Jak vyzrát na prdíky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ayira
Nováček 10 příspěvků 08.12.18 15:38
Jak vyzrát na prdíky?

Ahoj maminky.

Chci se zeptat na problematiku prdíků. Máme skoro dvouměsíčního chlapečka a trpíme každý večer, táhne se to cca od 19h až do půlnoci. Sem tam na pár minut i přes den.

Malý je od 4. dne na UM, Beba optipro 1. Prvních pár dní to byla hrůza, na doporučení doktorky jsme začali dávat Espumisan kapičky do každé lahvičky a probiotika Apo Laktík. Do týdne se to zlepšilo, kakal každý den a zaplakal občas, jen tak 2-3× do týdne a opravdu na chviličku. Po 3 týdnech nastal absolutní klid, který trval týden a pak se někde něco přihodilo a přesně od ukončeného prvního měsíce přestal kakat každý den a začal mít zase bolavé bříško.

Takže současná situace je, že stolici má jednou za 3 dny, bříško ho bolí každý večer, nezabírá nám nic. Frčíme od narození pořád na tom stejném, přijde mi to divné, že z ničeho nic se to tak zlomilo. Nezabírají nám ani klasické rady jako nošení v klubíčku, nahřívání a masáže bříška.

Dle Dr. je vše v pořádku.

Máte nějaké rady a tipy co vyzkoušet? Napadlo mě změnit UM či vyzkoušet jiné probiotika.

Přečtěte si článek: Nadýmání kojenců - co pomáhá?

Reakce:
kacakaca
Závislačka 2616 příspěvků 08.12.18 17:26

Kdyz je nejhur, rektalni rourka.

nezna_margarita
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 08.12.18 17:31

Segra to mela taky s prckem a taky davala Bebu.Poradila jsem ji,at prejde na Sunar premium,ktere dava normalne,kdyz ma mimi v peci…Zlepsilo se to

Pingvinka
Stálice 67 příspěvků 08.12.18 17:50

@Ayira ahoj malej to mej dost podobne a musim rict ze nakej espumisan vubec nepomohl rval vecne. Ted ma bebu sensitive a na prdy jsem koupil kapky BABY CALM a musim rict ze ty kapky mi zachranily zivot :roll: malej je uplne v pohode :palec:

MaryJackie
Kecalka 111 příspěvků 08.12.18 20:50

To vypada na koliku. Pokud dite rve 3 hodiny v kuse, minimalne 3 dny v tydnu a 3 tydny po sobe (ci tak nejak), je to kolika. My to meli, pouzivala jsem na to techniku Dr.Karpa - zavinout, sycet, polozit na brisko ci bok
houpat, dudlat. V tomto poradi postupne navysovat. Nekdy jsme se uz ani k dudlani nedostali a byl klid. Samozrejme teplou plinu na brisko, masaze pres den a Espumisan pred kazdym kojenim.

oligenerallogin
Nováček 7 příspěvků 08.12.18 21:10

Nam pomohly jedine kapky Baby Calm pred kazdym jidlem, nekdy i rektalni rourka. A metoda Dr.Karpa (stahni si knizku na ulozto Nejstastnejsi miminko v okoli).
Espumisan a podobne pripravky (na bazi Simetikonu) maleho ucpaly a prestal kadit skoro uplne. To same u syna me kamaradky. Doporucuji nedavat Espumisan a nahradit Baby Calmem :)

Ayira
Nováček 10 příspěvků 10.12.18 06:15

A ty kapky Baby Calm to se kape přímo do pusinky? Asi to teda zkusíme, včera to byl zase horor… :(

kacakaca
Závislačka 2616 příspěvků 10.12.18 06:31

Pozor - redi se kojeneckou vodou a maji kapatko, tak muzes rovnou do pusy.

Ayira
Nováček 10 příspěvků 10.12.18 07:35

Bezva. Tak já je asi vyzkouším, vyslala jsem manžela ať to vezme cestou z práce přes lékárnu…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Aneta Krejčíková ukázala krásnou sestru, ale společný mají jen úsměv!

Hříčka přírody? Aneta Krejčíková odtajnila svou sestru a málokdo by tipoval,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >