Jaké lyže?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anik
Ukecaná baba ;) 1392 příspěvků 02.12.17 14:23
Jaké lyže?

Ahojky holky, kupuju holce lyže. Zatím jsme si je pořád půjčovaly, ale už jsem se rozhodla, že se nám vyplatí koupě. Holce je 12. Koupím klidně nové, ale ne drahé, klidně i bazarové, počítám, že tak na 2-3 roky, pak je prodám a koupím nové, případně v bazaru rovnou vyměním velikost. Ale řeším jestli nějak hledět na značku. Vím, že z půjčoven pořád měla ATOMIC a HEAD, na jinou značku jsme tam nenatrefily. HEADky jsou drahé, ATOMIC asi taky, objevila jsem ELAN za pěknou cenu,,, jde tam o tu značku? mám na ni hledět v případě 12-leté holky, která jezdí jenom rekreačně, v součtu tak 3 týdny z celé jedné zimy? Případně co brát a co ne? :)
Díky, A.

Reklama

Reakce:

tumpach
Kelišová 5811 příspěvků 02.12.17 16:14

Blizzard :D

Hobitka
Závislačka 2881 příspěvků 02.12.17 16:21

@Anik U rekreacniho jezdce o znacku fakt nejde. Nekupovala bych moc tvrde lyze. Elany urcite nejsou spatne lyze.

P4ja
Závislačka 4918 příspěvků 02.12.17 16:30

No na tři týdny z celé zimy se moc nové lyže nevyplatí, obvzlášť proto, že děti rostou, takže ti z nich klidně do dvou let vyroste. Stejně tak z bot. Když je člověk nepůjčuje přímo na sjezdovce, tak je půjčovné minimální a hlavně jsou vždycky seřízené.

Anik
Ukecaná baba ;) 1392 příspěvků 02.12.17 16:45

Je pravda, že jsme doposud půjčovaly na sjezdovce, tam to bylo kolem 1000,– na týden lyže+boty. Letos jede navíc se školou, takže musí lyže vézt už s sebou. Koukala jsem teď na půjčovný, a lyže na celou sezonu jsou kolem té 1000,–, plus boty. Když koupím ELANy za 2.200,– počítám tak na ty 3 roky, tak už to mi vyjde levněj, o něco málo :) Problém boty, tam je pravda, že 3 roky nevydrží.
Mno, brouk v hlavě, proti mluví cestování s lyžema po Brně tramvají, když je půjdu půjčit, kauce, pak zase hrozná cesta při vrácení… hlouposti, ale důležité :)
Ještě to zvážím, díky všem.

Co je důležité - ELANy snad teda budou ok :))

P4ja
Závislačka 4918 příspěvků 02.12.17 16:48

@Anik no a to nemají nějaké lyže ve škole?? U nás to tak funguje, že si je děti můžou půjčit tam. A jinak spíš bych zkusila nějaké ty školní půjčovny, tam jsou ceny úplně jinde. Já u nás chodila půjčovat na zemědělku a na týden tak max 500 i s helmou, kterou taky musí mít.

Anik
Ukecaná baba ;) 1392 příspěvků 02.12.17 16:53

Nemají. No ten týden za 500,– mi dá ve finále 1500-2000 za ty 3, letos díky školnímu lyžáku 4 týdny. helmu má svoji. Já ještě zkusím projet půjčovny, jak říkám, jen ty boty mi tam trochu haprují,,,uvidím ještě.
Ale měla bych krásnej dárek na Vánoce :))

P4ja
Závislačka 4918 příspěvků 02.12.17 17:00

@Anik Hm, já svoje lyže dlouho neměla. Běžky jsem dostala až loni a sjezdovky kupovat vůbec nebudu. Jen boty. Helmu a páteřák mám. A jinak si pokaždé půjčím nějaké jiné, abych porovnala.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 02.12.17 17:08

Už si zkoušela „půjčovnu“ od intersportu? Je to komplet výbava pro děti na celou sezónu. Jinak já bych brala spíše elan než atomic(kvality provedení). Zásadně se liší technologií jen salomony - ale ty jsou dobré spíš pro sportovního lyžaře. Všechny ostatní značky používají obdobné technologie. ;)

zuzu224
Extra třída :D 12607 příspěvků 02.12.17 17:17

Kouknete se po celosezonim pujceni. Podle me pro rostouci dite, ktere neni kazdy druhy tyden na sjezdovce, je to top.

Evka73
Závislačka 2656 příspěvků 02.12.17 17:55

Ono bude záležet na tom, jestli plánujete kupovat další podle doporučených velikostí, nebo jestli si vystačí s tím co bude mít. Já si u svých dětí vystačila se 3 velikostmi - první byly 80 cm, další 120 cm, nyní mají dospělé 160 cm (na ty přešly v 8.třídě, kdy s nimi už jely na lyžák). Bot jsme vystřídali samozřejmě víc, podle toho, jak jim rostla noha, ale to jsem nechávala posunout vázání a stejně vždy další rok seřídit vázání na aktuální váhu. Kupovala jsem lyže nové a určitě se „zaplatily“. A značky - první a druhé byly Rossignoll, teď mají Blizzard. Jezdily dřív jednou za rok na 3 týdny na hory.

Pokud bude jezdit s Vámi, tak asi na značce nezáleží :nevim:, pokud s kamarády, tak tam bych koupila nějakou známější značku, protože vím že syn mi říkal, že ten kdo měl neznačky, tak mu to občas dali ostatní docela znát, někdy dovedou být děti na sebe zlé kvůli nesmyslům.

Příspěvek upraven 02.12.17 v 18:11

P4ja
Závislačka 4918 příspěvků 02.12.17 18:05

@Anik V brne va skicentru jsem koukala, ze na celou sezonu to vyjde na 2100..barnexsport koukam lyze kolem 1100 a boty +- 500. to jde,

Lama Lama
Hvězda diskuse 47284 příspěvků 02.12.17 18:13
@Anik píše:
Ahojky holky, kupuju holce lyže. Zatím jsme si je pořád půjčovaly, ale už jsem se rozhodla, že se nám vyplatí koupě. Holce je 12. Koupím klidně nové, ale ne drahé, klidně i bazarové, počítám, že tak na 2-3 roky, pak je prodám a koupím nové, případně v bazaru rovnou vyměním velikost. Ale řeším jestli nějak hledět na značku. Vím, že z půjčoven pořád měla ATOMIC a HEAD, na jinou značku jsme tam nenatrefily. HEADky jsou drahé, ATOMIC asi taky, objevila jsem ELAN za pěknou cenu,,, jde tam o tu značku? mám na ni hledět v případě 12-leté holky, která jezdí jenom rekreačně, v součtu tak 3 týdny z celé jedné zimy? Případně co brát a co ne? :)
Díky, A.

To neni o znacce ale konkretnim tipu lyze. Je treba dost tvrde, tezke, nevypraskane po stovce deti z pujcovny, vzala bych od prvniho majitele. Dobrou zkusenost mam s atomic racer.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47284 příspěvků 02.12.17 18:15
@Evka73 píše:
Ono bude záležet na tom, jestli plánujete kupovat další podle doporučených velikostí, nebo jestli si vystačí s tím co bude mít. Já si u svých dětí vystačila se 3 velikostmi - první byly 80 cm, další 120 cm, nyní mají dospělé 160 cm (na ty přešly v 8.třídě, kdy s nimi už jely na lyžák). Bot jsme vystřídali samozřejmě víc, podle toho, jak jim rostla noha, ale to jsem nechávala posunout vázání a stejně vždy další rok seřídit vázání na aktuální váhu. Kupovala jsem lyže nové a určitě se „zaplatily“. A značky - první a druhé byly Rossignoll, teď mají Blizzard. Jezdily dřív jednou za rok na 3 týdny na hory.

Pokud bude jezdit s Vámi, tak asi na značce nezáleží :nevim:, pokud s kamarády, tak tam bych koupila nějakou známější značku, protože vím že syn mi říkal, že ten kdo měl neznačky, tak mu to občas dali ostatní docela znát, někdy dovedou být děti na sebe zlé kvůli nesmyslům.

8o. 80 cm meli ve 3letech. Stodvavitky dostane ted v 8mi letech. Nedovedu si predstavit, ze do ted bude mit 80cm, to byel jak bigfooty

Evka73
Závislačka 2656 příspěvků 02.12.17 20:06

Teď jsem koukala na fotky, dcera přecházela na tu velikost 120 v 6.letech. A jezdila na nich do 13.let, větší už mohla dostat dřív, ale vážně je nechtěla. Syn přešel v 6,5 letech, chtěl je mít ještě dýl, ale nešlo víc posunout vázání kvůli velikosti bot.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Bohdalová své miliony už asi neuvidí. Bankéř, který jí prodal obrazy, utekl na exotický ostrov

Před rokem se zjistilo, že Jiřina Bohdalová naletěla podvodníkovi, bývalému... číst dále >

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama