Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Hoj dievčatá.
Možno už tu táto diskuzia bola, ale poprebovala by som nejaké tipy ako, alebo čím zabavit 2 ročného chlapca vo vlaku na dlhú cestu. Cestujeme v pondelok na Slovensko cca 8 hod. a mám obavu. Ďakujem ![]()
My jezdíme celkem pravidelně, ale pouze 4 hodiny.Osm je fakt dost
Snad ti část cesty prospí, naši kluci spí tak 2 hodiny, protože musejí ráno brzy vstávat a ten spánek jim pak chybí.
Jinak doporučuju jen málo hraček a nějakou knížku na prohlížení obrázků. Ty děti si stejně chodí po kupé, nebo i po chodbičce a zabaví se nějak sami. Když budete v dětském, je možné, že s vámi pojedou i jiné děti a budou blbnout na chodbiččce vagónu. To se nám stává celkem běžně.
@Stazina1 Tak vlak je pohodička největší:)…můžete courat, kreslit, kecat o tom co vidíte z okýnka, spát, jíst, prohlížet knížku a dělat věci co ho normálně zabaví i doma…prostě cokoliv:)
letadlo nebo bus to je jinačí kalibr…
Ja do vlaku mam pro malou tablet (stejne poslouzi i notas) s aplikacema pro deti, mame tam nahrany pohadky-krtka atd. Vytahuji ho v momente, kdy uz mala breci nebo obtezuje okoli. Dost dlouho vystacime s chozenim, koukanim z okna, knizkama a hrackou (to se priznam, ze ji koupim nejakou novou, neokoukanou-staci fakt malickost, dyl ji to vydrzi). Pak mam taky cestovni penezenku (vyrazena penezenka nabouchana kartama, jizdenkama, kartickama se zviratky) a vydrzi ji to hodinu vyndavat a davat zase zpet.
Holce je 1,5 ale osvedcilo se mi, aby urcity veci byly jen na cestovani-mame takhle knizku, tablet, penezenku, magnetickou stavebnici jen na cesty, doma to je schovane a mala je pak na ceste nadsena, kdyz to vyndame, tim jak je to vzacny a neokoukany, tak u toho vydrzi.
@Stazina1 jezdíme pravidelně, cesta nám trvá 9 hodin. Odmala sebou hračky - u nás autíčka, pak omalovánky, taky mp3 s dětskýma písničkama. Chce to i velkou svačinku a pod.. ono se to nezdá, je to záběr i pro dospělého, ale já sebou fakt tahala tolik věcí, že jsme zvládli pokaždé.. Teď už klukovi stačí časopisy, ale už je větší.. Vzhledem k věku 2 let bych řekla, že část cesty pospí, zbytek může jezdit autama, zkoušet malovat, dívat se z okna, courat po vlaku a pod…
Myslim, ze ve vlaku je to nejjednodussi… necetla jsem predchozi prispevky, tak snad se nebudu opakovat.
Urcite bych malou predtim nenechala spat, aby usla ve vlaku
A pak by asi byla nejstestnejsi, kdybychom couraly sem a tam, cetly knizku, kreslily slunicka, pojidala by krupky, stala by na sedadle a videla by oknem ven…
Autem je to vetsi peklo… ![]()
Ďakujem dievčence ![]()
My chodíme stále autom v noci, ale teraz chcem ist na pár dní k rodičom bez manželom, on totiž nemože koli práci. Už som vlakom isla minulý rok, ked mal malý rok a cesta bola v pohode, lebo mi ešte cez obed spal. Teraz už nespí a je strááááášne aktívny, tak to bude záhul, a hlavne pri ničom nevyrdží dlho, maximálne 5 minút, jediné čo na neho zaberá je jedlo ![]()
@Stazina1 píše: Ďakujem dievčence
My chodíme stále autom v noci, ale teraz chcem ist na pár dní k rodičom bez manželom, on totiž nemože koli práci. Už som vlakom isla minulý rok, ked mal malý rok a cesta bola v pohode, lebo mi ešte cez obed spal. Teraz už nespí a je strááááášne aktívny, tak to bude záhul, a hlavne pri ničom nevyrdží dlho, maximálne 5 minút, jediné čo na neho zaberá je jedlo
Tak jidlo… vezmi kupy ![]()
@Stazina1 a proc tedy nejedes na nocmv lehatkovym vlaku? my jezdili kazdy leto do tater autovlakem a naprosta spokojenost. teda jeste bez detǐ, nicmene s detmi bych urcite pres den tak dlouho nejela ![]()
Jídlo, pití, u nás v té době 3 autíčka:-)
Na cestu jsme toho moc nebrali - hračky - jen ty autíčka a přitom se děti nějak zabavily. Jezdili jsme i 24hodinovky.
My na cestu bereme notebook a pouštíme Ondráškovi pohádky a taky hračky, aby se zabavil a hrajeme si
My pojedeme za 2m do Tater autem. Prckovi budou 2 roky. Manžel chce vyjet tak ve 3h ráno, aby malej co nejvíc cesty zaspal. ![]()