Jak vyrobit domácí bylinkový šampon?

5736
19.4.17 14:32

Jak vyrobit domácí bylinkový šampon?

Umíte někdo udělat domácí bylinkový šampon?? Zkoušeli jste to?
Mám vlasy do půl zas, melírované na blond. Kvalita vlasů si mi odvíjí o času, který jim věnuji.
Bohužel jednou za pár let se mi vždy stane, že mi odpadají vrchní odbarvené vlasy. Není na vině ani kadeřnice, ani špatný způsob barvení. Protože se mi to stane cca jednou za tři roky bez ohledu na to, ke které kadeřnici chodím. Vlasy mi jako by ulítají cca 10 cm od hlavy. Mám vlasy jemné, vlnité a mám jich naštěstí hodně. Ale i tak potom náprava problému trvá dlouho, než odrostou, dají se odstřihnout, aby to nevypadalo blbě.
Našla jsem si na netu nějaký recept, kde z olivového mýdla, destilované převařené vody, esenciálního oleje a bylin, dle vlastního výběru lze udělat šampon.
Používám na vlasy aragonový olej, výtažek z lopuchu a rakytníku od Alpy. Zkoušela jsem i drahé šampony přírodní, vlasy se mi povedlo opět napravit. Ale ráda bych si dělala něco čerstvého bez konzervačních látek, do čeho bych si mohla dát čerstvé kopřivy, heřmánek a pod. Koukala jsem, že ten domácí šampon vydrží tak týden.
Máte někdo zkušenost, jak to funguje?? :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

19.4.17 19:50

S šamponem zkušenosti nemám, ale k regeneraci bych radši použila domácí masku :) ta se dá udělat v malém množství akorát k jednomu použití :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama