Jak zvládáte prdíky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Perleť
Povídálka 24 příspěvků 04.10.18 14:52
Jak zvládáte prdiky?

Ahoj maminky. Vím že diskuzí na téma prdiky je tu hodně, ale chci se zeptat jak to zvládáte? Myslím maminky. Jak zvládáte ten pláč a hrozny pocit bezmoci když to přijde. S malou cvičíme, dáváme kapky, máme gel na bříško, antikolikové lahvičky, dáváme při jídle odříhnout atd. a stejně má přez den záchvaty pláče. Vyprdi se a je zas dobře. Občas už nevím jestli další zachvat zvládnu abych neplakala sni :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
vertunka
Závislačka 4714 příspěvků 04.10.18 14:55

Uplně v pohodě. Jsou to jenom prdy :roll:. Neboj, brzo to přejde.

Perleť
Povídálka 24 příspěvků 04.10.18 14:59

To jediné mě uklidňuje. Jsou nám dva měsíce tak snad brzy bude líp.

Perleť
Povídálka 24 příspěvků 04.10.18 15:02
@Perleť píše:
Ahoj maminky. Vím že diskuzí na téma prdiky je tu hodně, ale chci se zeptat jak to zvládáte? Myslím maminky. Jak zvládáte ten pláč a hrozny pocit bezmoci když to přijde. S malou cvičíme, dáváme kapky, máme gel na bříško, antikolikové lahvičky, dáváme při jídle odříhnout atd. a stejně má přez den záchvaty pláče. Vyprdi se a je zas dobře.
Marie432875
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 04.10.18 15:13

je potřeba přistoupit k tomu tak, ze to je fyziologické a dite si to stejne pamatovat nebude. ty jako máma muzes dělat první posledni, no důležitý je, ze jsi s miminkem. neboj, bude lip :srdce: u prvniho ditete jsem brecela s nim, druhe uz jsem jen chovala a chovala a mela čistou hlavu bez vycitek.

Perleť
Povídálka 24 příspěvků 04.10.18 15:20

@Marie432875 snažím se to tak brát jen jsou občas dny kdy si tu hlavu čistou neudržím. Az bude po všem řeknu si ze jsem byla zbytečně „histerická“ :roll:

Kikulele
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 04.10.18 15:21

@Perleť ja mam take holcicku neco malo prez dva mesice ma. A nam pomohly hodne probiotika BioGaia uz nedavam ani espumisan. Mala uz nechyta zachvaty breku a ani nerudne v obliceji jako driv kdyz ji brisko zaclo bolet. Tedka se na to akorat hrozne soustredi je to hrozne vtipny zacne se ruzne vrtet protahovat se a ma takovej vaznej vyraz ve tvari a pak hrozne hezky prdi. Obe se tomu pak chechtame,ja tomu jak takovej malej tvor dokaze delat takove zvuky a ona snad protoze je spokojena. Je to sice celkem drahe ale nam to fakt pomohlo. A to jsem zkousela vsechno mozne poradila me to sousedka ale chce to chvilku vydrzet chvilku trva nez zaberou. Preji at je male brzo lepe :kytka:

Perleť
Povídálka 24 příspěvků 04.10.18 15:39

@Kikulele to jediné jsme snad nezkoušeli. Naštěstí nás to chytáte přez den. V noci krásně spinká. A to i pět hodin v kuse :) Pak se nabaští a spí dál :) Na dvouměsíční slečnu je to paráda :)

Kikulele
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 04.10.18 15:47

@Perleť jeee to mame stejne. Malou to taky chytelo jen prez den. Pres noc spinka krasne. Muzete to vyzkouset. Bud to zabere nebo ne. Ja ji to davam pravidelne vzdy rano. Dava se 5kapek. A je z ni fakt hodne a usmevave miminko. Ja teda kojim takze hlidam i co jim ja. Urcite ji ne neublizi,muze to jen pomoct. :kytka:

Perleť
Povídálka 24 příspěvků 04.10.18 15:52

@Kikulele Já kvůli těžšímu porodu nekojim :-( určitě zkusím, třeba to pomůže :)

Kikulele
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 04.10.18 15:58

@Perleť jj tak to mas jednoduche nakapes do lahvicky a je to. Ja se s malou trosku musim prat abych ji to nakapala do pusinky. Preji pevne nervy ja jsem byla take zoufala. :kytka:

Mad Mama
Nováček 2 příspěvky 04.10.18 22:25

S prdy máme velkou zkušenost. Malá je měla snad do roka… Hodně nám pomohlo vyměnit lahve, měla jsem antikolikove od Aventu a děs běs. Zkoušeli jsme všechny možné a hodně se to zlepšilo po těch z DM. Jinak kapičky jsme dávaly všechny možné… Ono ty prdy přejdou, ale pak zase budou zuby, nebo něco jiného. Lepší je se připravit na to, že klid nebude nikdy… Ale zvládnete to, já taky občas & řvala s malou. Vše se to časem úklidní, začátek je spolu s nevyspáním největší zátěž. Držím palce ať je lépe.

Perleť
Povídálka 24 příspěvků 05.10.18 07:03

@Mad Mama láhve mame od MAM. Je pravda ze po výměně se to o dost zlepšilo. Snad nás prdiky přejdou dřív než az v roce 8o moc díky :hug:

Uživatel je onlineKatjerina
Kecalka 143 příspěvků 1 inzerát 06.10.18 20:02

S prdíky je věčný boj asi u všech dětí, co vím tak hlavně u kluků, mám ted druhého syna 1m, prvnímu je už 10 let, tak jsem něco už pozapomněla, takže záchvaty, když člověk neví co má dělat a jak mu pomoci, jsou pro mě zase jako poprvé. Plně kojíme, snažím se jíst co nejmín nadýmavá jídla, když už mám mlsnou tak hned po kojení, aby se to stihlo vstřebat, kafe jsem vypustila úplně, nahradila jsem caro active, docela chutná :D Na prdíky máme espumisan, začala jsem dělat odvar z fenyklu a dávám po lžicce vždy před kojením, cvičíme, dáváme na bříško. Někdy nepomůže vůbec nic, tak jen chovám, nosím a brečím s ním. Nevím jestli si dospělý dokáže představit jak hodně to to miminko bolí, jediný co mě utěšuje, že si to nebude pamatovat a že to bude časem lepší, ale to časem je taky ubíjející, člověk si říká už, aby to bylo…

jankajj
Závislačka 2802 příspěvků 10.10.18 16:42

U nás na prdiky zabralo kombinace probiotika kapky BioGaia denně a trpělivě nošení mimca v poloze na tygříka. A protože kojím, tak i důsledná nenadymava dieta moje.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >