Jaká je hranoční hodnota cukru v krvi u batolat?

6865
9.11.14 16:36

jaká je hranoční hodnota cukru v krvi u batolat??

Dobrý den maminky, prosím ty co máte děti s diabethem, jaká je hraniční hodnota kdy je o ještě ok? Mám 20 měsíční drceru a máme velké podezření, přestala papat, je spavá, protivná, nonstop pije ve dne v noci, když jsem ji na zkušenou měřila cukr 3 měsíce zpět měla hladinu 5,6. Dnes už má 10,4…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1248
9.11.14 17:00

Norma u dospělých je 5,6, od 5,6 - 6,9je zvýšená glykémie nalačno, nad 7,0 je to diabetes, toto jsou hodnoty nalačno z žílní krve. U dětí hodnoty nevím, ale nemyslím si, že by se příliš lišily od dospělých. Záleží čím jsi měřila, jak a kdy (na lačno, po jídle apod.). Pokud máš podezření zajdi zítra k pediatrovi a víš na čem seš (zvlášť pokud máš podezření už nějaký ten měsíc).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
846
9.11.14 17:10

To byl odběr během dne, nebo lačný? Co moč? Hodnoty u dětí přesně nevím, ale myslím si, že budou jak dospělácké. Vygooglila jsem, že nad 7 na lačno, nebo nad 11,1 při náhodném odběru je potvrzený diabetes- tohle bylo v článku o dětech.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9.11.14 17:18

Hodnoty jsou stejné jako u dospělých. Nejdůležitější je hodnota ráno po odpovídajícím lačnění. Glykémie však může být vyšší při viróze. Pokud máš podezření, tak běžte k pediatrovi, bude-li mít podezření na DM, tak vás pošle do nemocnice, kde podstoupíte měření glykemického profilu a pak se uvidí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6865
9.11.14 17:28

Bylo to odpoledne cca 6 hod po jídle, k dr jdeme právě v úterý, protože malá se mi nezdá už jsem u ní byla ta mě pro změnu zase řekla že má podezření a žíznivku, cukrovku a nebo ledviny, tak nevím co je horší…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4607
9.11.14 17:42

@brumi
Spavost, velká žízeň a glykémie - připrav se na nejhorší :,(
Jinak jí více hlídej, i v noci, protože píšeš že jdete k doktoru až v úterý.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
559
9.11.14 18:00

A pokud uz je mala schopna vycurat se na nocnik(nebo zkus odchytit), vem s sebou i ranni moc. Doktorka namoci papirek a hned budete mit jasneji. Cukr se vylucuje i do moci.
Drzim pesti at je to plany poplach

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6865
9.11.14 20:29

@Anix nu pořád tajně doufám že to nebude ale mám strach že ju, cukrovku v r @Anix ině máme celkem dost :/ @nelaa moč máme donést sto pro ale malá mi težce nočník bokotuje tak ani nevím jak to udělat, když už se zázrakem posadí stejně se nevyčůrá

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4607
9.11.14 20:45

@brumi
Drž se… a i kdyby se to potvrdilo tak si musíš říkat že je na světě mnohem víc horších nemocí než je cukrovka a navíc v dnešní době už je to docela sranda.
A zajít do lékárny a koupit ten sáček co se přilepuje na… dává se to do pleny, jako na sběr moči.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
559
9.11.14 20:59

Ja delala tak, ze jsem dala dcerce rano jeji oblibene piti, treba mlicko, sladky caj,… Udelala jsem ho vic, aby se poradne napila. Klidne hned potom posadit na nocnik v koupelne nebo u drezu a pust vodu, no a cekat…Ale oni se po ranu a jeste navic po tom piti vetsinou vycuraji brzo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
559
9.11.14 21:00

Ale hlavne fakt hned jak vstanete, to maji v mocaku jeste z noci plno.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6865
10.11.14 10:51

@Anix jé ja měloa že to musí dát dr tak to hned odpoo zajdu koupit díky

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6865
10.11.14 10:52

@nelaa s pitím problém není jen za noc vypije 4 flašky o 270ml

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
559
11.11.14 18:34

Ahoj, ja jste dopadli?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

GS Mamavit Prefolin + DHA

  • (4.5) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek