Jak to probíhá u dětského psychiatra?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.18 17:27
Jak to probíhá u dětského psychiatra?

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jak to vlastně probíhá u dětského psychiatra. Jdu tam kvůli své depresi a ještě nikdy předtím jsem nebyla, jak u psychologa, tak u psychiatra. :nevim:

Zajímá mě, jestli u rozhovoru bude mamka, nebo se bude ptát jen mě. :think:

Na co se mě asi bude ptát? Mám říct vše? 8o

Bojím se otázky, zda mám sebevražedné myšlenky, nebo jak často je mám apod. Zkrátka všech otázek okolo sebevraždy no a taky sebepoškozování.
Nevím, zdá se na to bude ptát, nebo ne.. a když jo, tak nevím, co mu mám odpovědět.

Nechci skončit v blázinci, kvůli riziku sebevraždy. :roll:

Jak to tedy probíhá? :think:
Musím mluvit jen při mamce? :(
Bude se na to ptát? - Mám říct pravdu? :,(

Reklama

Reakce:

Tableta
Závislačka 3928 příspěvků 28.04.18 17:34

Kolik ti je? Já jsem tam byla sama po pokusu o sebevraždu, bylo mi 13. Neptala se mě nikdy přímo, vždycky otázku zaobalila.

Ve svým vlastním zájmu říkej jen pravdu. Ona to vykládat mamce nebude, ale počítej s tím, že si s ní po vašem rozhovoru taky promluví. Detaily jí samozřejm sdělit nesmí. SPíš poradí, jak s tebou komunikovat, atp.

Hofida
Kecalka 250 příspěvků 28.04.18 17:42

Byla jsem se synem z jiného důvodu. První jsem šla do ordinace já, řekla jsem, co máme za problém, doktor se mnou probral rodinnou anamnezu a pak tam sel asi na hodinku syn. Prý si s ním povídal o rodině, o škole, o kamarádech a na závěr mu dal nějaký test. Potom jsem šla zase já, řekl mi, co zjistil, jak máme dále postupovat, co dělat a nedělat (šlo o brutální tiky) a dal mi lékařskou zprávu.

poučená
Ukecaná baba ;) 1344 příspěvků 28.04.18 17:47

Nejsi v tom sama. Neboj se říci pravdu. ŘEKNI PRAVDU.

Tady se podívej na video. Krásná dívka, léčí se a vypráví o tom, jak to se sebou měla: deprese, anorexie, bulimie, sebepoškozování, sebepodceňování. Normální to není a čím dřív se pustíš do aktivního léčení - to není jen o pilulkách, tím rychleji vše zvládneš. Hodně štěstí ti přeji :srdce:

Dokument - Číslo 10
https://www.youtube.com/watch?…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.18 18:01
@Tableta píše:
Kolik ti je? Já jsem tam byla sama po pokusu o sebevraždu, bylo mi 13. Neptala se mě nikdy přímo, vždycky otázku zaobalila.Ve svým vlastním zájmu říkej jen pravdu. Ona to vykládat mamce nebude, ale počítej s tím, že si s ní po vašem rozhovoru taky promluví. Detaily jí samozřejm sdělit nesmí. SPíš poradí, jak s tebou komunikovat, atp.

Je mi moc líto, že jste si tím prošli.. já to taky chtěla udělat ve 13 a potom ve 14. Teď už mi bude 15. :( Děkuju

mau-mau
Závislačka 3112 příspěvků 28.04.18 18:21

Já chodím s dcerou kvůli ADHD, ale je ještě malá, tak chodím s ní a navíc špatně komunikuje. Náš případ je tudíž úplně jiný. Ale co vidím ostatní děti s rodiči kolem, tak chodí do ordinace spíše odděleně a déle je tam vždycky to dítě. Určitě bych ti poradila mluvit pravdu a přiznat i ty ošklivé niterné pocity, moc ti to pomůže :hug: Nemá cenu si hrát na něco, co nejsi. Pokud ti má skutečně pomoci, musíš být upřímná s tím, co tě trápí. Sebevražedné myšlenky nemá cenu tajit.. Já ti držím moc palce :srdce: Určitě bude lépe :hug:

Příspěvek upraven 28.04.18 v 18:22

Murka
Ukecaná baba ;) 1421 příspěvků 28.04.18 18:21

S psychiatrem bude nejdřív mluvit mamka, proberou rodinnou anamnézu. Pak bude mluvit s tebou osamotě, bude se tě hodně ptát, odpovídej pravdu. Nemusíš se bát, že by to co jí řekneš ona pak řekla mamce. S ní pak bude mluvit o tvém celkovém stavu, detaily ji říkat nebude, to je jen mezi tebou a lékařem. Navrhne nějaké řešení, nejspíš psychoterapii popřípadě i nějaké léky, pokud je tvůj stav vážný. Ber to tak, že psychiatr je tam od toho, aby ti pomohl, proto je důležité, abys nic netajila a neříkala jinak, než to je. Budu držet palce, to dáš :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

Stropnický von Osečany udělal dojem: Starostovi se líbí, zámek už má architekta!

Že je péče o zchátralý zámek během na sakra dlouhou trať, si Matěj Stropnický... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama