Daňové ulevy na dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bubunka
Kecalka 279 příspěvků 29.01.17 16:51
Daňové ulevy na dítě

Ahoj, s otcem ditete nejsem uz od unora roku 2015. Od te doby nepobiral danove ulevy na dite, chci se zeptat, kdyz jsem byla az ted do prosince na rodičovské dovolene s prckem, muzu si podat danove priznani aby mi ty ulevy byly vyplaceny zpetne? cetla jsem ze se to da až tri roky zpetne, ale nevim jak to je kdyz jsem nepracovala.. diky za odpoved

Reakce:
karkarka
Závislačka 3055 příspěvků 29.01.17 16:53

Nelze, kdyz jsi nepracovala, neni ti to z ceho odecist.

Bubunka
Kecalka 279 příspěvků 29.01.17 16:59

@karkarka Děkuji za odpoved :-)

Bubunka
Kecalka 279 příspěvků 29.01.17 17:02

@karkarka A když jsem od září 2016 do listopadu 2016 pracovala na DPP a od prosince take na DPP ale jinde?

jary1
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 29.01.17 17:13

A neuplatňuje slevu na dítě otec?

Bubunka
Kecalka 279 příspěvků 29.01.17 17:30

@jary1 nene od te doby co spolu nejsme ji neuplatnuje

Petronka
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 29.01.17 17:35

Slevu na dítě můžeš uplatnit až při ročním výdělku vyšším než 6× minimální mzda / rok (pak lze i do minusu - daňový bonus)

z DPP se do 10 tis. platí srážková daň ne zálohová, takže i toto je pasé

stinga
Závislačka 4882 příspěvků 3 inzeráty 29.01.17 17:39

Pokud bydlíš na stejné adrese se svou matkou nebo otcem, tak může uplatnit i babička nebo deda

Titty
Echt Kelišová 8172 příspěvků 29.01.17 18:49
@Petronka píše:z DPP se do 10 tis. platí srážková daň ne zálohová, takže i toto je pasé

To ale v tomto případě nehraje roli, jak se platí daň. Důležitý je ten roční příjem.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >