Jak zadělat díry ve zdi po hmoždinkách?

3157
17.8.11 16:36

Jak zadělat díry ve zdi po hmoždinkách

Dámy prosím o rychlý tip, vrhla jsem se do malování pokojíčku, a po sundání takové police mi tam zůstaly ve zdi čtyři obrovský díry po hmoždinkách, jak s tím naložit, čím zamáznout?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6555
17.8.11 16:44

Sádrou…Nic jiného mě nenapadá :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18305
17.8.11 16:48

Buď sádra - nebo akrylová tmelící hmota v tubě. Netuším, v čem bydlíte, ale akryl má tu výhodu, že i po deseti letech zůstává mírně vláčný - takže nepraská a nedrolí se. Používá se hlavně do zdí starých sto let. Ale při pokusu přemalovat ho některýma tmavšíma odstínama (bez předchozího Primalexu nebo obdobného) na něm zůstane mírně jiný odstín. :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14721
17.8.11 17:13

Sádrou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1679
17.8.11 17:31

Na velke diry sadru,tmel totiz ve velke vsrtve nezaschne

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3157
17.8.11 18:39

Díky :-))

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29577
17.8.11 19:37

Kup plastickou sádru,netuhne tak rychle,perfektně se s ní dělá a máš dost času vyrovnat díru a ž k naprosté dokonalosti :wink:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2318
17.8.11 21:14

Sádra rozmíchaná v mlíku tuhne pomalu a je vláčná. Líp se s ní dělá.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3839
18.8.11 11:30

nebo zkus silikon . mají ho i v různých barvách.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18305
18.8.11 13:24

Silikon vytváří hladký povrch a nedá se přemalovat Primalexem ani jinou barvou na zeď. Toto bych na „sádrování“ rozhodně nepoužíval… :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5437
18.8.11 13:44

My vždycky používali plastickou sádru, nebo takový ten tmel na sádrokarton, který když ztvrdnul, tak jsme ještě přebrousili úplně do hladka a po použití penetrace před malbou nikde žádný fleky nejsou. :wink:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
736
18.8.11 16:07

Doporučuju OneTime šlehaný tmel (nejmenší je tuším 0,25l), je sice asi dražší, ale je už ve správné konzistenci a v kelímku vydrží i do budoucna. Dá se jednoduše přetřít i přebrousit.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
rejpal
1.4.13 08:34

Nebo to nechat na chlapovi :D :mrgreen: :? 8o 8o 8o 8o 8o

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný