Sleva na daních, manžel cizinec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

webparazit
Kelišová 7438 příspěvků 25.01.17 19:44
Sleva na danich, manzel cizinec

Hezky vecer,

hledam odpoved na nas pripad. Manzel je cizinec (UK) a od cervence pracuje a zije v Praze. Ja jsem jeho manzelka (nepracuji), mame tri deti ( nejstarsi neni manzelova). Ja jsem se s detmi na pul vratila do CR, ale musela jsem zpatky a cekam na rozhodnuti soudu, jestli mi stehovani do CR povoli. Takze momentalne manzel je v Praze a do UK co 10 dni lita.

Ja jsem v CR nikdy teoreticky nepracovala, jsem od stredni v zahranici, takze tyhle veci jsou pro mne spanelska vesnice…

V praci mu dali nejaky papir uz ted na podepsani, on tam nic nenapsal (cesky neumi).

Otazka je, muze si na nas zadat nejakou slevu na dani za minulej rok? Pokud ano, tak i na dceru, ktera neni „papirove“ jeho? :think:

Moc dekuji za odpovedi :mavam:

Reakce:

Donatmar
Nováček 7 příspěvků 17.02.17 20:13

Podmínkou pro využití slevy je, že jde o takzvané vyživované dítě, žijící s poplatníkem ve společné domácnosti. Dočasný pobyt dítěte mimo domácnost - například cestování po světě - vás nicméně o slevu nepřipraví.
Na slevu máte nárok jen za kalendářní měsíce, na jejichž počátku splňujete obě podmínky („vyživování“ a společná domácnost).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >