Reklama

Sleva na daních, manžel cizinec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

webparazit
Kelišová 7438 příspěvků 25.01.17 19:44
Sleva na danich, manzel cizinec

Hezky vecer,

hledam odpoved na nas pripad. Manzel je cizinec (UK) a od cervence pracuje a zije v Praze. Ja jsem jeho manzelka (nepracuji), mame tri deti ( nejstarsi neni manzelova). Ja jsem se s detmi na pul vratila do CR, ale musela jsem zpatky a cekam na rozhodnuti soudu, jestli mi stehovani do CR povoli. Takze momentalne manzel je v Praze a do UK co 10 dni lita.

Ja jsem v CR nikdy teoreticky nepracovala, jsem od stredni v zahranici, takze tyhle veci jsou pro mne spanelska vesnice…

V praci mu dali nejaky papir uz ted na podepsani, on tam nic nenapsal (cesky neumi).

Otazka je, muze si na nas zadat nejakou slevu na dani za minulej rok? Pokud ano, tak i na dceru, ktera neni „papirove“ jeho? :think:

Moc dekuji za odpovedi :mavam:

Reklama

Reakce:

Donatmar
Nováček 7 příspěvků 17.02.17 20:13

Podmínkou pro využití slevy je, že jde o takzvané vyživované dítě, žijící s poplatníkem ve společné domácnosti. Dočasný pobyt dítěte mimo domácnost - například cestování po světě - vás nicméně o slevu nepřipraví.
Na slevu máte nárok jen za kalendářní měsíce, na jejichž počátku splňujete obě podmínky („vyživování“ a společná domácnost).

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama