Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Dámy prosím o rychlý tip, vrhla jsem se do malování pokojíčku, a po sundání takové police mi tam zůstaly ve zdi čtyři obrovský díry po hmoždinkách, jak s tím naložit, čím zamáznout?
Buď sádra - nebo akrylová tmelící hmota v tubě. Netuším, v čem bydlíte, ale akryl má tu výhodu, že i po deseti letech zůstává mírně vláčný - takže nepraská a nedrolí se. Používá se hlavně do zdí starých sto let. Ale při pokusu přemalovat ho některýma tmavšíma odstínama (bez předchozího Primalexu nebo obdobného) na něm zůstane mírně jiný odstín. ![]()
Kup plastickou sádru,netuhne tak rychle,perfektně se s ní dělá a máš dost času vyrovnat díru a ž k naprosté dokonalosti ![]()
Sádra rozmíchaná v mlíku tuhne pomalu a je vláčná. Líp se s ní dělá.
Silikon vytváří hladký povrch a nedá se přemalovat Primalexem ani jinou barvou na zeď. Toto bych na „sádrování“ rozhodně nepoužíval… ![]()
My vždycky používali plastickou sádru, nebo takový ten tmel na sádrokarton, který když ztvrdnul, tak jsme ještě přebrousili úplně do hladka a po použití penetrace před malbou nikde žádný fleky nejsou. ![]()
Doporučuju OneTime šlehaný tmel (nejmenší je tuším 0,25l), je sice asi dražší, ale je už ve správné konzistenci a v kelímku vydrží i do budoucna. Dá se jednoduše přetřít i přebrousit.