Jak zvýšit imunitu nekojeného miminka

3739
26.6.13 18:10

jak zvýšit imunitu nekojeného miminka

Ahoj, mám takový nevšední dotaz, ve čtyřech týdnech po císařu jsem doted nevím z jakého duvodu ztratila mléko, moc mě to mrzí a mám strach, že nebude mít v budoucnu mimčo dostatečnou imunitu, tak se chci zeptat, zda neexistuje nějaký přípravek který by tomu pomohl, protože vím, že mateřské mléko je v tomhle ohledu nenahraditelné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
375
26.6.13 18:17

Ahoj @kelis227, ráda bych poradila, ale bohužel nevím. Téma mně zajímá také, tak snad se někdo „chytne“ a budem moudřejší :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375
26.6.13 18:19

https://www.emimino.cz/…inek-125275/ ještě jsem našla podobnou diskusi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
26.6.13 18:20

Pro mimina ne. Já bych to tak nehrotila, moje stále kojená dnes přesně dvacetiměsíční je nemocná skoro pořád. Je teda fakt, že to začalo až po roce, tak to možná má souvislost s tím, že je nejedlík, zeleniny se nedotkne. Takže až bude čas příkrmů, tak hodně zeleniny, maso, ovoce, obiloviny, luštěniny. Můžeš dávat tu a tam lactobacily, ty jsou na imunitu ok. Jinak pro úplný mrňouse stačí UM, tam jsou vitamíny a nějaký -biotika přidaný taky. Jinak různý přípravky na imunitu budou až tak od dvou od tří let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
26.6.13 18:27

@kelis227
nelam si tim hlavu. kazdy ti rekne, ze kojeni neni vsemocne, jsou kojene deti, co jsou nemocne porad, maji alergie, atop atd. a jsou deti na UM, co nemely ani rymu.
me v 5 tydnech maleho premluvil doktor, at se na kojeni vykaslu (kvuli mym zdravotnim problemum) a dost presvedcive mi vysvetlil, ze dneskou jsou umele mlika na neskutecne urovni. plus, ze uplne nejdulezitejsi cast kojeni jsou prvni tydny - kdy se tvori mikroflora a dovytvari zazivani (nejak tak jsem to pochopila ;) )
jinak na imunitu pomahaji probiotika, treba BioGaia, ktera je uzasna na koliky a prdiky, takze tim bys sfoukla dve mouchy jednou ranou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mončís
26.6.13 18:27

Mám kamarádky jedna kojí, jedna ne.. ta co nekojí měla nemocné dítě až v rose a půl, ta co kojí měla nemocné dítě snad pořád… takže si nemyslím, že dítě které není kojené nemá imunitu.

• Citovat
  • Nahlásit
12262
26.6.13 18:32

Proboha koukám žes načetla ty kraviny z příruček o tom jak nekojené děti jsou chudáčci nemocní s nízkým IQ atd a mateřské mlíko je zázrak vše zázraků!! moje malá je nekojené dítě nekojených rodičů, má přes 3 roky, už rok chodí do školky a zatím měla jen jeden den střevní chřipku, a 3× rýmu!!! kojené děcka kolem nás jsou věčně nemocné na antibiotikách, mají astma, atop. ekzem atd.
já naopak kojit nechci protože dle mě by moje malá nemohla být zdravější než je teď, my s manželem jsme taky nikdy nekojení a jsme v podstatě v pohodě, manža chytne chřipku jednou za 5 let, rýmu jednou za 10 a já občas nějakou střevní chřipku a pak mám špatnou štítku ale to je genetika a jinak nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41882
26.6.13 18:39

Já si myslim že MM není svěcená voda.
Nekojila jsem, malej byl nemocnej zatím (ťuk, ťuk) jednou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11942
26.6.13 18:49

Mně bylo řečeno, že po dobu kojení je dítě více imunní vůči některým virovým onemocněním. Pravděpodobnost, že dostane angínu, je u kojených i nekojených dětí stejná. O tom, že by kojení/nekojení mělo mít nějaký vliv na imunitní systém v dalších měsících a letech, jsem jaktěživ neslyšela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
26.6.13 18:55

Já bych to neřešila. Z okolí mám spíš takovou zkušenost, že nemocné (virózy, nachlazení) bývají kojené děti a to už mnohem dříve, než před prvním rokem, zato ty na UM do roka minimálně. Ono kojení není všemocné. Syn byl od narození na UM, nejdříve částečně, od nějakých 2 měsíců plně. Dneska má 2 roky a v podstatě je zdravý jak řípa. Máme za sebou akorát šestou nemoc někdy kolem 9 měsíců a v zimě prodělal pásový opar v 18 měsících. Nějaké kašle, nachlazení, rýmy… téměř neznám dodneška.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12262
26.6.13 19:00

@wobludka plně kojená neteř měla rotavira takže dle mě kojení je jen strava, žádný lék nic, účinnost na imunitu dle dětí které vidím kolem sebe nula!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1284
26.6.13 19:08

Ona přípravek existuje a je to UM. Nemusíš to ničím doplňovat. Samo o sobě obsahuje tolik vitamínů, že v některých případech to předčí i to oslavované mateřské mléko. Aby se do mě nepustil nějaký zastánce MM, tak proti mateřskému mléku nic nemám. Kdybych mohla sama kojím. Jinak naše malá v životě nekojená měla do roka snad jen nějakou tu rýmu a jednou kašel. Znám děti plně kojené co na tom byli mnohem hůř. Kojení či nekojení nemá žádný vliv na nemocnost dětí. Tak mi to řekla Mudr. když jsem byla hotová z toho, že nebudu kojit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16849
26.6.13 19:12

Nijak, nechci MM nějak znehodnocovat, ale klukovi je 21 měsíců, ještě nemarodil, měl dvakrát rýmičku, ale jen jednodenní a jednou kašel a to zabral cibulový sirup. Doma od dcery už X viróz, chřipka, zánet průdušnice- vysoce nakažlivý, měla ho celá rodina krom nekojeného kluka. Kamarádka kojila, ale fakt hodně, kluk pil nonstop, i v noci a šli pomalu z nemoce do nemoce. Takže bych nic nedávala. Já na podzim, když mu byl rok dala vitamíny a právě hned rýmu a začal kašlat. Doktorka říkala, že jsem mu narušila imunitu, ať nic nedávám. Takže se nestresuj, kojení to nijak výrazně neovlivní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
26.6.13 19:16

Já jsem odkojená a mám alergii skoro na vše a sterilní prostředí jsme doma také neměli! :) A taky s tím žiju a jsem velmi aktivní sportovec(teda byla jsem teď skáču jen kolem malé :) Nikdo jiný z rodiny žádnou alergii nemá…Má sestra byla na UM a je zcela zdravá.
Teď jsem také maminka a také se my nepodařilo kojit a mám z toho špatné svědomí, ale pomale se s tím smiřuji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2892
26.6.13 19:20

Já bych neřešila. Snažila bych se zdravě krmit, chodit přiměřeně ven, ale to tak jak tak :-). Já mám taky zdravý dítě, co pilo UM (do 2 let byla krom prevence u dr. jednou s kašlem, pro jistotu) a znám spoustu nemocných kojených, je to prostě loterie…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat