Reklama

Jak zabavit uplakánka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kokoska17
Kecalka 196 příspěvků 14.01.18 17:01
Jak zabavit uplakánka

Náš malý 5ti měsíční chlapeček skoro porad brečí :zed: První měsíce v tom hráli roli prdy, ale ted už to tím není. Na hrací dece vydrží výjimečně 40min byt hodný, většinou 15 min, pak začne natahovat a stupňuje se to, můžu mu zpívat, skákat jak blázen a nic…když ho nosím taky pak začne po čase řvát. Už se pretaci na bříško, ale taky pak na brisku řve, tak ho zase otočím…někdy přestane a někdy už proste musím vzít. Nemůžu s nim na nákup, hned rve, plánovat procházky s kamarádkami taky moc ne, pak v kočáru taky rve, v autobuse taky a to nemluvím o noci…kdy se vzbudí a i po kojeni rve než usne. Jsem vyřízená,, snažím se, ukazuju mu věci po bytě, chodím na procházky, zpívám, nosím v šátku ale ještě jsem nezažila aspoň 2hod bez breku…jdeme k doktorce tak to budu řešit tam, přijde mi, ze v tomhle “veku” už by si měl spíše broukat než rvát :D mate nějakou radu?? :nevim:

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 5 měsíců: Čas na první příkrmy

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineHelileli
Závislačka 2859 příspěvků 14.01.18 17:11

Bylo by dobré vyloučit alergii na kravské mléko, často jsou to uplakane děti a stolici můžou mít normální.
Může být na vině i hypo/hypertonie, nechala bych dítě prohlédnout přímo na rehabce.
A možná trochu zredukovat svá očekávání, pětiměsíční mimino, co se samo zabaví 40 min je přírodní úkaz, i těch 15 min je azaz :nevim:

Kokoska17
Kecalka 196 příspěvků 14.01.18 17:22

@Helileli Děkuji za tip :) ano, za těch 15 min jsem rada, ale mne nejde o to, aby se zabavil sám, rada se mu venuju, dělám s nim blbiny ale ma mě na háku a brečí a brečí…jde mi o to, aby nebrecel, je najedeny, prebaleny, vyspinkany a stejně ho asi něco trápí :(

Uživatel je onlineHelileli
Závislačka 2859 příspěvků 14.01.18 17:26

@Kokoska17 ještě mě napadnul reflux, pokud brečí po kojení a zcela prozaicky i hlad. Další možnost je dráždivost, ta jde redukovat správnou manipulaci s miminkem, měkkou podložkou na spaní. Řev v kočáru horko/zima. Některým dětem zima v kočárku vyhovuje, že jsou zachumlane, jiným naopak vadí, drazdivejsi děti nemají rády různé šňůrky od čepiček a všechno, co se jich dotýká v oblasti krku a obličeje.

Zaluzie
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 14.01.18 17:39

@Kokoska17 a jak jste na tom se spánkem? nase mala neumela usinat, rvala unavou, usla u prsa nebo po rvani v kocarku a za 20-30 minut byla opet vzhůru, ale nedospana a po chvili opet brecela, začlo se lepsit kolem toho 5. mesice, zacla lepe spat v noci a i pres den dala hodku az dvě

Kokoska17
Kecalka 196 příspěvků 14.01.18 17:47

@Zaluzie no spaní je další kapitola. Přes den spi celkem cca 2 hod ( někdy uhoupu ve vajicku, někdy kocar, někdy satek) no a večerní uspavani je většinou 30 min s brekem, u prsa už usina výjimečně. V noci se budí po 2 někdy i po 1 hod a další brek než usne…a to ještě ve 3 měsících spal i 7 hodin v kuse přes noc :nevim:

Hoa Mai
Kelišová 5646 příspěvků 16 inzerátů 14.01.18 18:02

@Kokoska17 Chodíš s ním mezi lidi, resp. děti? Do kaváren, na cvičení, do herničky? Jestli ne, doporučuju zkusit. Mě obě děti v tomto věku řvaly, protože doma to měly okoukané a chtěly do společnosti. A věnovat, zpívat a zabavovat jsem je mohla, jak chtěla, i kdybych si dala nohu za krk, stejně byly minimálně umrčené. Takže jsme obíhali známé s dětmi, cvičení miminek, plavání, herničky a kavárny snad od dvou měsíců. Z uřvanců byly miliónová, usměvavá miminka, utahaly se, při odchodu vytuhly a spaly jak dudci bez uspávání.

Jana206
Nadpozemská drbna 26376 příspěvků 14.01.18 18:45

Je pořád plně kojen, jak přibírá?

Kokoska17
Kecalka 196 příspěvků 14.01.18 19:07

@Hoa Mai snažím se mezi lidi s nim chodit ale je fakt, ze mezi deti přímo ne :hug: od února jsme přihlášený na plavání tak se prave těším, ze poznám nějakou maminku se kterou bychom se mohli pak vídat :D

Kokoska17
Kecalka 196 příspěvků 14.01.18 19:09

@Jana206 ano je. Teda po 2 dny zkusil akorát mrkev :D dle doktorky přibírá dobře

Hoa Mai
Kelišová 5646 příspěvků 16 inzerátů 14.01.18 21:27

@Kokoska17 Ti naši vyloženě milovali bugr. Jedno dítě jejich věku, které moc pohybu a zábavy nenadělá, by jim nestačilo. Prostě to chtělo vyhledávat skupinky. Třeba na cvičení miminek můžete chodit už teď, ta bývají od tří měsíců. Naši kluci vyloženě milovali okoukávat se a otlapkávat s jiným dítětem, nebo koukat, jak se o něco starší děti staví, chodí. Nebo když si jich v herně začaly všímat starší děti, to se hned nechali „adoptovat“ a moc se jim ke mě zpátky nechtělo :-D. Od té doby, co lezli, jsme chodili na pískoviště. Nebo třeba i na nějakou akci ve městě pro dospělé, do restaurace, ideálně, když v ní měli akvárko, o trošku později Zoo… Musela jsem s nimi takhle chodit minimálně několikrát do týdne, u staršího mi trvalo, než mi došlo, co chce, mladšího jsem takhle tahala ještě před koncem šestinedělí. Z malého teroristy byl andílek. Před porodem jsem četla o tom, jak se malé děti nemají přehlcovat podněty, mají být v klidu a bezpečí s maminkou doma…no potěš koště, asi mám divné děti, ale to bych skončila na psychiatrii. A přitom mám děti hodné, jen jsou prostě společenské. Možná, že to u vás bude něčím jiným, ale určitě bych to aspoň zkusila.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >