Jak vychovávat dítě s ADHD

13
19.6.15 21:55

jak vychovávat ditš s ADHD

Prosím o radu, mám šesti letou dceru a asi před čtvrt rokem ji byl diagnostikován ADHD syndrom a od té doby je nezvladatelná. Absolutně neposlechne, nepomáhá ani výprask ani jednání po dobrém, nemluvě o zákazu sladkostí, televize,…, prostě si dělá co chce a já už nevim jak dál. Dost nás to s přítelem rozčiluje a začínáme se kvůli tomu hádat. Porád řešíme, proč snědla bráškovi (11měs) svačinu, proč vycantala jeho mýdlo, proč vycantala přítelovi voňavku, proč si hraje se špinavím prádlem, proč leze do otevřeného okna…, nikdy nedokáže říc kloudný důvod. Máte někdo podobnou skušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20864
19.6.15 21:59
@tomidlo píše:
Prosím o radu, mám šesti letou dceru a asi před čtvrt rokem ji byl diagnostikován ADHD syndrom a od té doby je nezvladatelná. Absolutně neposlechne, nepomáhá ani výprask ani jednání po dobrém, nemluvě o zákazu sladkostí, televize,…, prostě si dělá co chce a já už nevim jak dál. Dost nás to s přítelem rozčiluje a začínáme se kvůli tomu hádat. Porád řešíme, proč snědla bráškovi (11měs) svačinu, proč vycantala jeho mýdlo, proč vycantala přítelovi voňavku, proč si hraje se špinavím prádlem, proč leze do otevřeného okna…, nikdy nedokáže říc kloudný důvod. Máte někdo podobnou skušenost?

Kloudný důvod bude zřejmě ta její diagnóza! Když malé diagnostikovali ADHD, tak jste museli dostat také nějaké informace a doporučení, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49241
19.6.15 22:02

@tomidlo
nebít, neptat se proč a paradoxně chválit a podporovat hezké chování…
jinak mě docela překvapuje věta : před čtvrt rokem ji byl diagnostikován ADHD syndrom a od té doby je nezvladatelná.
co se změnilo od té doby? váš přístup? proč po určení diagnozy víc „zlobí“?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
19.6.15 22:07

Rady sme dostali, ale ty nefongojou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49241
19.6.15 22:10
@tomidlo píše:

co konkrétně nefunguje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
19.6.15 22:12
@jdukolem píše:
@tomidlo
nebít, neptat se proč a paradoxně chválit a podporovat hezké chování…
jinak mě docela překvapuje věta : před čtvrt rokem ji byl diagnostikován ADHD syndrom a od té doby je nezvladatelná.
co se změnilo od té doby? váš přístup? proč po určení diagnozy víc „zlobí“?

Do tří let byla uplně v pohodě, pak sem se rozvedla a protože sem musela do práce tak byla hodně u mých rodičů, ty jí bohužel dovolili uplně všechno a ještě ke všemu mi můj táta neustále srážel autoritu, pak se to začalo shoršovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
19.6.15 22:13
@jdukolem píše:
co konkrétně nefunguje?

bohužel zatím nefunguje vůbec nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20864
19.6.15 22:14
@tomidlo píše:

Co přesně vám poradili? Předpokládám, že za čtvrt roku neočekáváš nějaký zázračný výsledek a taky to, že jste si veškeré dostupné informace o přístupu k dětem s ADHD zjistili jako rodiče. I když tvůj úvodní příspěvek svědčí spíše o opaku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49241
19.6.15 22:15
@tomidlo píše:
Do tří let byla uplně v pohodě, pak sem se rozvedla a protože sem musela do práce tak byla hodně u mých rodičů, ty jí bohužel dovolili uplně všechno a ještě ke všemu mi můj táta neustále srážel autoritu, pak se to začalo shoršovat.

takže to není její vina, udělali jste jí v životě binec a ona se s tím snaží vyrovnat jak nejlíp - nejhůř umí..
já tady vidím dítě co se mu rozpadla rodina, maminka ho „opustila“ a babička nedržela hranice, které tyto děti právě potřebují…
uvědom si, že jste to zkazili vy - velcí, to co ona dělá je přirozená reakce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20864
19.6.15 22:15
@tomidlo píše:
bohužel zatím nefunguje vůbec nic

Můžeš být konkrétní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
19.6.15 22:22
@hanka.br. píše:
Co přesně vám poradili? Předpokládám, že za čtvrt roku neočekáváš nějaký zázračný výsledek a taky to, že jste si veškeré dostupné informace o přístupu k dětem s ADHD zjistili jako rodiče. I když tvůj úvodní příspěvek svědčí spíše o opaku.

Hlavní rada byla soustředit se na to jesli mě vnímá a v případě, že ne tak jí vzít třeba za rameno. Samozřejmě že nečekam kdovíjaký zázraky, ale ona se spís zhoršuje. Informace sme si zjistili a já si je čtu poát dokola, jakmile mám chvilku čas, všehny články co sem našla, sou v podstatě stejný s tím co mi řekla její psycholožka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
19.6.15 22:25
@jdukolem píše:
takže to není její vina, udělali jste jí v životě binec a ona se s tím snaží vyrovnat jak nejlíp - nejhůř umí..
já tady vidím dítě co se mu rozpadla rodina, maminka ho „opustila“ a babička nedržela hranice, které tyto děti právě potřebují…
uvědom si, že jste to zkazili vy - velcí, to co ona dělá je přirozená reakce

a jeste dostala nevlastniho sourozence, na ktereho pravdepodobne zarli…

uplne s tebou souhlasim - dite proste reaguje na to, co prozilo. a rozhodne si zaslouzi hodne trpelivosti a hodne spolecne prace.
vim, ze to musi byt narocne, ale v tomhle veku s ni jeste muzete hodne pracovat a hodne veci zlepsit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20864
19.6.15 22:27
@tomidlo píše:
Hlavní rada byla soustředit se na to jesli mě vnímá a v případě, že ne tak jí vzít třeba za rameno. Samozřejmě že nečekam kdovíjaký zázraky, ale ona se spís zhoršuje. Informace sme si zjistili a já si je čtu poát dokola, jakmile mám chvilku čas, všehny články co sem našla, sou v podstatě stejný s tím co mi řekla její psycholožka.

Jestliže napíšeš, že dostává výprask, chcete po ní „kloudné“ vysvětlení chování, pro které jste vyhledali odbornou pomoc a rozčilujete se a hádáte s přítelem, když VÍTE, že má problémy a přesnou diagnózu, tak asi čteš špatně. Přesně, jak psala @jdukolem - všechno jste způsobili holčičce vy, vy velcí. Rodina se jí rozpadla, neměla mantinely, neví, co smí a co ne, nejdřív u babičky může všechno, teď byste ji řezali, že neposlouchá. Někdy by potřebovali nařezat rodiče, aby se jim rozsvítilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
19.6.15 22:29

@tomidlo no nevim, ale davat diteti vyprask??? za co? za to, ze je „jine“? adhd se obcas rozjizdi pomalu po ockovanich(coz v jine diskuzi popiras, ze by ocko mohlo byt nejak skodlive). doporucuji kineziologii a samozrejme se HLAVNE MUSIS zmenit TY!

Příspěvek upraven 19.06.15 v 22:34

• Nahlásit
  • Citovat
5847
19.6.15 22:31

@tomidlo
Empatie… zkus se vžít do jejích pocitů.
Zkus se na konkrétní věc, problém, situaci… podívat jejíma očima.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama