Jak vyčistit hračky "z druhé ruky"

43
17.12.07 15:51

Jak vyčistit hračky "z druhé ruky"

Ahoj, koupili jsme si hračky z bazaru, co tam lidičky nanosí, to se za pár korun prodá. Ale právě proto, že nevím kdo všechno je osahal, chtěla bych je POŘÁDNĚ vyčistit. Jen nevím jak, abych je nepoškodila. Jsou dřevěné, i s obrázky, plastové stavebnice, lego, bubnující panáčci, prostě takovej mix uplně všeho pro různý věkový kategorie. Jak jste hračky „drbali“ vy :wink: ? Díky moc za každou radu, nerada bych je mými neodbornými zásahy zničila :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Radina
17.12.07 16:11

No, já třeba plyšáky z druhé ruky nekupuju. Občas nejakou tu plastovu hračku jo, většinou to bylo v době, kdy syn musel mít pokaždé z města nějaký suvenýr, tak jsem kupovala po pětikačce..... :oops: Doma jsem to umyla mýdlovou vodou a opláchnula v octu. Věci pro miminka bych nekupovala…přece jenom bych nemohla žít s tím pocitem, že si moje dítě cpe do pusiny něco co před tím oslintalo už pár dětí, ochytalo několik maminek..... .

• Nahlásit
  • Citovat
2733
17.12.07 17:29

kámoška strká jednou začas většinu-plastových-hraček do myčky…jinak plyšáky vyprat, ostatní ručně vydrbat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xyz
3294
17.12.07 18:29

Jak píší holky, plyšáky vyprat, plast do myčky. Ale dřevěné nevím, na lakovaných a malovaných se to asi poškodí a nenalakované - tam by to bylo asi zažrané. Leda nějak šetřně jarem, má i částečně dezinfekční účinky.
Zorka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
97
17.12.07 18:45

Někde jsem četla, že pokud to jde, strčit přes noc do mražáku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
17.12.07 19:06

Vraž to do mražáku, prý se takhle hubí i larvy svrabu a ty jen tak nezničíš- vlastní zkušenost ze zaměstnání…Majka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
17.12.07 20:29

A co třeba toto : http://www.i-lekarna.cz/…palina-500ml nebo http://www.lekarnaparizska.cz/…-p-3787.html. Mají to i v DM drogeriích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
17.12.07 20:44

Plastové do myčky, dřevěné opláchnu, přejedu kartáčkem, nechám uschnout a hodím na mražák aspoň na dva dny, plyšáky peru. Ovšem - jak se dítko trochu rozhýbe, tak v mateřském centru, dětském koutku, u lékaře, u kamarádů doma, taky ožužle a ohmatá kde co 8) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama