Jak zabavit 2měsíční miminko?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klarcaa
Povídálka 23 příspěvků 30.10.18 13:32
jak zabavit 2měsíční miminko ?

Ahoj holky, mám 2měsíční holčičku a ráda bych se Vás zeptala, jak zababujete Vaše děti? Jsem ze všeho docela vyplesklá. Do 3 týdnů mi jen spinkALA. Ted už po kojení neusne když jí dám do postýlky vzhuru tak je řev. takže chovám skáču na míči poustím jí písničky. hračky nebo hrací deka to jí ještě nezajímá. někdy becí když jí třeba nechám 2 minuty ve stejné poloze že potřebuje změnu. v kočárku mi přes den spí hezky ale nemuzu celej den vozit celý den chovat. tak jsem se chtěla zeptat jak jste miminko zabavovaly vy a jaký je rozdíl oproti 3tímu měsíci? dudlík vubec nepřijimá takže tím je to uklidnění miminka taky trochu stížené.

Reakce:

Dory22
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 30.10.18 13:37

@Klarcaa
Zkus ji zpívat, vyprávět ji. Ukazuj hracky, určitě ji to brzo začne zajímat.
Třeba jen brečí, protože chce být s tebou.
Já když potřebovala třeba něco udělat, například uvařit, tak jsem dceru dala lehátka a vždy si ji přenesla třeba do kuchyne. Pres týden jsem na ni byla sama. Chlap jezdil domů jen na víkendy. Tak to jinak ani nešlo.

Uživatel je onlineNatálie27
Ukecaná baba ;) 1201 příspěvků 30.10.18 13:38

@Klarcaa ahoj , nám ve třech měsících nejvíce zabralo nositko , nebýt nosítka nebo šátku tak bych také nic neudělala , bylo mi řečeno ze prožíval Tzv: růstový vzprut (rychle rostl) tím pádem měl větší hladík , chtěl se více tulit a koukat kolem sebe :) potřeboval viď pozornosti

Klarcaa
Povídálka 23 příspěvků 30.10.18 13:41

a jak třeba dlouho zpívání a vyprávění? nechci jí nijak zanedbávat..ale nemám představu..ona někdy vydrží být vzhuru i 4 hodin v kuse a být nespokojená..to se mi zdá dost dlouho..někdy po 3 hodinovém spánku jí nakojim šupnu do kocárzu a zase spí 3 hodiny

Dory22
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 30.10.18 13:52

@Klarcaa
Tak ona už nebude jen spát. Intervál se bude pomalu prodlužovat. Mě dcera přes den moc nespala. Do 1 měsíce byla pláčtivější. Denně spala max.1-2 hodiny. Přes noc vůbec.
Potom se to upravilo, byla prostě hladová.
Zkus si pořídit třeba šátek nebo nějaké ergonomické nodítko (Kibi,Manduca,…a­pod). Dávej bacha,aby bylo ergonomické. Nekupuj visítko, dítě si tím ničí kyčle. :) Klidně se zeptej, když tě bude něco zajímat. Taky jsem byla ze všeho vykulená a brečela. Dcera se mi narodila pár dní před 20-tinama. Teď ji jsou 3 roky.

Dory22
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 30.10.18 13:53

@Klarcaa
Klidně si s prckem jen lehni ,,tělo na tělo" a uvidis, že bude klidnější. Na dceru to zabíralo.

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 30.10.18 14:25
:roll: 8o :mrgreen: :jazyk: :oops:

Uživatel je onlineradkka
Generální žvanilka 20691 příspěvků 30.10.18 15:00

U nás teda ve dvou měsících zabírala hrazdička a hračky, ve dvou měsích na ně začaly houkat a smát se, ale musela jsem děti nastavit tak, aby se jim dařilo je těma máchajícíma rukama trefit…dobrý bylo dát dítě tak, že nohou kopalo do té trubky, takže se pak všechno mlelo… Postupně koukaly a bavilo je okolí čím dál víc, ve třech měsících už si s hračkama povídaly.

Nebo se jim líbilo, když jsem nad nima stála a šimrala je, pořád jsem jim povídala, smála se, dělala ksichty… Začínaly na mě taky něco houkat, smát se…

Dory22
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 30.10.18 15:49

@radkka U nás taky tak. Zajímal ji i kolotoč nad postýlkou. :) Bez něho mi potom ani neusla. Do cca 1 roku u něho usínala. Potom měla u nás úspěch hrací beruška s projektorem na zeď.

Uživatel je onlineradkka
Generální žvanilka 20691 příspěvků 30.10.18 16:13
@Dory22 píše:
@radkka U nás taky tak. Zajímal ji i kolotoč nad postýlkou. :) Bez něho mi potom ani neusla. Do cca 1 roku u něho usínala. Potom měla u nás úspěch hrací beruška s projektorem na zeď.

Přesně :kytka:

@Klarcaa Ale ještě dodám, aby sis NEdělala hlavu, jestli to dítě zatím nebaví, oni v tomhle dělají hrozné skoky. Moje dítě nic nezajímalo a za dva dny už si broukalo a bouchalo do hraček :kytka:

Dory22
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 30.10.18 16:53

@radkka
Taky si pamatuji ty rány do hraček. A u toho ty ,,grimasy" :mrgreen: jsou to rychlíci. U dceri bylo všechno vždycky ze dne na den.

Uživatel je onlineradkka
Generální žvanilka 20691 příspěvků 30.10.18 17:55
@Dory22 píše:
@radkka
Taky si pamatuji ty rány do hraček. A u toho ty ,,grimasy" :mrgreen: jsou to rychlíci. U dceri bylo všechno vždycky ze dne na den.

Je to nádherné období, ty pokroky byly neuvěřitelné. :srdce:

Dory22
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 30.10.18 20:01

@radkka Taky na to ráda vzpomínám. :srdce:

Klarcaa
Povídálka 23 příspěvků 31.10.18 04:30

Dobre zensky. Moc dekuju za rady. Pujdu dnes koupit uz nejakou tu hrazdicku. Ja jeste pri materske pracuju, takze se snazim vse skloubit dohromady a nechci miminko sidit abych rekla tak ted mam.na tebe vyhrazenou hodinu ale za hodinu bych potrebovala pracovat. V tom.nositku by se libilo ji nosit ale ji se to zatim nelibi. Nebo jednou kdyz jsem.sni sla.ven tak mi.v tom.usla..ale doma je rev kdyz ji do.toho rvu. Mam to co ke v priloze.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Řepka přirovnal Erbovou k Hitlerovi. Exkluzivní úryvky z knihy, která vyvolá další soudy!

Kapitán! Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie Tomáše Řepky. Pokud v ní ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >