Jak stárnout s grácií

Lightfurry77
9.8.20 09:17

Jak stárnout s gracii

Dobré ráno,

Je mi přes čtyřicet a začínám cítit, jak moje " krása uvadá". Zatím to není tak dramatické, ale bude hůř. Chlapi už se po mně otočí sporadicky ;)

Starám se o sebe, jsem stale celkové štíhlá, mám pěkně vlasy, ale ten obličej. Čím dál hubenější, na cele rýha z mračení, kruhy pod očima. Nechci na plastiku, spíš se musím přijmout taková, jaká jsem.

Prosím o rady/ zkušenosti 40 +

• starate se o sebe nějak speciálně? Masáže obličeje, oživení nějakými injekcemi, liftingem. Citite se krásnější?
  • začaly jste se jinak malovat?
  • změnily jste účes na kratsi?
  • začaly jste lépe jíst nebo brát vitamíny?
  • jak jste se vyrovnaly s tím, že je to čím dál horší?

Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1474
9.8.20 09:28

...

Tady jsi na emiminu. Zkus nějaké diskuze pro důchodkyně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
422
9.8.20 09:32
  • Každý večer odlíčit a nakrémovat, nic speciálního, mě stačí Nivea, Maryna nebo norkový krém, v nouzi i indulona
  • jiné malování nic nevyřeší, musíš najít styl co ti nejvíc sluší
  • účes mám po letech spíš malinko delší
  • vitamíny beru nějaké stále, ale střídám to
  • nijak se nevyrovnávám s tím, že je to horší, spíš si užívám, že to není tak špatné

Nemrač se, kruhy něčím zapatlej, namaluj tlamičku, natónuj vlasy, obleč moderní hadry a tvař se, že jsi nejdokonalejší na světě. Okolí ti to sežere :jazyk: :jazyk: :srdce: :lol: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
958
9.8.20 09:37

Mne bylo ctyricet letos, nejsem stihla, a to, co resis Ty na me dolehlo v urcite mire take. Ani ne tak ze bych vnimala mensi zajem opacneho pohlavi, ten samozrejme potesi, ale dulezitejsi je pro mne vztah s manzelem, spis vnimam vetsi unavu v mysleni. Pristihla jsem se, ze zacinam zbrblat jak duchodce, musim prekonavat odpor k „novotam“, jsem pohodlnejsi a rozcilujou me veci ktere mi driv byly fuk. Ze bych nejak zasadne menila vzhled nebo styl oblekani k usedlejsimu ani ne, spis smeruju vic k pohodlnosti, uz je pro me dulezitejsi aby me z lodicek nebolely nohy a nezkazilo mi to celou akci, nez abych byla sik :-) Mam male dite, ktere me udrzuje v kondici a zaroven pubertaka ktery me motivuje prave k tem novotam. Ale ne ve smyslu „klimaktericky diblik“, ale proste aby se za me ve spolecnosti svych pratel nemusel stydet. Obecne bych rekla, ze nejdulezitejsi je proste byt sva, srovnana a spokojena sama se sebou, mit nadhled a smysl pro humor, a soudnost, to je in v kazdem veku :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3668
9.8.20 09:52
@Lightfurry77 píše:

• starate se o sebe nějak speciálně? Masáže obličeje, oživení nějakými injekcemi, liftingem. Citite se krásnější?
Cítím se jak se cítím, žádné masáže, žádné injekce, žádné takové kraviny neřeším.
Ne, vypadal bych jako buzik.
Účes jako vlasy? Ano
Ne, proč proboha?
Nijak, věci, které nemohu přímo ovlivnit, absolutně neřeším.
Dekuji

Není zač, snad ti moje odpovědi jako chlapa pomůžou :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
9.8.20 09:54

@Tecumseh boze :roll: tohle je neskutečně pitomá odpověď. Ale to nebude jen tahle odpověď, to bude asi globalnejsi problém, že? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3668
9.8.20 09:56
@Tecumseh píše:
Tady jsi na emiminu. Zkus nějaké diskuze pro důchodkyně.

No právě, že jsi na emiminu, tady důchodkyně teprve plánují děti :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 10:06
@Lightfurry77 píše:
Dobré ráno,

Je mi přes čtyřicet a začínám cítit, jak moje " krása uvadá". Zatím to není tak dramatické, ale bude hůř. Chlapi už se po mně otočí sporadicky ;)

Starám se o sebe, jsem stale celkové štíhlá, mám pěkně vlasy, ale ten obličej. Čím dál hubenější, na cele rýha z mračení, kruhy pod očima. Nechci na plastiku, spíš se musím přijmout taková, jaká jsem.

Dekuji

Je mi jako tobě a taky pozoruji, že chlapi po mně nepálí jako dříve. Občas mě to mrzí, že už to není „ono“, ale věřím, že když za 15 let kouknu na dnešní fotky, že si řeknu, co jsem blbla, vždyť to bylo ještě dobrý :). Nestarám se nijak speciálně jinak, malovala jsem se vždy, taky si barvím vlasy, ale jelikož jsem za poslední rok přibrala 4 kila, což se mi nikdy nestalo a vytloustla jsem z jedné velikosti, tak si říkám, že musím s tím něco udělat, tohle mi vadí moc. V létě mám ráda pivo, asi ho budu muset omezit :). Ale manžel mi skládá komplimenty, že jsem pro něj pořád krásná baba, což je teda fajn. Ale ta kila musí za každou cenu dolů :zed: První dítě mám již dospělé a čím dál víc samostatné, takže mám pro sebe více času, budu ho muset nějak využít pro rozvíjení těla i ducha :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
14237
9.8.20 10:07

Já mám filozofii, že se mám ráda i se svými nedokonalostmi. Když budeš spokojená sama se sebou, bude tě tak vnímat i okolí. Pokud jde o líčení, maluju se výrazně méně, v podstatě používám pouze kvalitní make-up a čas od času řasenku na horní řasy. Na kosmetice jsem nebyla roky, ale zrovna jsem si říkala, že by to chtělo. Jediné, co jsem po 40 změnila je to, že jsem začala chodit pravidelně cvičit. Ne kvůli váze, ale kvůli bolesti zad a potřebě zpevnit tělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lightfurry77
9.8.20 10:08

@Blahuše krasne :)

• Citovat
  • Nahlásit
353
9.8.20 10:11

Po mně chlapy nepálí už od dvaceti, jestli vám to vydrželo do 40, nestěžujte si :D:D:D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lightfurry77
9.8.20 10:13
@Anonymní píše:
Je mi jako tobě a taky pozoruji, že chlapi po mně nepálí jako dříve. Občas mě to mrzí, že už to není „ono“, ale věřím, že když za 15 let kouknu na dnešní fotky, že si řeknu, co jsem blbla, vždyť to bylo ještě dobrý :). Nestarám se nijak speciálně jinak, malovala jsem se vždy, taky si barvím vlasy, ale jelikož jsem za poslední rok přibrala 4 kila, což se mi nikdy nestalo a vytloustla jsem z jedné velikosti, tak si říkám, že musím s tím něco udělat, tohle mi vadí moc. V létě mám ráda pivo, asi ho budu muset omezit :). Ale manžel mi skládá komplimenty, že jsem pro něj pořád krásná baba, což je teda fajn. Ale ta kila musí za každou cenu dolů :zed: První dítě mám již dospělé a čím dál víc samostatné, takže mám pro sebe více času, budu ho muset nějak využít pro rozvíjení těla i ducha :lol:

Pojem vytloustla je super :) já vážím, jako před dětmi, nicméně se mi změnily proporce. Po posledním císaři se mi udělalo vypouklý bříško. I když třeba kvůli stresu zhubnu, furt to zůstává.

Příspěvek upraven 09.08.20 v 10:15

• Citovat
  • Nahlásit
3755
9.8.20 10:13

40+ mi bude za 3 roky. Zatím na sobě velké změny nepozoruji. Nějaké masáže, kosmetiky a jiné pitomosti jsem nikdy nepodstupovala. Používám pouze kvalitní pleťový krém, pleť večer čistím a make-up jen lehký a občas. A poslední rok užívám kolagen. Nekouřím, nežiju ve stresu, mám 5 kg navíc, takže to je na pěkné vypnuté pleti znát :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6824
9.8.20 10:14

Zacala jsem fakt pravidelne dehydratovat plet a krk. Vlasy musim barvit minimalne kazde tri mesice, proste ty sediny jsou hrozny. V jidle se musim hlidat uz nekolik let. Nikdo by mi 45 nehadal, hadaji mi pres tricet, ale me proste stve, ze uz musim venovat tolik casu udrzbe vzhledu. Co se tyka malovani, resim jen oboci a rtenku.
Snazim se spat minimalne 8 hodin, nestresovat se a co nejvic relaxovat a mit se rada., se vsim vsudy. Bohuzel jsem zjistila, ze do me nove zvotni premeny prestal zapadat muj manzel, takze po 25 letech jsem konecne svobodna a mam vic casu na sebe.
Beru supplementy, abych tohle obdobi zvladla a abych vubec usnula, ale vse prirodni.

A to nejdulezitejsi je nevzdavat zivot a mit porad nejake zivotni plany a nesplnene sny a ja jich mam fakt dost, takze to me udrzuje ve forme. Porad se o neco zajimam, ucim se, planuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lightfurry77
9.8.20 10:18

@Jana525 jsi úžasná a velice moudrá žena s nadhledem. Manželská krize mě teď taky dohnala. Doufám, že dozraju do stupně duševní vyrovnanosti jako ty ❤️

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama