jak umýt pindíka?!?!

4035
16.8.05 15:36

jak umýt pindíka?!?!

Chci se zeptat maminek chlapečků, jak důkladně umýt dvouměsíčnímu prckovi pindíka?
Poslední dny se mi zdá, že náš prcek trochu „nevoní“ i po umytí. Veškerý faldíky má čisťounký, „nevůně“ jde z pindíka. Takže si nechceme zadělat na nějaký zánět, protože takhle jsme na dobré cestě :cry:
Chtělo by ho to asi stáhnout a umýt, jenže to já nechci, nechci mu ho nějak poranit. vůbec nejsem zastáncem násilného strhávání, proto jsem úplně bezradná co teď. Připadám si jako špindíra, fakt.

NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
16.8.05 16:02

Ahoj NiKi,
porad se prosim Te co nejdriv s dr. v poradne, jak na pretahovani - protoze pretahovat - kousek - pri myti - se musi !
Ja to taky nedelala, a muj chlapecek tam pak mel bolistku a tu mu na urologicky klinice ambulantne rezali :cry: Brecel chudak uplne strasne a ja se citila taky strasne.
Navic me tam ten pan doktor (byl docela mladej) poucil o tom, ze pretahovat preci snad umim ne ? :oops:
Tak to hlavne nenechavej jen tak, jestli se pindiska bojis :) tak se zeptej u doktora - at ti to ukazou. Je to fakt nutny. Ta kuzicka musi byt na nem volne pohybliva, jinak se mu pod ni udelaji nepeknosti.
Ahoj
Lenoska

• Nahlásit
  • Citovat
1785
16.8.05 16:22

Ahojka, já mám teda info nezkoušet přetahovat minimálně do roka až dvou, jedině dr. to může zkusit, ta předkožka se uvolní postupně. Pokud byl měl malej fimozu (zúžení), myslím, že se to stejně řeší až v pozdějším věku.
Jedině pokud se ti zdá, že má pinďourka zarudlého nebo výtok, tak konzultuj s dr., jinak bych se u takhle malého mimča sama do ničeho nepouštěla.

Jazzi a Matýsek 3,5 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.8.05 16:29

Ahoj Niki,
mám také syna, budou mu tři roky. Navíc čekám o Vánocích dalšího, takže mě to přetahování zase čeká. Můžu Ti doporučit jen jedno. Zkus ho šetrně přetáhnout jen tam kam to půjde, žádné násilí. Pokud budeš přetahovat, tak během koupání, ať je pindík nahřátý a to co přetáhneš hned opláchni vodou. Nemydlit. Ještě můžeš zkusit udělat heřmánkový nálev a ten vlažný natáhni do malé stříkačky. Pak stříkačku vlož do předkožky a stlač tam heřm. nálev. Rozhodně tím pindíka propláchneš a nečistoty se vyplavý ven. Vše dělej jemným způsobem. Jinak za radu lékaře nic nedáš.
Pa Štěpík

• Nahlásit
  • Citovat
4035
16.8.05 17:44

Dík holky,
zarudlýho ho nemá, čůrá normálně, dokonce i rovně :lol:
Zkusím ho jemňoučce přetáhnout večer při koupání a uvidím.
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1428
16.8.05 17:54

Ahoj Niki,

nám doktorka říkala, že přetahovat zatím nemáme, prý až po jednom roce. Tak bych se raději zeptala doktorky, ať malému neublížíš.

Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
16.8.05 18:11

Ahoj, mám dva kluky a má rada zní přetahovat, při koupání, jemně, jak to půjde.

Nepřetahovat a nemýt je totální blbost, jen jim zaděláváte na pozdější paprádní starosti.

Ája

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
16.8.05 18:15

Ale fuj, samozřejmě parádní. Pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
16.8.05 20:06

Ahoj!

Tak já taky malému vždy při koupání pindíka kousek přetáhnu (jen co to jde) a opláchnu vodou. Myslím, že to je určitě potřeba. Samozřejmě ne násilně přetahovat, ale umýt tam, kde to jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.8.05 20:59

Ahoj nic prosim te nepretahuj nechej to na dr. az v roce, mam taky kluka, prej bych mu mohla jen ublizit

• Nahlásit
  • Citovat
319
16.8.05 22:04

Ahoj,
mě taky doktorka říkala nepřetahovat až po roce a doktor Gregora mi na porodnici říkal,že úplně nechat bejt-vůbec nic nezkoušet, při problému navštívit urologa,když je vše bez problému navštívit ho nejdříve ve třech letech a on ho sám přetahne a vysvětlí jak dál.3 roky prý je nejnižší hranice.
Proto NIC NEZKOUŠEJ!!! :!
Pa L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
16.8.05 22:10

Jo a ještě jsem zapomněla podotknout,že náš malý těsně před 3 rokem dostal zánět a taky mu „nevoněl“ bimbík a když čůral byly v nočníku takový bílý kousky(lidově se tomu říká tvaroh).
Snad to zvládnete bez zánětu,nebylo to nic moc.Byla to hrůza :roll:
Pa L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
475
16.8.05 22:17

Ahoj. Máme taky klučíka. Zrovna minulý týdem jsem se ptala Dr., jak je to s tím přetahováním. Do dvou let na to vůbec nesahat. A řekla to tak razantně, že se toho hodlám držet. V porodnici taky říkali, že jak pindík roste předkožka se uvolňuje sama. Brzkým přetahováním se může předkožka poranit a pak se mohou tvořit srůsty a je to pak ještě horší. Pokud se Ti ale zdá, že má malej nějáký propblém, navštiv raději doktora. Snad, když se to včas podchytí, bude i případná léčba jednodušší a šetrnější.
Tak ať jste brzo v pohodě.
Kuřátko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
17.8.05 01:32

Tak jsem mu ho při koupání jen maličko, celkem nepatrně „vyhrnula“ jen co to šlo.
(jéžiš chudák, kdyby tohle četl, až mu bude 18, asi by se hambou propadnul :lol: ) a dobrý.
Měl maličko sloupnutou kůži tam, kde přiléhá pindík k pytlíčku - asi jsem tam málo mazala Bepanthenem nebo co. Nevoněla patrně ta sloupnutá kůže.Tak jsem mu to trošku potřela heřmánkem a řekla bych, že to vypadá dobře, patrně jsme problém vyřešili…
(ty chlapy to maj ale složitý…)
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1186
17.8.05 05:52

Ahojky,

to je chaos co? Proč nemůže být jednoznačná odpověď? Nám řekla doktorka v šesti týdnech, že máme při každém koupání jemně přetáhnout. Není to nic bolestivého, malý o tom ani neví. Jsem strašně ráda, že má naše doktorka tento názor, protože mám v okolí pár chlapečků, kteří si pak užili svoje. Takže jemně přetahujeme.

Ajka, Lenička skoro 3 roky a Lukášek skoro 1 rok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama