Jak uspat místo kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Denyyy23
Kecalka 113 příspěvků 07.10.17 03:54
Jak uspat místo kojení????

Dobrý večer, prosim o radu…mám dceru 22 měsíců a je to zavislak na prsu. Zkoušela jsem odstavit…namazala jsem si prsa octem a pres den to pomohlo. Řekla ze to je : blé a už nechtěla. Jenže večer to už bylo horší…sice prso nevyžadovala ale neumí jinak usnout…zkoušela jsem houpat v kočárku…pustit pohádku ale neusnula…dívala se na pohádky do 3 do rána a to už sem nevydržela a dala ji prso aby usnula. A i kdyby náhodou usnula únavou tak se budí několikrát za noc a neumí zas usnout…otázka tedy zní : jak uspat uprostřed noci? A co dělat aby se už v noci nebudila? Ve skoro dvou letech už by mohla spát celou noc. Odpověď asi zní : nechat vyrvat ale na to prostě nemáme a dat ji na hlídání nemuzem, babička si ji nevezme. A pokud to taky někdo z vas takhle mel, v kolika letech se naučilo dítě usnout bez pomoci?

Reklama

Reklama

Reakce:

Cuddy
Extra třída :D 13589 příspěvků 07.10.17 04:04

Ja nejsem zastance Estvillovi metody, kdy dite place v tve nepritomnosti. Ale urcity plac v naruci matky nepovazuji za „skodlivy“. Takze bych si k diteti lehla, vzala ho do naruce a drzela, hladila… a pokud potrebuje plakat, at place. Jinak ta televize pred spanim nadela vic skody nez uzitku. Proc nectes, nezpivas?

Denyyy23
Kecalka 113 příspěvků 07.10.17 04:13

Jo kdyby takový plac v náručí trval 15 minut tak klidně jenže by trval i 3 hodiny… Je prostě neunavna a takovou dobu to s manželem nevydrzime třeba ve 3 h ráno…a zpívání ani čtení ji nezajímá…zacne brecet ještě hlasitěji. No jo první dítě a špatně nauceny…bez dudlika…tak ted si to vytrpim do 4 let než to pochopí…nemůžu se jít někam pobavit nebo si dat alkohol a člověk se prostě po 3 letech potřebuje jít odreagovat. Jestli ještě budu mít druhy dítě tak kojení ani uspavani nepřipadá v uvahu!

Cuddy
Extra třída :D 13589 příspěvků 07.10.17 04:20

@Denyyy23 Chod se odreagovat pres den. Ve dvou letech jiz dite pochopi ledasco. Zkousela jsi s ni to kojeni za neco vymenit? Neco, co mohou mit jen velke holcicky, ktere nechteji jiz mleko? Je to jak s dudlikem, az di to proste bude vadit, tak musis nejakou formou vzit a vytrvat.

lucenka
Nadpozemská drbna 25702 příspěvků 07.10.17 04:30

Co odejít pryč z domu a nechat uspat manžela?

Denyyy23
Kecalka 113 příspěvků 07.10.17 04:39

On není typ člověka který ma nervy na to ze mu např. 2 hodiny v kuse brečí dítě…když to odmítá i babička…a uprostřed noci když začne brecet tak okamžitě řekne at ji to prso dam ze chce spat…já znám tyhle rady, ze mám bud odejit aby uspaval někdo jiný nebo nechat vybrecet ale ani jedno u nás nejde. Nevadilo by mi ji uspat u kojení kdyby spala az do rána ale ona se prostě každou chvíli budí s pláčem a proto ji nikdo hlídat nechce…kdybych aspoň věděla kdy tohle skončí…nejspíš az za dva roky

Amelie30
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 07.10.17 04:41

Já zkoušela odstavovat postupně, mazat prsa hořčicí a nic. Odstavila jsem naráz. Tři dny řevu, chození a zpívání a čtvrtý den klid. Po odstavení začala dcera spát celou noc. Takže vydržet :)

Denyyy23
Kecalka 113 příspěvků 07.10.17 04:54

@Amelie30 a kolik dcerce bylo? Uměla usnout jinak než u prsa? A když se v noci vzbudila jak dlouho plakala než zas sama usnula?

alena.mo
Povídálka 41 příspěvků 07.10.17 05:40

Já mela podobny problém, nekojim, ale chtěla vzdy když se vzbudila mléko. Me teda nepomohlo nic az když jsem ji ho prostě nedala a dala pit teply čaj, ale taky ho nějako extra nechtěla. Zkus ji dávat pit přes den pokud na to neni zvykla. Když se mi jeden den vzbudila třeba ve dvanáct tak už jsem další noc dřív jak ve dvanáct nedala atd… no nevím jestli ti to nějako pomůže, ale je to běh na dlouhou trať

Efkaaa
Kecalka 238 příspěvků 07.10.17 07:16

@Denyyy23 ahoj, ja odstavila 15 měsíčního cca měsíc zpět.
Přes den už jsem skoro nekojila, když chtěl prso, mazlila jsem se, objímala, odvedla pozornost.
Pořád, několikrát za den, jsem mu opakovala, že už mi kojení nevyhovuje, že už to pro mě není fajn…že je moc šikovný, jak to hezky zvládá…
Když jsme zvládli den, přišel na řadu večer. Naučila jsem ho na láhev, ale stejně jsem pak cca po 2 nebo 3 hodinách musela kojit a pak každé další kniknuti už bylo o prse… :roll:
Ztotožňuju se s tím, že dát dítě tatínkovi nebo babičce je možné dítětem pochopit jako zrada a ztráta důvěry. Vezmi si, že jsi mu nejbližší, jsi jistota, bezpečí a najednou je bez kojení, které ho uklidní a zmizeli maminka, jediná jistota, se kterou by se to dalo překonat…
Takže jsem doma zahlasila, že budu v noci odstavovat, ať se tatínek odstěhuje z ložnice (šel k dceři a pak se mu nechtělo zpět… :mrgreen: ) a nestresuju se, že bychom někoho rušili.
A pak v noci, když jsem se po cca týdenním opakováním, že už kojit nechci, že už to není fajn, že chci skončit konečně rozhoupala, tak jsem ho prostě vzala do náruče a vysvětlovala. Že už nechci, že vím, že je šikovnej a že to spolu zvládneme, že jsme na to spolu, že ho mám moc ráda… Šli jsme k oknu, ukázala jsem, že je tam noc, že všichni spí, že je uz všude ticho…
Lehla jsem si, držela v náručí v jiné než kojící pozici, zpívala, chválila, že mu to jde dobře, že rozumím proč brečí, protože to není nic jednoduchého… A ono to šlo… Postupně.
Nejdřív se budil ještě víc než s kojením, ale pak pochopil, že tam pokaždé hned přijdu, a ze se pomazlime, že si prilehnu k němu, jen to prso chybí… A začalo se to lepšit.
Jako pořád nespí celou noc, ale bez kojení je to mnohem lepší… Nenahradili jsme prso žádnou vodou ani UM.
Držím palce.
Za mě je rada vysvětlovat, chválit, chlapa odlifrovat do tišší zóny a zůstat jistotou pro dítě a empatii vůči němu…
Jak už tu někdo psal, pláč v náručí maminky beru jako formu komunikace bez stresových dopadů na mrňouse.

Amelie30
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 07.10.17 08:03

@Denyyy23 16 měsíců. Neměla dudlíka a usínala hlavně u prsa. Nedej bože, když se jí prso vytáhlo, hned řev. Mě pak začala bolet záda, protože jsem byla pořád na boku. Prakticky probrečela s malými přestávkami celou noc. Chodila jsem s ní v noci kolem stolu a zpívala jí. Byla jsem v kuchyni, abych nebudila manžela. Když zabrala, sedla jsem si a dřímala v posteli v sedě :D druhá noc byla peklo, myslela jsem, že to vzdám. Třetí noc to bylo ještě naprd a teprve čtvrtou noc se uklidnila. A pořád jsem nabízela čaj. Takže fakt vydržet, já ji odstavit už musela, ta záda nepředstavitelně bolela. Protože u nás to bylo tak, že prso měla místo dudlíka nejen na pití. No jo, prvorozené mimčo. :) Syn byl stejně dlouho kojený, ale odstavil se sám a v noci spal líp. :) Držím palce :)

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 16293 příspěvků 07.10.17 09:48

Ve dvou letech jsem teda kojila uz jen na spani, odstavila jsem najednou, proste jsem s ni lezela dokud neusnula. Vztekala se asi dva dny, chvili to trvalo, ale usnula.
Bohuzel teda doted nechce usinat sama, asi pred pul rokem si prala tu vysokou postel, to jsem ji rekla, ze ale bude muset spat sama. Jo mami :mrgreen: tak tam ted s ni sedi tatinek, precte ji pohadku a ona usne. On ji teda jeste drzi za ruku :roll:

Lenka_Hal
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 07.10.17 15:31

Ja delam veci spis postupne…takze bych udelala z usinani ritual, po koupani, cist, ukolebavka…pak na prso. Az tohle zazije, zacit zkouset vynechat kojeni…proste jednou usne bez toho.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vybral jsem si Ekonomické stavby

Ruch velkoměsta, neustálý spěch, dopravní zácpy a žádné soukromí přivedly... číst dále >

S řadou zákaznic přerostl vztah v přátelství, říká uživatelka z Bazaru

Téměř 400 pozitivních hodnocení a přes 650 kousků v Bazaru eMimino. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příliš mladá, či stará na dítě? Matky, co se nenechaly odradit okolím

Zpráva o těhotenství nemusí u všech hned vyvolat pocity radosti. V některých... číst dále >

Cesta k roli přes postel. Herečky promluvily o sexistickém Hollywoodu

Nechvalně proslulá hollywoodská praktika „obsazování rolí přes postel“ není... číst dále >

Reklama