda, zaujalo me to tam, nekdy tam chceme shet na vikend zavzpominat

Dina31
Kecalka 476 příspěvků 19.08.19 21:18

@mofiz jo a je tady otevreny novy alzheimer centrum. Co jsem slysela hodne lidi z nemocnice slo tam, ale jestli jeste pribiraj to netusim.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.19 21:23

A co zkusit nějaké vesnice za MB? Pokud si tedy můžete/chcete pořídit dům. Bydlíme v jedné poblíž a nemůžeme si stěžovat :mrgreen:. Do Boleslavi jen na nákup a za prací.

zrcadlo
Echt Kelišová 7695 příspěvků 19.08.19 21:30

V čem se přesně MB stává smetištěm? Na jaře jsme tam jeli za kamarády, a přišlo mi, že je to tam hezčí než dřív, všude byly kytky, mezi paneláky měli novou velkou skalku s velkými kameny. Byli jsme tam předtím před třemi lety, a teď mi to tam přišlo upravenější. Jen mi pořád přijde legrační, jak se ženou před druhou hodinou ty štrůdly lidí do Škodovky.
Co okolní městečka nebo vesnice? Českou Lípu teda neznám detailně, ale přijde mi ošklivější.

mofiz
Závislačka 2822 příspěvků 4 inzeráty 19.08.19 23:00
@Anonymní píše:
A co zkusit nějaké vesnice za MB? Pokud si tedy můžete/chcete pořídit dům. Bydlíme v jedné poblíž a nemůžeme si stěžovat :mrgreen:. Do Boleslavi jen na nákup a za prací.

No upřímně při dnešních cenách za 3800 000 Kč slušný dům problém najít bohužel, spíše okolo 4500 000Kč a na to nedosáhneme

mofiz
Závislačka 2822 příspěvků 4 inzeráty 19.08.19 23:05

@zrcadlo všude ubytovny, kvanta navezených cizinců, roste počet bezdomovců a feťáků. Kytky sice ano, ale náměstí nejsou náměstí, ale parkoviště bohužel. Bordel na každém rohu. Bezpečnost absolutně nulová. Park je osídlen bezdomovci a feťáky. Přes den tam polehávají na lavičkach ožralové

PetraJ
Kelišová 6979 příspěvků 20.08.19 07:10

Bydlím v Lípě (s jednou několikaletou přestávkou) od mala. Bydlím na Špičáku a jsem spokojená. Je pravda, že je tady dost Mongolců, to mi teda celkem vadí, bydlí i u nás v baráku, ale naštěstí jsme chytli nějaký slušný, takže bez problémů. Ani cikánů tady není moc, jak někdo psal.
Práce je tady dost a v nemocnici by ti urvali ruce, kdyby ses tam hlásila. Byty jsou tady taky o dost levnější než v Boleslavi. Špatný je to s těma obchodama, jak už taky někdo psal, oblečení se jezdí nakupovat do Bolky nebo Liberce, tady je to úplně zabitý.
A parkoviště - záleží, kde bys bydlela. Třeba tady na Špičáku je hroznej ten střed sídliště, ale na periférii to není špatný.

zrcadlo
Echt Kelišová 7695 příspěvků 20.08.19 08:59
@mofiz píše:
@zrcadlo všude ubytovny, kvanta navezených cizinců, roste počet bezdomovců a feťáků. Kytky sice ano, ale náměstí nejsou náměstí, ale parkoviště bohužel. Bordel na každém rohu. Bezpečnost absolutně nulová. Park je osídlen bezdomovci a feťáky. Přes den tam polehávají na lavičkach ožralové

Aha, dík za objasnění. Tohle já z té jedné návštěvy vůbec nevnímala, všude právě samé maminky s kočárky, až kolem té druhé ten škodovácký šrumec.
S těmi feťáky mě to taky štve, kamarádka se stěhovala na takovou větší vesnici (3tis. obyvatel), a netušila, jak tam frčí pervitin. Jehly se válí občas prý i na náměstí, na dětských hřištích, v přilehlém arboretu (kde si plánovala, jak tam bude moct nechat děti lítat a lézt na stromy). Dávají dohromady starší dům, a reálně plánují, že jakmile dají dohromady zahradu (aby vzrostla cena domu), tak to prodají a přestěhují se. On ten problém je někdy palčivější na menším městě, kde je třeba i tlak na teenagery potom větší.
A co jít na druhou stranu třeba do Jičína?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama