Reklama

Jak vyřešit daně, jsem na RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.17 12:03
Jak vyřešit daně, jsem na RD

Zdravím a přeji fajn den, měla bych dotaz…
Chodila jsem do práce, tam jsem po několika letech dala výpověď z důvodu totálního vyhoření. Výpověď mi končila posledního listopadu 2015. Jenže v polovině toho měsíce jsem zjistila těhotenství a ze dne na den odešla na PN ( naprosto nevhodá práce pro těhotnou a přeřadit by mě nebylo kam ). Na PN jsem byla až do nástupu na PPM v červnu 2016, mezitím mi v práci skončila pracovní smlouva, ale PN mi běžela dál. Nyní jsem od půlky prosince 2016 na RD s půlročním prckem ( a jakoby bez práce až mi RD skončí ).
Chci se zptat, jak to bude v mém případě s daňovým přiznáním, kam mám zavolat, zajít… poradí mi na místím ÚP?
Prosím ponechat anonym, nebo raději smazat, nechci tohle řešit pod svým nickem, děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16308 příspěvků 01.02.17 12:13
@Anonymní píše:
Zdravím a přeji fajn den, měla bych dotaz…
Chodila jsem do práce, tam jsem po několika letech dala výpověď z důvodu totálního vyhoření. Výpověď mi končila posledního listopadu 2015. Jenže v polovině toho měsíce jsem zjistila těhotenství a ze dne na den odešla na PN ( naprosto nevhodá práce pro těhotnou a přeřadit by mě nebylo kam ). Na PN jsem byla až do nástupu na PPM v červnu 2016, mezitím mi v práci skončila pracovní smlouva, ale PN mi běžela dál. Nyní jsem od půlky prosince 2016 na RD s půlročním prckem ( a jakoby bez práce až mi RD skončí ).
Chci se zptat, jak to bude v mém případě s daňovým přiznáním, kam mám zavolat, zajít… poradí mi na místím ÚP?
Prosím ponechat anonym, nebo raději smazat, nechci tohle řešit pod svým nickem, děkuji.

To už může být anonymní fakt všechno. :mrgreen:

Hanula1212
Kelišová 5042 příspěvků 01.02.17 12:13

Pokud jsi neměla žádný zdanitelný příjem (nemocenská, mateřská, rodičovská nejsou zdanitelné příjmy), nemusíš nic řešit.

Shreya
Ukecaná baba ;) 1976 příspěvků 01.02.17 12:15

@Hanula1212 Moc děkuji :kytka:

A máte pravdu, k anonymu nevidím důvod.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16308 příspěvků 01.02.17 12:22

No vidíš. :pankac: :kytka: Už jsem si říkala, že zalezu do anonymu a už z něj nikdy nevylezu. :mrgreen:

Shreya
Ukecaná baba ;) 1976 příspěvků 01.02.17 12:28

@Kobliha51 ;) ;)

Takže ještě jednou - celý rok 2016 jsem byla buď na PN, PPM nebo RD - takže nic řešit nemusím? :think: Nerada bych si přidělala zbytečné problémy.

Hanula1212
Kelišová 5042 příspěvků 01.02.17 12:34

Tak ještě jednou - nemáš povinnost podávat přiznání, tudíž nic řešit nemusíš!

Shreya
Ukecaná baba ;) 1976 příspěvků 01.02.17 12:36

@Hanula1212 :kytka: :kytka:

e008
Závislačka 3208 příspěvků 31 inzerátů 01.02.17 14:41

Neproplaceli ti dovolenou nebo tak?

Shreya
Ukecaná baba ;) 1976 příspěvků 01.02.17 17:21

@e008 Něco málo mi proplatili, ale to jsem vyřešila s účetní loni touhle dobou…
 Proč?

e008
Závislačka 3208 příspěvků 31 inzerátů 01.02.17 21:36

Pokud by ti proplatili v roce 2016 nejakou dovolenou, tak by si mela udelat priznani, teda pokud to nebylo pod 6000 kc, jestli si to pamatuji dobre. Mne ji proplaceli po konci materske, takze jsem musela zazadat o zpracovani DP.

Hanula1212
Kelišová 5042 příspěvků 02.02.17 06:01

@e008 píšeš blbosti.

e008
Závislačka 3208 příspěvků 31 inzerátů 02.02.17 07:09

@Hanula1212 Proc myslis? Ja jsem v roce 2015 mela MD, proplacenou dovolenou za 2014 a 2015 a RD a firma mi zpracovala DP. jen pisu sve zkusenosti a nechtela jsem, aby pani na neco zapomnela.

Hanula1212
Kelišová 5042 příspěvků 02.02.17 07:56

No paní píše, že skončila 2015, dovolenou za 2015 pořešila na začátku 2016 a těžko jí vznikla nějaká další. Firma DP nezpracovává, pouze udělá roční zúčtování, pokud ji o to požádáš. Přiznání podává každý sám za sebe na FÚ, nikoli přes firmu, povinnost podat ho je stanovena v zákoně o daních z příjmů a pokud má člověk pouze příjmy ze zaměstnání a podepsané prohlášení, tak ho podávat nemusí. Co se týká hranice 6000 - ta platí, pokud má někdo kromě příjmů ze zaměstnaní ještě další příjmy, jako z pronájmu, podnikání atd. Tak do 6000 ostatních příjmů není povinnost podat přiznání.

Azzii
Stálice 71 příspěvků 06.02.17 10:17

Zdravim a prosim o radu. Mohu uplatnit slevu na dani na skolkovne, kdyz jsem cely lonsky rok pobirala pouze rodicovsky prispevek na mladsi dite? Manzel dani pausalem, tudiz nema na slevu narok. Myslim si, ze nemohu. Jen se chci ujistit. Diky za odpovedi :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Student sdílel článek, že ženy nemají penisy. Vyloučili ho z novin a donutili rezignovat

Britského studenta Durhamské univerzity vyloučili nejen ze všech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama