Jaká je hranoční hodnota cukru v krvi u batolat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
brumi
Kelišová 6617 příspěvků 09.11.14 16:36
jaká je hranoční hodnota cukru v krvi u batolat??

Dobrý den maminky, prosím ty co máte děti s diabethem, jaká je hraniční hodnota kdy je o ještě ok? Mám 20 měsíční drceru a máme velké podezření, přestala papat, je spavá, protivná, nonstop pije ve dne v noci, když jsem ji na zkušenou měřila cukr 3 měsíce zpět měla hladinu 5,6. Dnes už má 10,4…

Reakce:
Nuníček
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 09.11.14 17:00

Norma u dospělých je 5,6, od 5,6 - 6,9je zvýšená glykémie nalačno, nad 7,0 je to diabetes, toto jsou hodnoty nalačno z žílní krve. U dětí hodnoty nevím, ale nemyslím si, že by se příliš lišily od dospělých. Záleží čím jsi měřila, jak a kdy (na lačno, po jídle apod.). Pokud máš podezření zajdi zítra k pediatrovi a víš na čem seš (zvlášť pokud máš podezření už nějaký ten měsíc).

poplach
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 09.11.14 17:10

To byl odběr během dne, nebo lačný? Co moč? Hodnoty u dětí přesně nevím, ale myslím si, že budou jak dospělácké. Vygooglila jsem, že nad 7 na lačno, nebo nad 11,1 při náhodném odběru je potvrzený diabetes- tohle bylo v článku o dětech.

Námořnička
Kecalka 316 příspěvků 09.11.14 17:18

Hodnoty jsou stejné jako u dospělých. Nejdůležitější je hodnota ráno po odpovídajícím lačnění. Glykémie však může být vyšší při viróze. Pokud máš podezření, tak běžte k pediatrovi, bude-li mít podezření na DM, tak vás pošle do nemocnice, kde podstoupíte měření glykemického profilu a pak se uvidí.

brumi
Kelišová 6617 příspěvků 09.11.14 17:28

Bylo to odpoledne cca 6 hod po jídle, k dr jdeme právě v úterý, protože malá se mi nezdá už jsem u ní byla ta mě pro změnu zase řekla že má podezření a žíznivku, cukrovku a nebo ledviny, tak nevím co je horší…

Anix
Závislačka 3749 příspěvků 09.11.14 17:42

@brumi
Spavost, velká žízeň a glykémie - připrav se na nejhorší :,(
Jinak jí více hlídej, i v noci, protože píšeš že jdete k doktoru až v úterý.

nelaa
Kecalka 469 příspěvků 09.11.14 18:00

A pokud uz je mala schopna vycurat se na nocnik(nebo zkus odchytit), vem s sebou i ranni moc. Doktorka namoci papirek a hned budete mit jasneji. Cukr se vylucuje i do moci.
Drzim pesti at je to plany poplach

brumi
Kelišová 6617 příspěvků 09.11.14 20:29

@Anix nu pořád tajně doufám že to nebude ale mám strach že ju, cukrovku v r @Anix ině máme celkem dost :/ @nelaa moč máme donést sto pro ale malá mi težce nočník bokotuje tak ani nevím jak to udělat, když už se zázrakem posadí stejně se nevyčůrá

Anix
Závislačka 3749 příspěvků 09.11.14 20:45

@brumi
Drž se… a i kdyby se to potvrdilo tak si musíš říkat že je na světě mnohem víc horších nemocí než je cukrovka a navíc v dnešní době už je to docela sranda.
A zajít do lékárny a koupit ten sáček co se přilepuje na… dává se to do pleny, jako na sběr moči.

nelaa
Kecalka 469 příspěvků 09.11.14 20:59

Ja delala tak, ze jsem dala dcerce rano jeji oblibene piti, treba mlicko, sladky caj,… Udelala jsem ho vic, aby se poradne napila. Klidne hned potom posadit na nocnik v koupelne nebo u drezu a pust vodu, no a cekat…Ale oni se po ranu a jeste navic po tom piti vetsinou vycuraji brzo.

nelaa
Kecalka 469 příspěvků 09.11.14 21:00

Ale hlavne fakt hned jak vstanete, to maji v mocaku jeste z noci plno.

brumi
Kelišová 6617 příspěvků 10.11.14 10:51

@Anix jé ja měloa že to musí dát dr tak to hned odpoo zajdu koupit díky

brumi
Kelišová 6617 příspěvků 10.11.14 10:52

@nelaa s pitím problém není jen za noc vypije 4 flašky o 270ml

nelaa
Kecalka 469 příspěvků 11.11.14 18:34

Ahoj, ja jste dopadli?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Z pašeračky Terezy je světové celebrita! Modelka jde za mříže, píší v Británii

Pašeračka Tereza Hlůšková, kterou dnes pákistánský soud poslal za pokus o... číst dále >

Královna a vévodkyně na státní návštěvě: Panovnice tímto utnula všechny drby

Královna Alžběta (92) navštívila londýnskou univerzitu po boku Kate Middleton... číst dále >