Jaká byla Vaše maturita?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 17:32
Jaká byla vaše maturita?

Zajímalo by mě, jaká byla vaše maturita, na jaké známky jste odmaturovali a hlavně, jakým způsobem jste se učili. Zvládli jste se naučit všechny otázky? Dělali jste si během učení výpisky? Za chvíli to čeká i mě, takže budu ráda za všechny tipy, jak se efektivně naučit :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tableta
Kelišová 5195 příspěvků 30.04.19 17:37

Já jsem se neučila, jen jsem si každou otázku přečetla. Odmaturovala jsem, myslím, s docela dobrýma výsledkama. Praxe 1, čeština 2, angličtina 1, ošetřovatelství 2. Jen psychologie za 3, ale z otázky jsem měla 2, z prezentace seminárky 3, takže mi dala trojku :cert:

Martha03
Ukecaná baba ;) 1051 příspěvků 30.04.19 17:42

Kaslala jsem na to, po svataku mi přítel odjížděl makat do zahraničí takže jsem si na svaťák užívala s ním. Otázky jsem přečetla. Praxe 3, Zbytek 2,3,3,4 a v životě jsem se na pohovoru s nikým nebavila, proč jsem měla takový známky. Chtěli jen kopii a hotovo, známky jsou spíš pro tebe, pro rodiče…

Teresa.p
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 30.04.19 17:46

Ja odmaturovala na zdravce za same, ale byla to super zdravka. bavila me, takze jsem si to o svataku jen zopakovala. ten posledni rok jsme kazdou hodinu psali rychlotest z jedne otazky, takze jsme vedeli kde mame eventuelni nedostatky a pripadne se doucili. moc rada na to vzpominam. ucitele byli uzasni. podporovali nas…joo kdybych tehdy sla na gympl jak do me na zakladce huceli, tak by to tak v pohode nebylo :lol: na vysce (porodni asistentka) jsem pak nemela problem, protoze jsem hodne vedela ze zdravky.

Mysticlipstick
Kecalka 413 příspěvků 30.04.19 17:48

Byla jsem první ročník, který měl státní maturitu. Už v úplné jiné podobě než je dnes. Učila jsem se od každého maturitního předmětu tak třičtvrtě otázek. Nejvíc jsem se učila samo o svaťák, předtím tak nárazově. Výpisky jsem si nedělala, zpracovávala jsem si otázka sama nebo s kámoškou, takže i tím jsme se to učili. Odmaturovala jsem vesměs na dvojky a trojky, bohužel němčina mi utekla o bod a to především proto, že jsem to prostě nestihla. Tudíž jsem dělala v září reparát a udělala. V životě se mě na to nikdo neptal a ani to nikoho nezajímá.

Příspěvek upraven 30.04.19 v 17:49

Hobitka
Kelišová 5565 příspěvků 30.04.19 17:49

1,1,1,2, o svataku jsem se ucila intenzivne (coz v praxi znamenalo, ze jsem dukladne cetla poznamky z let studii) a mela predem zpracovane otazky z jazyka - z toho byla ta 2, nejsem moc jazykovy talent. Navic jsem si vytahla cestovani a pred maturitou byla jednou autem v Bibione, takze jsem si vylamala zuby na pasove kontrole :mrgreen:.

Lelio
Kelišová 5990 příspěvků 30.04.19 17:49

Učila jsem se, ale ne tolik, kolik jsem chtěla, prostě to nějak nešlo. Vypisky jsem nedělala, ale měla jsem dopředu zpracované otázky (na těch jsem dělala od září) a z těch se učila. Maturovala jsem z biologie, chemie, češtiny a angličtiny a měla to za čtyři. Ale neřeš, chlap odmaturoval za třináct a má jednou takový plat oproti mě :mrgreen: na známkách fakt nezáleží. Držím palce ať to dobře dopadne

Jahru
Ukecaná baba ;) 1615 příspěvků 30.04.19 17:50

Jéé, to už je dávno :think: letos 20 let :lol: Učila jsem se přepečlivě, o svaťáku jsem zvládla přečíst 3 knížky, všechny otázky z angliny a půlku z chemie :mrgreen:, večer před maturou jsem zjistila, že z čj a biologie jsem nestihla ani jednu otázku a tudíž jsem byla přesvědčená, že to nemůžu dát. No, ale vzhledem k tomu, že celý čtvrťák byl o opakování, tak to dopadlo nadmíru dobře, 3× za 1, 1× za 2.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1462 příspěvků 30.04.19 17:50

Pokud jsi inteligentní tak vždy nějak projdeš…
my byli druhý ročník co měl státní maturitu a bylo to stupidní

Daenerys91
Kecalka 486 příspěvků 6 inzerátů 30.04.19 17:51

Učila jsem na maturitu asi 4 měsíce dopředu, systematická příprava - všechny otázky jsem si sama zpracovávala. Svaťák byl pro mě jen „opáčko“ toho, co jsem se naučila. Odmaturovala jsem s jednou 2, na vojenském gymplu. Ale v životě vůbec nikoho nezajímá, jaké jsi měla známky. Důležité je to jen udělat.

Mysticlipstick
Kecalka 413 příspěvků 30.04.19 17:53
@Kaileee píše:
Pokud jsi inteligentní tak vždy nějak projdeš…
my byli druhý ročník co měl státní maturitu a bylo to stupidní

Ehm, taky vám furt tloukli do hlavy, že když jako budete mít tu státní maturitu tak se na vás zaměstnavatele budou koukat úplně jinak a budete mít všude přednost? :lol: To byl hroznej blábol.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1462 příspěvků 30.04.19 17:58
@Mysticlipstick píše:
Ehm, taky vám furt tloukli do hlavy, že když jako budete mít tu státní maturitu tak se na vás zaměstnavatele budou koukat úplně jinak a budete mít všude přednost? :lol: To byl hroznej blábol.

jj měli jsme být elita :mrgreen: :mrgreen:

Ivulita
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 30.04.19 18:00

Maturovala jsem za samé, státní maturita. ČJ vyšší úroveň naprosto v pohodě bez učení (dle mého jednodušší než nižší úroveň), knihy jsem měla přečtené a pečlivě vypracované. M nižší úroveň taky bez učení, ale tam už to skoro bylo za 2, nic jsem nevypracovávala, AJ bez učení a vypracování čehokoliv (zpětně bych se podívala na reálie, docela jsem vařila z vody :D). Jediné, na co jsem se intenzivně učila byla filozofie v rámci Společenek, zbytek mě bavil, takže s tím nebyl problém, ale měla jsem všechny otázky zpracované.
Co se týče efektivního učení, mně vždy zabírala metoda vypracovat výpisky - zvýraznit - naučit - převyprávět a až pak se posunout k dalšímu tématu. Často opakovat.
Hodně štěstí :kytka:

Příspěvek upraven 30.04.19 v 18:02

Mysticlipstick
Kecalka 413 příspěvků 30.04.19 18:01
@Kaileee píše:
jj měli jsme být elita :mrgreen: :mrgreen:

Přesně :lol: no spíš jelita :lol: :lol: :lol:

kaja00
Extra třída :D 13566 příspěvků 30.04.19 18:05

Učila jsem se, byla jsem strašně nervozní. Učila jsem se tím způsobem, že jsem si přečetla celou otázku cca 2× a pak se to snažila nějak po kouskách nadrtit :mrgreen: No sice jsem vše stihla, ale jen tak tak. Knížky jsem přečetla krom asi 3 nebo 4 všechny. A známky si nejsem jistá, ale myslím, že v konečném výsledku (u čj a aj se připočítávají i didakťáky) jsem měla z čj, aj, práva i veřejné správy 3 a z písemné a elektronické komunikace 4, jsem to tam nějak pokonila a to jsem se fakt poctivě učila :cert: :mrgreen:
Jinak lidi co měli normálně dobré známky, tak neskončili kolikrát o moc lépe než já, protože učitelé od nich čekali více :nevim:
Přeji hodně štěstí u maturity :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama