Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Poradíte jaké jméno - holčičí i klučičí k příjmení Vanya/Vanyová? Dcera se jmenuje Annie [Ený], říkáme ji Enynko, tak aby se to hodilo k jejímu. Příjmení je Maďarské, ale jsem Češka. Děkuji
Mě už se k tomu nehodí už to Annie, takže těžko radit. Nepouzivala bych k tomu nic, co je krátké a obsahuje „an“ „en“. Osobně bych koukla na madarska jména, zda se ti něco nezalibi a lze používat u nás…
Edit předchozího příspěvku: madarska jména beru zpět - z toho se vybrat nedá
koukala jsem a nešlo to…
@Vanyova píše: Více
také mám názor, že jméno Annie se k tomu příjmení absolutně nehodí, ale už ho máte, tak je téměř jedno, jak se bude jmenovat druhé,
Markéta, Kristýna, Ondřej, Petr, Tomáš - k příjmení jde spousta jmen, a maďarské jméno to zrovna být nemusí
@Kunikula Strhana měla být Anna a tím, že Anna Vanyová bylo blbé, tak jsem dala Ený. Ta je právě v Maďarském kalendáři
K velmi podobnému příjmení znám Adele. Říká se jí Adel. Mi by se líbila i Evelin. Nedávala bych žádnou naši tuctovku.
@Vanyova k tomu příjmení se mi hodí asi všechna jména. Nevidím tam problém.
Příjmení je relativně krátké, tedy jméno může být delší - Kristýna, Karolína, Elisabeth - ta se hodí! Albert, Dominik, Timotej..
Albert je pro kluka super. Je to výrazné jméno k tomu příjmení.
To příjmení je hodně měkké a složitější na psaní, takže křestní bych dala klidně s R a jasně napsatelné a zcela signifikantní a ať nemusí vysvětlovat to první,
když celý život bude vysvětlovat to druhé (něco o to vím)
pro holčičku třeba Ester (to se mi zdá pěkné spojení), Sára (nejsme fakt židi, ale tu se mi to hodí), Zora, Karin (to zní spolu hezky)
kluk Radan, Alex, Marek… to vše zní s tím příjmením fakt pěkně…
Annie je v Česku děs. A k maďarskému příjmení se absolutně nehodí. Znám Maďarku Moniku.
Jinak tohle je teda výkvět
z toho fakt snad jen Tibor a Robert
a pro holku jsem v tomhle seznamu fakt pěkně maďarské jméno nenašla
takže bych zůstala u té Ester-Sáry-Karin ![]()
https://cs.wikipedia.org/…a%C4%8Farsku