Proplatí mi někdo školkovné?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ladyrider
Povídálka 28 příspěvků 29.01.17 17:23
Proplatí mi někdo školkovné?

Ahoj, situace se má takto: Dostala jsem do ruky ze státní školky potvrzení o zdanitelných příjmech pro rok 2016, že jsem zaplatila 3500 kč za rok za školkovné. Jsem samoživitelka, na brigádě, zdravotní mi platí pojišťovna. Vzhledem k tomu, že s malým bydlíme u rodičů v rodinném domě, nedosáhneme na žádný sociální příspěvek, i když si měsíčně nevydělám ani 8 tisíc kč. Přítel posílá alimenty nepravidelně, a když ano, tak 2000 kč měsíčně, nikdy více. Proto bych se ráda zeptat, jestli s tím „papírem“ ze školky mohu někam zajít na případné proplacení? Děkuji mockrát za rady.

Reakce:

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 29.01.17 17:29

@Ladyrider jestli neplatis daně tak nemáš nárok

luccifera
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 29.01.17 17:30

Jestli je to zdanitelný příjem, pak se to bude psát do daňového přiznání:)

Petronka
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 29.01.17 17:30

Bohužel, nárok na odpočet školkovného byste měla pouze při vyšším výdělku, pokud máte cca minimální mzdu, není z čeho odečítat. Jako samoživitelka si odečtete pouze slevu na vyživované dítě - to lze i do minusu, buď máte na výplatní pásce daňový bonus měsíčně, nebo požádejte zaměstnavatele o roční zúčtování.

eumedon
Extra třída :D 13617 příspěvků 29.01.17 18:58
@Ladyrider píše:
Ahoj, situace se má takto: Dostala jsem do ruky ze státní školky potvrzení o zdanitelných příjmech pro rok 2016, že jsem zaplatila 3500 kč za rok za školkovné. Jsem samoživitelka, na brigádě, zdravotní mi platí pojišťovna. Vzhledem k tomu, že s malým bydlíme u rodičů v rodinném domě, nedosáhneme na žádný sociální příspěvek, i když si měsíčně nevydělám ani 8 tisíc kč. Přítel posílá alimenty nepravidelně, a když ano, tak 2000 kč měsíčně, nikdy více. Proto bych se ráda zeptat, jestli s tím „papírem“ ze školky mohu někam zajít na případné proplacení? Děkuji mockrát za rady.

Potvrzení o zdanitelných příjmech bys dostala, pokud bys byla zaměstnankyní školky nebo od ní měla nějaký jiný zdanitelný příjem (DPP, DPČ)

VitaminC
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 29.01.17 19:08

Odpocet z dani muze vyuzit kdokoliv zijici ve spolecne domacnosti s ditetem.
Pozadej rodice. Papir predej jejich ucetni.

eMíša
Kecalka 326 příspěvků 29.01.17 19:12

@VitaminC Myslím, že tak to není. Nemuseli by mít prarodiče vnoučátko v péči? Ale nejsem účetní…

VitaminC
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 29.01.17 19:14

@eMíša Ne, staci s nim zit ve spolecne domacnosti.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63291 příspěvků 3 inzeráty 29.01.17 19:18
@VitaminC píše:
@eMíša Ne, staci s nim zit ve spolecne domacnosti.

Nestačí, zákon hovoří jasně:

§ 35bb
Sleva za umístění dítěte

(1) Výše slevy za umístění dítěte odpovídá výši výdajů prokazatelně vynaložených poplatníkem za umístění vyživovaného dítěte poplatníka v daném zdaňovacím období v předškolním zařízení, pokud jím nebyly uplatněny jako výdaj podle § 24.
(2) Slevu na dani lze uplatnit pouze, žije-li vyživované dítě s poplatníkem ve společně hospodařící domácnosti.
(3) Slevu lze uplatnit za vyživované dítě poplatníka, pokud se nejedná o vlastního vnuka nebo vnuka druhého z manželů. Za vlastního vnuka nebo vnuka druhého z manželů lze slevu uplatnit pouze, pokud jsou v péči, která nahrazuje péči rodičů.

eMíša
Kecalka 326 příspěvků 29.01.17 19:18

@VitaminC Je to možné. My máme totiž přímo na tom papíře ze školky i prohlášení, že žiji s dítkem ve společné domacnosti a nejde o mého vnuka nebo vnuka mého manžela (ledaže bych je měla v péči). Toto potvrzení též jako rodiče podepisujeme. První rok to měla školka bez toho a řešili se s tím nějaké problémy. Ale jak říkám, v tomto oboru se tak neorientuji :roll:

Příspěvek upraven 29.01.17 v 19:20

eMíša
Kecalka 326 příspěvků 29.01.17 19:20

Tak je to tak. @j.a.n.i1 byla rychlejší, chtěla jsem to začít hledat. Děkuji.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >