Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Dobrý den maminky, prosím ty co máte děti s diabethem, jaká je hraniční hodnota kdy je o ještě ok? Mám 20 měsíční drceru a máme velké podezření, přestala papat, je spavá, protivná, nonstop pije ve dne v noci, když jsem ji na zkušenou měřila cukr 3 měsíce zpět měla hladinu 5,6. Dnes už má 10,4…
Norma u dospělých je 5,6, od 5,6 - 6,9je zvýšená glykémie nalačno, nad 7,0 je to diabetes, toto jsou hodnoty nalačno z žílní krve. U dětí hodnoty nevím, ale nemyslím si, že by se příliš lišily od dospělých. Záleží čím jsi měřila, jak a kdy (na lačno, po jídle apod.). Pokud máš podezření zajdi zítra k pediatrovi a víš na čem seš (zvlášť pokud máš podezření už nějaký ten měsíc).
To byl odběr během dne, nebo lačný? Co moč? Hodnoty u dětí přesně nevím, ale myslím si, že budou jak dospělácké. Vygooglila jsem, že nad 7 na lačno, nebo nad 11,1 při náhodném odběru je potvrzený diabetes- tohle bylo v článku o dětech.
Hodnoty jsou stejné jako u dospělých. Nejdůležitější je hodnota ráno po odpovídajícím lačnění. Glykémie však může být vyšší při viróze. Pokud máš podezření, tak běžte k pediatrovi, bude-li mít podezření na DM, tak vás pošle do nemocnice, kde podstoupíte měření glykemického profilu a pak se uvidí.
Bylo to odpoledne cca 6 hod po jídle, k dr jdeme právě v úterý, protože malá se mi nezdá už jsem u ní byla ta mě pro změnu zase řekla že má podezření a žíznivku, cukrovku a nebo ledviny, tak nevím co je horší…
@brumi
Spavost, velká žízeň a glykémie - připrav se na nejhorší ![]()
Jinak jí více hlídej, i v noci, protože píšeš že jdete k doktoru až v úterý.
A pokud uz je mala schopna vycurat se na nocnik(nebo zkus odchytit), vem s sebou i ranni moc. Doktorka namoci papirek a hned budete mit jasneji. Cukr se vylucuje i do moci.
Drzim pesti at je to plany poplach
@Anix nu pořád tajně doufám že to nebude ale mám strach že ju, cukrovku v r @Anix ině máme celkem dost :/ @nelaa moč máme donést sto pro ale malá mi težce nočník bokotuje tak ani nevím jak to udělat, když už se zázrakem posadí stejně se nevyčůrá
@brumi
Drž se… a i kdyby se to potvrdilo tak si musíš říkat že je na světě mnohem víc horších nemocí než je cukrovka a navíc v dnešní době už je to docela sranda.
A zajít do lékárny a koupit ten sáček co se přilepuje na… dává se to do pleny, jako na sběr moči.
Ja delala tak, ze jsem dala dcerce rano jeji oblibene piti, treba mlicko, sladky caj,… Udelala jsem ho vic, aby se poradne napila. Klidne hned potom posadit na nocnik v koupelne nebo u drezu a pust vodu, no a cekat…Ale oni se po ranu a jeste navic po tom piti vetsinou vycuraji brzo.
Ale hlavne fakt hned jak vstanete, to maji v mocaku jeste z noci plno.
@Anix jé ja měloa že to musí dát dr tak to hned odpoo zajdu koupit díky
@nelaa s pitím problém není jen za noc vypije 4 flašky o 270ml