Jak zabavit uplakánka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlineKokoska17
Kecalka 162 příspěvků 14.01.18 17:01
Jak zabavit uplakánka

Náš malý 5ti měsíční chlapeček skoro porad brečí :zed: První měsíce v tom hráli roli prdy, ale ted už to tím není. Na hrací dece vydrží výjimečně 40min byt hodný, většinou 15 min, pak začne natahovat a stupňuje se to, můžu mu zpívat, skákat jak blázen a nic…když ho nosím taky pak začne po čase řvát. Už se pretaci na bříško, ale taky pak na brisku řve, tak ho zase otočím…někdy přestane a někdy už proste musím vzít. Nemůžu s nim na nákup, hned rve, plánovat procházky s kamarádkami taky moc ne, pak v kočáru taky rve, v autobuse taky a to nemluvím o noci…kdy se vzbudí a i po kojeni rve než usne. Jsem vyřízená,, snažím se, ukazuju mu věci po bytě, chodím na procházky, zpívám, nosím v šátku ale ještě jsem nezažila aspoň 2hod bez breku…jdeme k doktorce tak to budu řešit tam, přijde mi, ze v tomhle “veku” už by si měl spíše broukat než rvát :D mate nějakou radu?? :nevim:

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 5 měsíců: Čas na první příkrmy

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineHelileli
Závislačka 2647 příspěvků 14.01.18 17:11

Bylo by dobré vyloučit alergii na kravské mléko, často jsou to uplakane děti a stolici můžou mít normální.
Může být na vině i hypo/hypertonie, nechala bych dítě prohlédnout přímo na rehabce.
A možná trochu zredukovat svá očekávání, pětiměsíční mimino, co se samo zabaví 40 min je přírodní úkaz, i těch 15 min je azaz :nevim:

Kecalka 162 příspěvků 14.01.18 17:22

@Helileli Děkuji za tip :) ano, za těch 15 min jsem rada, ale mne nejde o to, aby se zabavil sám, rada se mu venuju, dělám s nim blbiny ale ma mě na háku a brečí a brečí…jde mi o to, aby nebrecel, je najedeny, prebaleny, vyspinkany a stejně ho asi něco trápí :(

Uživatel je onlineHelileli
Závislačka 2647 příspěvků 14.01.18 17:26

@Kokoska17 ještě mě napadnul reflux, pokud brečí po kojení a zcela prozaicky i hlad. Další možnost je dráždivost, ta jde redukovat správnou manipulaci s miminkem, měkkou podložkou na spaní. Řev v kočáru horko/zima. Některým dětem zima v kočárku vyhovuje, že jsou zachumlane, jiným naopak vadí, drazdivejsi děti nemají rády různé šňůrky od čepiček a všechno, co se jich dotýká v oblasti krku a obličeje.

Zaluzie
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 14.01.18 17:39

@Kokoska17 a jak jste na tom se spánkem? nase mala neumela usinat, rvala unavou, usla u prsa nebo po rvani v kocarku a za 20-30 minut byla opet vzhůru, ale nedospana a po chvili opet brecela, začlo se lepsit kolem toho 5. mesice, zacla lepe spat v noci a i pres den dala hodku az dvě

Kecalka 162 příspěvků 14.01.18 17:47

@Zaluzie no spaní je další kapitola. Přes den spi celkem cca 2 hod ( někdy uhoupu ve vajicku, někdy kocar, někdy satek) no a večerní uspavani je většinou 30 min s brekem, u prsa už usina výjimečně. V noci se budí po 2 někdy i po 1 hod a další brek než usne…a to ještě ve 3 měsících spal i 7 hodin v kuse přes noc :nevim:

Hoa Mai
Kelišová 5464 příspěvků 13 inzerátů 14.01.18 18:02

@Kokoska17 Chodíš s ním mezi lidi, resp. děti? Do kaváren, na cvičení, do herničky? Jestli ne, doporučuju zkusit. Mě obě děti v tomto věku řvaly, protože doma to měly okoukané a chtěly do společnosti. A věnovat, zpívat a zabavovat jsem je mohla, jak chtěla, i kdybych si dala nohu za krk, stejně byly minimálně umrčené. Takže jsme obíhali známé s dětmi, cvičení miminek, plavání, herničky a kavárny snad od dvou měsíců. Z uřvanců byly miliónová, usměvavá miminka, utahaly se, při odchodu vytuhly a spaly jak dudci bez uspávání.

Jana206
Nadpozemská drbna 26149 příspěvků 14.01.18 18:45

Je pořád plně kojen, jak přibírá?

Kecalka 162 příspěvků 14.01.18 19:07

@Hoa Mai snažím se mezi lidi s nim chodit ale je fakt, ze mezi deti přímo ne :hug: od února jsme přihlášený na plavání tak se prave těším, ze poznám nějakou maminku se kterou bychom se mohli pak vídat :D

Kecalka 162 příspěvků 14.01.18 19:09

@Jana206 ano je. Teda po 2 dny zkusil akorát mrkev :D dle doktorky přibírá dobře

Hoa Mai
Kelišová 5464 příspěvků 13 inzerátů 14.01.18 21:27

@Kokoska17 Ti naši vyloženě milovali bugr. Jedno dítě jejich věku, které moc pohybu a zábavy nenadělá, by jim nestačilo. Prostě to chtělo vyhledávat skupinky. Třeba na cvičení miminek můžete chodit už teď, ta bývají od tří měsíců. Naši kluci vyloženě milovali okoukávat se a otlapkávat s jiným dítětem, nebo koukat, jak se o něco starší děti staví, chodí. Nebo když si jich v herně začaly všímat starší děti, to se hned nechali „adoptovat“ a moc se jim ke mě zpátky nechtělo :-D. Od té doby, co lezli, jsme chodili na pískoviště. Nebo třeba i na nějakou akci ve městě pro dospělé, do restaurace, ideálně, když v ní měli akvárko, o trošku později Zoo… Musela jsem s nimi takhle chodit minimálně několikrát do týdne, u staršího mi trvalo, než mi došlo, co chce, mladšího jsem takhle tahala ještě před koncem šestinedělí. Z malého teroristy byl andílek. Před porodem jsem četla o tom, jak se malé děti nemají přehlcovat podněty, mají být v klidu a bezpečí s maminkou doma…no potěš koště, asi mám divné děti, ale to bych skončila na psychiatrii. A přitom mám děti hodné, jen jsou prostě společenské. Možná, že to u vás bude něčím jiným, ale určitě bych to aspoň zkusila.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Reklama