Jaká dvojkombinace: Tutis Uno Plus,Noordi Fjordi,ABC Design Salsa

5
18.8.21 21:41

Jaká dvojkombinace:Tutis Uno Plus,Noordi Fjordi,ABC Design Salsa

Ahoj holky :mavam:. Prosím o radu, který z těchto tří kočárků byste mi dle svých zkušeností doporučily? Každý má něco a nemohu se rozhodnout :zed: :nevim: Líbí se mi, že u Tutisu i Noordi je i další výbava - pláštěnka, nánožník, taška, moskytiéra a kočárky jsou lehčí. Ale zase jsem četla, že ty barvy dost vyblednou a u těchto dvou kočárků bývá problém s koly a brzdou :(. U Tutisu mi přišlo složitější (těžší) skládání než u ABC Salsy. Ta má kvalitní podvozek, je bytelnější, lepší do terénu, ale zase za ty peníze nemá žádnou další výbavu v ceně a je těžký. Moc děkuji.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18.8.21 22:08

Ahoj, ty druhé dva kočáry neznám, nicméně máme Tutis uno (bez plus, takže tu první verzi) a dala bych si za nákup toho kočáru facku. Teď ho máme teda už skoro měsíc na reklamaci, takže ještě nevím, jak moc jsem na sebe naštvaná. Určitě bych neřekla, že je to kočár do terénu. A rozhodně bych se nerozhodovala podle výbavy jako pláštěnka, moskytiéra atd. Taky mi to přišlo fajn, ale teď už bych tomu váhu nedávala.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
176
18.8.21 22:14

Teď máme salsu, u prvního jsme měli vipera od abc design. Ty kočáry miluju. Je pravda, že je těžší, tentokrát jsem teda pořídila bez nafukovacích kol, takže aspoň trochu lehčí to je. Do terénu celkem ujde, nafukovacky by asi byly lepší. Ale je bezva odpružený, bytelný a líbí se mi, jak vypadá :mrgreen:
Rozhodně ale nedoporučuju kupovat autosedačku, to je klump.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34322
18.8.21 22:40

Asi by bylo dobry napsat, co vsechno ma ten kocar splnovat.
Napriklad skladat denne do auta tezky neskladny kocar, to se zblaznis.

Jinak moskytieru jsem nikdy nepouzila, plastenky a nanozniky existuji bez problemu zvlast, tasku si tam povesis jakou chces.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5
18.8.21 23:03

@Lucie_Sx Převážně s ním budu jezdit po zpevněných plochách, občas polní cesta, tráva, šotolina. Denně ho skládat určitě nebudu, max když pak pojedu na nákup nebo za našima. Do terénu jsou prý vhodnější nafukovací kolečka, ty gelové jsou spíš na rovné plochy, sem tam kamínek, ale jinak se prý kolečka rozvrzají a jsou v nich otlačky kamenů. Vím, že se dá vše dokoupit. Ale když už ty kočárky stojí celkem dost, tyto se pohybují kolem 17-19 tis. Kč, tak mi přijde to dokupovaní výbavy další peníze navíc (samozřejmě jsem nezkoumala, na kolik jednotlivé položky vyjdou…). Spíš mi jde i o využití sporťáku, aby u té Salsy nebyl příliš těžký. Vím, že spousta maminek pak dokupují lehčí sporťáky a ty z těch kombinací moc nevyužívají.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34322
19.8.21 00:31
@n-elinka píše:
@Lucie_Sx Převážně s ním budu jezdit po zpevněných plochách, občas polní cesta, tráva, šotolina. Denně ho skládat určitě nebudu, max když pak pojedu na nákup nebo za našima. Do terénu jsou prý vhodnější nafukovací kolečka, ty gelové jsou spíš na rovné plochy, sem tam kamínek, ale jinak se prý kolečka rozvrzají a jsou v nich otlačky kamenů. Vím, že se dá vše dokoupit. Ale když už ty kočárky stojí celkem dost, tyto se pohybují kolem 17-19 tis. Kč, tak mi přijde to dokupovaní výbavy další peníze navíc (samozřejmě jsem nezkoumala, na kolik jednotlivé položky vyjdou…). Spíš mi jde i o využití sporťáku, aby u té Salsy nebyl příliš těžký. Vím, že spousta maminek pak dokupují lehčí sporťáky a ty z těch kombinací moc nevyužívají.

Ano, a pak na bazaru po roce „v zaruce, jako novy“. To je taky ukazatel - projed si inzeraty, kolik tam takovych je.

Ja bych za takovy kocar tech 15-20 fakt nedala.
(mam lehkou terenni trojkolku a od te doby si rikam, ze klasicky kocar nee e)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4
10.12.21 12:05

Za mě tutis vůbec. Máme jen problémy. A kamarádky také. Je to absolutně nekvalitní značka. Ruce pryč

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1441
18.12.21 13:14

Máme noordi sole II. S fjordi mi přišly podobné, akorát fjordi loni měl nafukovací kola a celolátkovou korbu, zatímco sole má gelová kolečka a spodek korby plastový. S koly ani brzdami po roce používání není problém. Máme barvu dark brown a zatím vůbec nevybledla. Nicméně jako negativum vidím vyšší váhu a horší skládání. Ale ono zase tak moc lehčích kočárků není a když už, tak mají zase jiné mouchy. Myslím, že výběr kočárku je hodně o kompromisu a stanovit si základní věci přes které nejede vlak.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
134
18.12.21 13:17

Máme Abc design Viper a skvelej kočár. Vydrzel i na druhé dítě, projede všechno, fakt všechno. Muzu jen doporučit. Barva drží, konstrukce bez poškození.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34322
18.12.21 15:05
@Luciiik13 píše:
Máme noordi sole II. S fjordi mi přišly podobné, akorát fjordi loni měl nafukovací kola a celolátkovou korbu, zatímco sole má gelová kolečka a spodek korby plastový. S koly ani brzdami po roce používání není problém. Máme barvu dark brown a zatím vůbec nevybledla. Nicméně jako negativum vidím vyšší váhu a horší skládání. Ale ono zase tak moc lehčích kočárků není a když už, tak mají zase jiné mouchy.Myslím, že výběr kočárku je hodně o kompromisu a stanovit si základní věci přes které nejede vlak.

Lehci kocary urcite jsou, navic to chce opravdu pri zkouseni v obchode nalozit - 5-10 kg mimco, 3kg pod kocar, plna taska na madlo…
Noordi ma jenom podvozek 9,5 kg, to si neumim predstavit vozit nebo tahat do auta.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
naty9697
29.1.23 23:47

Já jsem pro noordi fjordi, pořídila jsem si ho a jsem s ním naprosto spokojená, nejnovější verze je super vymakaná a vyrobená z kvalitních materiálů :-)

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Danny Sport

  • (4) + 77 recenzí

S4

  • (3.6) + 69 recenzí

Baby Snap 4

  • (4.1) + 59 recenzí

XA

  • (3.9) + 50 recenzí

Marita

  • (4.6) + 49 recenzí

Poradna o výběru kočárků a autosedaček

Ikona - Lukáš Fiala

Lukáš Fiala