Jaká práce (kancelářská) se dá dělat z domu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.12 22:35
Jaká práce se dá dělat z domu?

Ahoj, potřebovala bych poradit a taky nakopnout.
Na základní škole jsme se s kamarádkou z hecu rozhodly jít studovat podle mě teď už nesmyslný obor, po maturitě jsem nastoupila na VŠ a studovala stejný obor jako na střední. Vysokou jsem kvůli vážné nemoci nedokončila a po uzdravení jsem „prozatím“ nastoupila k tátovi do železářství jako prodavačka, než se dám dokupy a vrátím se do školy. Nevrátila jsem se, vdala se a teď jsem krátce na rodičáku. Po večerech přemýšlím, co budu dělat až se budu muset vrátit do práce (za 6 let).
K tátovi nechci, mám na víc než prodávat šroubky (nechci nikoho urazit) a taky plat není žádná hitparáda, v oboru pracovat nechci, nebaví mě a není v něm uplatnění.
Máme v domě po předchozím majiteli nádhernou pracovnu, tak si říkám, že by bylo krásné ji nějak využít. Jenže nemám absolutně představu, co bych chtěla dělat (vím, že v 26 letech je blbé nevědět, co by mě bavilo, ale je to tak).
Rozhodně nemám namysli třídění korálků atd., ale kancelářskou práci. Děláte něco takového? Co? A jak jste se k tomu dostaly? Jaké vzdělání nebo znalosti potřebujete?
Jsem otevřená vzdělávání (upřímně, docela mi chybí škola a učení se novým věcem) a budu na to mít relativně dost času.

Omlouvám se, za zmatený a infantilní dotaz, ale potřebuji inspiraci a informace, abych se mohla pořádně rozhodnout.
Dík moc.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
nikol.ondrášovka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.12 22:39

Erotický chat :lol:

Saroya
Neúnavná pisatelka 17629 příspěvků 19.07.12 22:41

Není zač se omlouvat, naopak obdivuji, že se otevřeně zeptáš, to je super.

já pracuju z domu. dělám v e-mailové poradně pro rodiče a v další pro děti. také pracuju na optimalizaci webových stránek pro vyhledavače a píšu texty na weby.

jsem psycholožka, k psaní textů a k webům jsem se dostala protože mi to jde :mrgreen: :lol:

Tereza1986
Kelišová 6753 příspěvků 19.07.12 23:26
@nikol.ondrášovka píše:
Erotický chat :lol:

To bylo první, co mě napadlo :lol:

Mafina5
Kelišová 5352 příspěvků 19.07.12 23:31

No kdybys napsala aspoň něco o tom oboru, co jsi vystudovala, tak možná poradíme, ale takto :nevim:
Já pracuju z domova s tím, že jednou zhruba za měsíc jezdím do Prahy na schůzky s klienty a s novináři a babička hlídá, ale pracuji v oboru (public relations), kde hlavní jsou kontakty a ty asi bohužel nemáš. Takže můj příklad tě asi nepotáhne…

Tereza1986
Kelišová 6753 příspěvků 19.07.12 23:36

Musí to být kancelářská práce? Co třeba si udělat rekvalifikaci na gelový nehty, manikúru apod.? :nevim:

Kallkapa
Echt Kelišová 8566 příspěvků 19.07.12 23:44

Můžeš psát knihy :mrgreen:.

To je fakt strašně blbě položený dotaz.. v kanceláři můžeš dělat cokoliv, nikdo nevíme jaké máš znalosti, vědomosti, k čemu máš vztah, nadání, co tě baví atd atd.. :nevim:

lenička-2007
Nováček 4 příspěvky 19.07.12 23:45
sháním cokoliv

Já sháním jakoukoliv domácí práci, jak manuální tak i kancelářskou..bohužel, zatím jsem se nesetkala s ničím co by opravdu bylo tak, jak píše inzerát..Klidně bych kompletovala pera, plnila obálky..cokoliv. Jestli víte opravdu o přivýdělku který funguje a není to tahač peněz, prosím poraďte…díky

Petrajan
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 19.07.12 23:46

Záleží na tom, co tě baví. Moje sousedka třeba šije na zakázku různý věci-dekorace, kabelky a tak.My jsme tím už postižený :pankac: :pankac: Ale to asi nemyslíš :mrgreen:

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 20.07.12 00:07

Píšu. Což se o mně tady ví. Ovšem taky je fakt, že je to spíš určitá póza než způsob, jak se uživit. A to myslím doslova a to mám opravdu za nějaká písmenka reálný příjem! Prostě nebýt chlapa, je tohle prachsprosté hobby a já bych vypla net a šla za kasu - jako řada jiných :nevim:. Ale tím tě nechci nijak degradovat. naopak. Kamarádka když šla na MD, dali jí domu počítač, byla nepostradelná, dělala nějakou technickou dokumentaci - ale prostě jako matka nebyla schopná plnit termíny pro klienty. Takže jde asi fakt jen o to najít to, v šem jsi dobrá - a za co tě zaplatí. Což - není zrovna nejjednoduší :hug:

lenička-2007
Nováček 4 příspěvky 20.07.12 00:31

Mohu se zeptat o čem píšete? nebo jakým stylem, popřípadě kde prezentujete své psaní?

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 20.07.12 00:48
@lenička-2007 píše:
Mohu se zeptat o čem píšete? nebo jakým stylem, popřípadě kde prezentujete své psaní?

Moje deníčky, třeba. Tady v diskuzích. Píšu tak, jak mi zobák - pardón - prsty narostly. datluju… moment spočítám si je… třema prstama. je to znát, na těch překlepech. :nevim:

Ale vážně. Jednou mně kdosi nakopl, abych poslala svůj životopis do jednéredakce. Chápej (dovolím si tykat - a rozhodně mi taky tykej) - byl to můj sen. Vždycky jsem psala. Absolvovala jsem pohovor, přijímací řízení - příběh sám o sobě, páč jsem měla vzdělání totálně mimo obor - a přijali mně. A… jsem tam dosud. Což mně osobně stále jako dost fascinuje. Furt mi to přijde jako sen.

Takže dá se říci, že mám kontakty. Ale stejně mám neskutečnou pořebu vlastní tvořivosti, dělat si co chci já. Mám to neskutečné štěstí, že na mou nabídku slyšela moje kamarádka podnikatelka, pro ktorou cosi tvořím. Byl to dokonce projekt v rámci jedné školní úlohy - dodělávala jsem si „vzdělání“. Jako ten návrh mediálního projektu.

Bu´d jak buď, tohle samo o sobě by mně neuživilo ani smykem. Moje práce je skutečně o tom, že to dělám „dobrovolnicky“ a je na těch, pro které něco napíšu, že jako „vděk“ za zmínku v lokálním plátku mi třeba dají slevu na své služby. Ale že bych měla na účtu nějakou pravidelnou slučnou částku, to ani smykem :nevim: Na druhé strně, kdybych fakt chtěla a hledala, asi bych našla „džob“. Kde bych „držela ústa a krok“ - a stím bych dlouho nefungovala, páč moje hlava je moje hlava a když nechce, tak nechce a nevymáčknu z ní nic ani ve svěráku :nevim:. Mám toho dost rozepsaného, povídky, glosy, snad i celictvý příbeh, snad to dát dohromay, upravit, dát tomu „hlavu a patu“ a najít někoho, kdo to vydá - :nevim: ovšem po reakcích zde si teda dvakrát nevěřím :nevim:

lenička-2007
Nováček 4 příspěvky 20.07.12 01:42

Hmm, smekám a obdivuji míru nadšení pro věc. Taky mám sen, ale zatím pouze jen sen, omlouvaný nedostatkem času, který jak všichni víme je, pokud se chce.Je to od dob slohových prací a kompozic psát..ale psát jako já, jako pisálek a pisatel…Přečtu si tvé povídky jak to půjde a načerpám inspiraci. Bohužel zatím nemám možnost ubírat se pouze tímhle směrem, a pociťuji tvrdou realitu ceny chleba…:-) Ale to určitě v těchhle krásných a na ekonomiku plodných časech zažívá každý, a nechci se tím ohánět. Prostě momentálně potřebuji jakoukoliv práci, která by se dala dělat z domu, a přinesla mi alespoň možnost pocitu, že jsem pro danou věc udělala a dělám maximum.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.12 04:14

Upřímně je zvláštní volit profesi podle toho, že mám doma kancelář po předchozím majiteli, stejně tak podle toho, v čem se dají vydělat peníze. Profesi si musíš vybrat s tím, že tě něco baví, jsi na to šikovná. Já bych se třeba jako manikérka neuživila, neboť jsem totálně levá, a to si myslím, že nehty zrovna teď frčí a spousta mamin si taky vydělává na živobytí.

Nicméně, já jsem advokát a z domova pracuji (taky mám doma svou kancelář), ale ještě jednu mám mimo, protože mi příjde neprofesionální si klienty vodit domů. Abys ale mohla pracovat jako advokátka, musíš mít nejprve VŠ, pak koncipientskou praxi, pak zkoušky a pak spoustu kontaktů, abys měla práci, která tě bude živit. Popravdě, těžko se ti tohle vše podaří z křesla ve zděděné kanceláři.

Hodně štěstí…

jirabobes
Neúnavná pisatelka 19241 příspěvků 20.07.12 05:04
@Anonymní píše:
Profesi si musíš vybrat s tím, že tě něco baví, jsi na to šikovná.

To by byl krásný život. Ale bohužel, to co mě baví by mě neuživilo. Rozhodně ne tady. Jako přivýdělek by to šlo, ale časově náročný.
Profesi si musíš vybrat s tím, co tě uživí.
Omlouvám se za OT, ale nedalo mi to. :oops: Makám ve fabrice a za chvilku jdu na ranní. A rozhodně to není můj sen. Nesnáším tak brzké vstávání a práci mám celkem náročnou. Ale platí a to se počítá.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama