Daňové ulevy na dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bubunka
Kecalka 269 příspěvků 29.01.17 16:51
Daňové ulevy na dítě

Ahoj, s otcem ditete nejsem uz od unora roku 2015. Od te doby nepobiral danove ulevy na dite, chci se zeptat, kdyz jsem byla az ted do prosince na rodičovské dovolene s prckem, muzu si podat danove priznani aby mi ty ulevy byly vyplaceny zpetne? cetla jsem ze se to da až tri roky zpetne, ale nevim jak to je kdyz jsem nepracovala.. diky za odpoved

Reakce:

karkarka
Závislačka 2665 příspěvků 29.01.17 16:53

Nelze, kdyz jsi nepracovala, neni ti to z ceho odecist.

Bubunka
Kecalka 269 příspěvků 29.01.17 16:59

@karkarka Děkuji za odpoved :-)

Bubunka
Kecalka 269 příspěvků 29.01.17 17:02

@karkarka A když jsem od září 2016 do listopadu 2016 pracovala na DPP a od prosince take na DPP ale jinde?

jary1
Zasloužilá kecalka 698 příspěvků 29.01.17 17:13

A neuplatňuje slevu na dítě otec?

Bubunka
Kecalka 269 příspěvků 29.01.17 17:30

@jary1 nene od te doby co spolu nejsme ji neuplatnuje

Petronka
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 29.01.17 17:35

Slevu na dítě můžeš uplatnit až při ročním výdělku vyšším než 6× minimální mzda / rok (pak lze i do minusu - daňový bonus)

z DPP se do 10 tis. platí srážková daň ne zálohová, takže i toto je pasé

stinga
Závislačka 4168 příspěvků 6 inzerátů 29.01.17 17:39

Pokud bydlíš na stejné adrese se svou matkou nebo otcem, tak může uplatnit i babička nebo deda

Titty
Echt Kelišová 8131 příspěvků 29.01.17 18:49
@Petronka píše:z DPP se do 10 tis. platí srážková daň ne zálohová, takže i toto je pasé

To ale v tomto případě nehraje roli, jak se platí daň. Důležitý je ten roční příjem.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Sting a Shaggy jsou v Praze! Přiletěli s předstihem, nejspíš vyrazí na památky

Populární rockový zpěvák Sting je v Praze. V pátek ho čeká koncert společně s... číst dále >

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >