Jak správně vychovávat 2,5letého

Anonymní
19.6.15 11:02

Jak spravne vychovavat 2, 5 leteho

Mam 2, 5 leteho syna a priznam se ze uz nevim co s nim. Vubec nas neposloucha, jak venku tak doma. Nechce nic delat, skladat puzle, domino cist knizky proste nic. Jedine co ho bavi je behat po byte, dupat kricet a bouchat a hazet s vecmi.Kdyz dostane na zadek je mu to jedno, vysvetlovani nepomaha. Zlobi takhle i ve skolce, ted k tomu pridal i zlobeni ostatnich deti a vyrusovani.Doma na me krici ze nema rad jidla ktere mel oblibena, ke svacine chce cokoladu reknu ze nedam a on radsi cely odpoledne nic neji. Rekne ze chce jet ven na odrazedle v pulce kratke cesty se sekne ze dal uz nejede a tak nelidsky na me rve :oops: rekne ze chce do herny kdyz tam dojedrm hulaka na me ze ho to tam nebavi atd..
Nepolevujeme, nepovolujeme jiz zakazane ale musim se priznat ze uz z nej rostu a nevim jak na nej :oops:
Omlouvym se za anonym ale je to pro me citlive tema a stydim se za svoji asi neschopnost :| nemluve o sousedech kteri nas nesnaseji protoze je od nas porad jen slyset jeho krik a brek.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

619
19.6.15 11:08

Jednak je to v tomhle veku normalni, taky mam dvou a pulletaka. Testuji hranice a fakt nesmis povolit.Na druhou stranu my vychovavame od mimina, takze nejake rva na nas, to ma smulu. Vykazu ho, at odejde do pokojicku a prijde, az se bude chovat hezky.Musi nechat otevrene dvere, abych ho mohla kontrolovat, jestli nedela nejake blbiny, aby si neublizil…ale zabira to.Na zadek v tehle. chvilich nema zadny smysl.Kdyz prijde, vi, ze musi rict promin, dame si pusu, ze uz bude hodny a jdeme si hrat. V tu chvili ma naladu dobrou, tak se ho pak snazim zabavit.

Mame ted cerstve mimino, takze ackoli si syn umi hrat i sam, je samostatny, ted ma obdobi, ze bez nas si hrat nechce.Tak se mu venuju, a kdyz sd staram o miminko, rikam, ze ted mi muze pomahat, nebo si hrat sam.Fakt to zabira. Hlavne vazne nepolevit. A nebyt nastvana, nase dite ma v takovych chvilich amoku nejvetsi radost, kdyz vidi, ze vypenim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.6.15 11:11

@lupto
Ja ho taky vykazu kdyz je doma a krici na me.Pak prijde a rekne ze uz nebude zlobit.No a je to pet minut a jede na novo.Uz zvazuju navstevu nejaky poradny nebo nevim.. :|

• Nahlásit
  • Citovat
19.6.15 11:11

Dostaneš tu jistě mnoho rad, ale já dala na dobrou dětskou psycholožku. Ani syn s námi nemusel. Stačila jedna jediná návštěva, popsali jsme chování syna, ptala se na naše reakce a jaký mají účinek, pak poradila. Začali jsme to aplikovat a jsme bez problémů - nebo jde o minimální zlobení, které nestojí ani za řeč. Musím ale říci, že to chce najít opravdu dobrého dětského psychologa, většinou se za něj musí platit :(.

Ještě dodám, že problémy jsme měli jiného charakteru než máš ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2170
19.6.15 11:14

Správnost výchovy to asi neexistuje ale spíš se člověk snaží dělat maximum podle svého svědomí… já říkám že mám zdravě živé dítě v podobném věku jako ty občas i dovede vytočit k slzám…zkouší co vydržíme…zatím co u nás platí stát si za svým a neustupovat(ať si lidi koukají) mít vždy navrch :nevim:… když si něco chce vyřvat tak just to nedostane…když mi nechtěl jít pěšky že ho bolí nožičky tak jsem řekla že mě taky bolí a že teda jdu sama bez něj…když mě kousnul tak jsem ho kousla taky(už to nedělá) nebo když nechtěl jíst oběd třeba tak nic jinýho nedostal a buď byl hlady nebo ho nakonec snědl :nevim: ale co dítě to platí něco jinýho… :hug: pevné nervy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.6.15 11:16

@loven
Taky to tak praktikuju ale uz bych od ledna kdy se zacal takhle chovat ocekavala nejaky vysledek no.. :|

• Nahlásit
  • Citovat
6529
19.6.15 11:17

Mám doma něco podobného. Ale vidím, že problém je i v tom, že prostě bydlíme v bytě. Když jsme u babičky a mladý ventiluje energii na trampolíně, běhá po zahradě, vyplavuje cvrčky, ryje díry do země… tak je prostě jiný a ochotnější spolupracovat.
Jenže když s ním jdu odpoledne na hodinku dvě ven, tak mu to prostě nestačí.
Už se těším, až bude mít tak pět a doufám, že ho manžel zapíše někam na fotbal… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.6.15 11:17

@Špuntice1986
I bych zaplatila kdybych vedela ze se tenhle stav zacne lepsit..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.6.15 11:20

@Black Cat
Presne tak! Prijedeme k babicce do baraku a je jak vymenenej!
Nejhorsi na tom je ze ja si to davam sobe za vinu porad ze ja muzu za to ze takovy je :(

• Nahlásit
  • Citovat
2170
19.6.15 11:21
@Anonymní píše:
@loven
Taky to tak praktikuju ale uz bych od ledna kdy se zacal takhle chovat ocekavala nejaky vysledek no.. :|

No musíme to vydržet myslím že je to období…my teď jak říkám máme období hluchoty řeknu 2 krát a hold po 3 si tu hlavu nabije(takže samá modřina) asi si musí zkusit následek toho co dělá :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.6.15 11:25

@loven
To je u nas taky, vcera se mu snazil manzel domluvit proc zlobi ve skolce a on se mu smal do obliceje, musel nejprv dostat na zadek :oops: a pak az zacal vnimat ze s nim nekdo mluvi.

• Nahlásit
  • Citovat
2170
19.6.15 11:25
@Anonymní píše:
@Black Cat
Presne tak! Prijedeme k babicce do baraku a je jak vymenenej!
Nejhorsi na tom je ze ja si to davam sobe za vinu porad ze ja muzu za to ze takovy je :(

No je fakt že když je hezky a jsme celý den venku na zahradě tak je vyřáděnej víc než když je hnus a jdem ven jen tak na hoďku ;) to pak je s ním také k nevydržení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
19.6.15 11:26

No ja jsem na tom podobně. Přitom si myslím, že jsem dost důsledná a někdy i docela přísná. Jenže on vymýšlí jednu krávovinu za druhou, je jak utrženej ze řetězu. No ale zas to beru tak, že je to kluk. Asi těžko vydrží skládat puzzle nebo si kreslit. Já bych brala, kdyby byly i školky a školy víc zaměřenější na výchovu chlapců, kde by byla třebas zvýšená fyzická aktivita.
Už se strašně těším, až ten náš hyperaktivouš půjde jednou do školy a tam bude na pracovním vyučování mustet vyšívat… :zed: No, ale to jsem odbočila směrem do budoucnosti.
Jsem z něho někdy úplně vyřízená, no. Ale doufám, že se to přece jen trochu zlepší. Jen nevím, jestli mě mezitím neodvezou někam na rekondiční pobyt někde v blázinci… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2170
19.6.15 11:29
@Black Cat píše:
No ja jsem na tom podobně. Přitom si myslím, že jsem dost důsledná a někdy i docela přísná. Jenže on vymýšlí jednu krávovinu za druhou, je jak utrženej ze řetězu. No ale zas to beru tak, že je to kluk. Asi těžko vydrží skládat puzzle nebo si kreslit. Já bych brala, kdyby byly i školky a školy víc zaměřenější na výchovu chlapců, kde by byla třebas zvýšená fyzická aktivita.
Už se strašně těším, až ten náš hyperaktivouš půjde jednou do školy a tam bude na pracovním vyučování mustet vyšívat… :zed: No, ale to jsem odbočila směrem do budoucnosti.
Jsem z něho někdy úplně vyřízená, no. Ale doufám, že se to přece jen trochu zlepší. Jen nevím, jestli mě mezitím neodvezou někam na rekondiční pobyt někde v blázinci… :mrgreen:
:hug: koukám všude stejný… mě řekl doktor že můžu být ráda že mi nesedí v koutě že je zdravej, zvídavej no všude a nikde
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.6.15 11:31

@Black Cat
To me vozej skoro kazdej den :lol:
U nas se opakujou porad ty samy situace tak uz je to na bednu. Navic taky hodne resim sousedy porad si rikam jak oni k tomu pridou ze my mame doma takovy trestidlo. Snazim se delat co muzu ale jim to nevysvetlim..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama