Jaké jméno pro bráchu ke jménu Adélka

Napsat příspěvek
Velikost písma:
12067
2.7.17 08:42

@Monika0912 jsem pro Honzíka, Jeníčka

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34473
2.7.17 08:49

Kubu né, to fakt ne. Kdo nemá doma Kubu, tak má Matěje, už je to trapný. Adam je krásný jméno, ale asi by se mi to pletlo, na druhou stranu když ho nebudete zkracovat na Ádu, klidně bych ho dala. Honzík by mi taky nevadil.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10631
2.7.17 08:59

Adámka bych nedala, je to potom Áda a Áda. Včera jsme měli sraz s kamarády, kde byla Adélka, Adrianka a Adámek a na všechny volaly Áďo, Ádo a vždy přišly všechny tři děti :mrgreen:
A k věci, k Adélce se hodí cokoliv ;) třeba Lukášek ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
153
2.7.17 09:21

Ahoj my máme doma Adélku a Lukáška :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
44208
2.7.17 09:46

Adam je jmeno, které se líbí, libilo a líbit bude. Napříč vsemi generacemi. Ale není to módní vlna, ze by se ve třídě sešli třeba tři. Mam doma, tak vím. Ale kdybychměla doma Adelu, uz bych ho nedala. My mame čtyři deti a čtyři odlišná jména. Nevidím duvod trvat na nesmyslných souvislostech. Nejmladší dcera je narozena v lednu a 5 dni po narozeninách ma i svátek.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.17 10:19
@Monika0912 píše:
Ahojky :mavam: poraďte mi prosím, jaké jméno pro chlapečka. Doma máme Adélku a k ní se mi hrozně líbí Adámek, akorát je v tom jeden háček a to ten, že mám TP 12.12. Někdo říká, proč ne, pokud se vám nejvíc líbí, tak ho dejte, než dávat jiné a pak si říkat, měli jsme dát raději Adama a ti druzí zase říkají, že bude chudák a bude to mít vše v jednom, což je pravda, ale nevím jaké jiné. Ještě jsme s manželem vybrali Honzíka a Kubu… :nevim: :?

Určitě bych nedávala Áďu k Ádě… Ale vybrala bych jméno z jiného soudcku.
Třeba: Bolek, Bohdan, Ctirad (to se teď moc nedává a přitom je to pěkné české), Vlasta, Vráťa, Zbyněk,…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
887
2.7.17 13:13

Adama bych nedávala bude se to plést.

Pro inspiraci jména sourozenců k Adélce:
Adéla a Patrik
Adéla a Štěpán
Adéla a Dalibor
Adéla a Jan;
Adéla a Jakub
Adéla a Filip
Adéla a David
Adéla a Radek
Adéla a Samuel
Adéla a Dominik

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.17 14:29

Klidně dejte Adámka :srdce: i Jakub je krásné :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5652
2.7.17 17:59

Mame Adelku a Vojtiska. Znama ma stejnou kombinaci. Nevolila bych foneticky podobna jmena Adela/Adam: zavolam Adi, Ado! a budto pribehnou oba (kdyz jsou mali) a nebo ani jeden (v puberte) :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
381
2.7.17 22:05

@Monika0912 známí chtěli Adámka a kvuli svátku (taky se narodil v prosinci) se rozhodli pro změnu. Dali jméno Alan… je trošku podobné Adamovi, ale ne moc. Je to zajímavé jméno, nemá ho každý. Tak házím jako nápad. Jinak bych dala Honzíka - to je super univerzální jméno.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
959
3.7.17 20:20

Jaké je příjmení? (kdyžtak klidně napište do sz)
K Adélce se toho hodí spousta!
Mě se líbí třeba Filípek :-)
Nebo pak třeba i Damián
Daniel
Jáchym
Kryštof
Lukáš
Leoš
Marek
dost mi k tomu sedí jména, která mají písmena jako aDéLKa, zkrátka takové jméno, které obsahuje jedno z písmen :-) ADélka a Daneček, Leošek… u Jáchyma se mi líbí ty dlouhé samohlásky…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
112
4.7.17 22:05

Moc děkuji za rady, typy :) nedávám Adama, aby bylo podobné Adéle, ale prostě z celého kalendáře se nám nejvíc líbí a i se hodí k Adéle, jiná jména samozdřejmě taky, ale některá zmiňovaná už v rodině máme (Dominika 2×, Filipa, Lukáše, Daniela,) manželovi se Jakub moc nelíbí a Honza byl jeho návrh a malá furt mluví o Adámkovi :lol: tak jsem zvědavá, jak se nakonec dohodneme :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
959
5.7.17 09:50

@Monika0912 Jeee, tak tuto zprávu čtu až teď :-D Záleží potom, jak moc často se s ostatními z rodiny vídáte a jak jsou kluci staří… Jan bych nedala, jelikož příjmení je taky jednoslabičné… Co třeba tedy ten Jáchym? Nebo pak zkusit přemluvit na toho Jakuba… ev. Tomáš.. Nebo pak Martin, to jde krásně i k příjmení :-) Ještě mě teď napadl Sebastian! Originální a ne až tak zvláštní a netradiční mi přijde ten Damián…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
112
5.7.17 11:51

S některými často a s některými méně, ale zase jsou určitý důvody, proč bych zrovna to jméno nedala. Tomáš je taky hezký jméno, ale silně pochybuju, že by ho manžel schválil :lol: a Jáchym a Damián to by asi manžel nepřežil a popravdě se nelíbí ani mě :) Jáchym by ještě šel, ale Damián nee.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5.7.17 19:14
@Monika0912 píše:
Moc děkuji za rady, typy :) nedávám Adama, aby bylo podobné Adéle, ale prostě z celého kalendáře se nám nejvíc líbí a i se hodí k Adéle, jiná jména samozdřejmě taky, ale některá zmiňovaná už v rodině máme (Dominika 2×, Filipa, Lukáše, Daniela,) manželovi se Jakub moc nelíbí a Honza byl jeho návrh a malá furt mluví o Adámkovi :lol: tak jsem zvědavá, jak se nakonec dohodneme :mrgreen:

Určitě ne Adama či Adriana

Adela a Alan
Adela a Adolf
Adela a Alfred
Adela a Alwin
Adela a Artuš

Adela a Bedřich
Adela a Bohdan
Adela a Bolek
Adela a Bořek
Adela a Braňo

Adela a Ctirad
Adela a Ctislav
Adela a Čestmír

Adela a Dalibor
Adela a Dalemil
Adela a Dag
Adela a Denys
Adela a Dobroslav ‚Dobby‘
Adela a Dušan

Adela a Eduard
Adela a Edmund
Adela a Egon
Adela a Erik

Adela a Florian
Adela a Filibert
Adela a Felix
Adela a Ferdinand
Adela a Finn
Adela a Gilbert
Adela a Gustav

Adela a Hynek
Adela a Horymír
Adela a Haštal
Adela a Hostivít

Adela a Ingvar
Adela a Ivar
Adela a Ivo
Adela a Ingvi

Adela a Jaromír
Adela a Jarovít
Adela a Jasan
Adela a Jindřich
Adela a Jošt
Adela a Julian

Adela a Kilian
Adela a Krispin
Adela a Květoslav
Adela a Kvido

Adela a Leopold
Adela a Lev
Adela a Luboš
Adela a Lubor
Adela a Luděk
Adela a Ludomír/slav

Adela a Marcel
Adela a Markus
Adela a Maxim
Adela a Medard
Adela a Metoděj
Adela a Merlin
Adela a Měšek
Adela a Miloš
Adela a Mnata
Adela a Mojmír
Adela a Nikola

Adela a Odin
Adela a Oskar
Adela a Oldřich
Adela a Osvald
Adela a Oto kar/mar
Adela a Přemysl

Adela a Radim
Adela a Radovan
Adela a Radovít/slav
Adela a Radomír
Adela a Radúz
Adela a Rostislav
Adela a Ratmír
Adela a Rodan
Adela a Ralf

Adela a Silvan
Adela a Slavomil/mír
Adela a Soběslav
Adela a Stanimír/slav
Adela a Svatobor
Adela a Svatomír/slav
Adela a Svatopluk

Adela a Teobald
Adela a Tórsten

Adela a Vácslav
Adela a Veles
Adela a Vavřinec
Adela a Vendelín
Adela a Vili
Adela a Vítězslav
Adela a Vladan
Adela a Vlastimil/mír
Adela a Vlastislav/bor
Adela a Vratislav
Adela a Vojslav

Adela a Zbyněk
Adela a Zbyšek
Adela a Zdenek
Adela a Zikmund

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Ahoj, tati

  • (5) + 5 recenzí

Petr, Ida a miminko

  • (3.7) + 3 recenze

Poradna porodní asistence

Ikona - Vladimíra Toplaková

Bc. Vladimíra Toplaková