Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Holky, za jak dlouho po snědení nevhodné potraviny vámi začalo vaše miminko prdět? Mám teď místo tříměsíční ho miminka prdící hromádku neštěstí, a marne si lamu hlavu, po cem by to mohl mít.. ![]()
Tak do těch 48h? Což ti dává poměrně širokou škálu věcí, co mohou vadit. Mohla to být běžná potravina, jen jsi jí třeba snědla příliš, třeba jsi vypila hodně mléka, kafe, sladkého…
Nech mimčo bez plínky, ať může co nejsnadněji kopat nohama, dávej hodně na bříško, může pomoct suché teplo, pokud je to fakt jen jednorázové zaplynování. Můžeš taky skočit do lékárny pro espumisan
Co zkusit laktobacily, nám pomohly moc kapičky BioGaia, byly hodně drahé, teď o dost zlevnily co jsem koukala. Malá tedy trpěla na prdiky jen párkrát ale zabraly užasně. ![]()
BioGaia a espumisan, úplně parádní. Jen ta biogaia zabírá až asi to 3 týdnech myslim
Taky si s tim marne lamu hlavu.. obecne se snazim omezit vse nadymave.. napr. vubec nejim chleb a potraviny s kvaskem… ale minule jsem si dala kynuty knedlik a nic ji nebylo… jindy jim jenom testovinu s rajcatovou omackou / bez cibule bez cesneku a mala tlaci jak o zivot…
to mas tezke…
take stridam espumisan a biogaia a davame hodne na tygrika, polohuju ji v kocarku na bok.. Dr. rikala, ze dite dobre travi v leze na pravem boku, mohu to potvrdit..
a taky tu nekdo zminoval nechat ji bez pliny.. uz nase mala Myska 6 tydnu chrochta blahem na prebalovaku bez pliny a kope nozickama jak o zavod. To fakt doporucuji..
Kapeme Espumisan, obvykle to zabírá, ale dnes jen prechodne..je fakt, ze vzhledem ke svojí nadváze možná jim více zeleniny, ale jen té, co v minulosti nevadila. Tak nevím.. hlavně jak je nevyspalej, je dost protivnej.. co do šátku? Máme, ale zatím jsme nenosili..
Já myslím že někdy to není ani ovlivněno stravou matky, jak rika @nadus. Jinak BioGaia by měly zabírá do týdne. Ale opravdu po BioGaia žádný plac
To jsem taky nikdy neodhalila, dávala jsem infacol a supr a hodně pomáhalo chování na tygříka. Jo a vím že ty kapky na prdíky je třeba dávat pořád, jinak se prý míjí účinkem
@Agáta13 píše:
Kapeme Espumisan, obvykle to zabírá, ale dnes jen prechodne..je fakt, ze vzhledem ke svojí nadváze možná jim více zeleniny, ale jen té, co v minulosti nevadila. Tak nevím.. hlavně jak je nevyspalej, je dost protivnej.. co do šátku? Máme, ale zatím jsme nenosili..
No ona ta první navázání nemusí být moc slavná a kolikrát mimino řve, protože začátečník je při vázání nemotorný a pomalý.
Jestli zkusíte, tak hlavně pořádně dotáhnout, pořádně roztáhnout nožky, ať tam dítě nevisí za rozkrok a pak doporučuju vyrazit ven, teď je tam chladněji, tak nezapomenout dát ponožtičky a pokud máš nějakou větší propínací mikinu, tak když tak zapnout přes dítě a mohlo by se mu dobře spinkat na studeném vzduchu v teploučku.