Jaká mám práva? Rodiče mě nepřiměřeně trestají.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 15:45
Jaké mám práva?

Dobrý den
Abych vám ujasnil situaci, je mi 17 a za 3 měsíce 18.
S přítelkyní jsme spolu přes rok, ale má máma nám říkala že se při škole budeme vídat jednou za 14 dní, každých 14 dní co se máme vidět mi rodiče zakazují k ní jezdit a nevidíme se třeba celý měsíc bydlíme od sebe asi 8 km…
Když náhodou jim řeknu, že se s ní chci vidět že za ní jedu tak mi to zakazují nevím jaká mám v tom práva a popřípadě kdybych i přes zákaz jel k ní co mi mohou udělat.
Obouch se celkem v tomto bojím protože jsem byl napaden a nejspíš jsem z toho měl i otřes mozku což oni ani nijak neřešili potřebuji pomoct co mám dělat?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 14909 příspěvků 25.04.19 15:50

Za tři měsíce budeš plnoletý takže pak si v podstatě můžeš dělat co chceš, ale dobře si to promysli protože ti rodiče můžou říct, že se máš začít starat sám o sebe i po finanční stránce :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 15:52

@ka2ka
Peníze si stejně vydělávám sám tak po finanční stránce to zvládám, ale nevím jaká mám práva na to když třeba stáhnou na dítě ruku třeba ho bouchnout hlavou o zeď

pikola
Generální žvanilka 20866 příspěvků 25.04.19 15:53

A napaden jsi byl kým, rodičema?

ka2ka
Extra třída :D 14909 příspěvků 25.04.19 15:55
@Anonymní píše:
@ka2ka
Peníze si stejně vydělávám sám tak po finanční stránce to zvládám, ale nevím jaká mám práva na to když třeba stáhnou na dítě ruku třeba ho bouchnout hlavou o zeď

dojdi si do nemocnice, tam ti pak potvrdí že tě ošetřili a pak na policii, řešil by to asi ospod :think: možná by tě umístili i do klokánku nebo někam pokud by se prokázalo že tě týrají

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 15:56

@pikola
Ano

Aspera
Generální žvanilka 21959 příspěvků 25.04.19 15:58
@Anonymní píše:
Dobrý den
S přítelkyní jsme spolu přes rok, ale má máma nám říkala že se při škole budeme vídat jednou za 14 dní, každých 14 dní co se máme vidět mi rodiče zakazují k ní jezdit a nevidíme se třeba celý měsíc bydlíme od sebe asi 8 km…
Když náhodou jim řeknu, že se s ní chci vidět že za ní jedu tak mi to zakazují nevím jaká mám v tom práva a popřípadě kdybych i přes zákaz jel k ní co mi mohou udělat.
Obouch se celkem v tomto bojím protože jsem byl napaden a nejspíš jsem z toho měl i otřes mozku což oni ani nijak neřešili potřebuji pomoct co mám dělat?

O tom kam budeš jezdit můžou ještě 3 měsíce rozhodovat oni. Od 18 si pak můžeš dělat co chceš, ale do té doby ne. Trestat do určité míry taky můžou, ale pokud tě napadli tak, že si z toho měl otřes mozku už správné není a kdybys to nahlásil na PČR mají z toho problém.

pikola
Generální žvanilka 20866 příspěvků 25.04.19 16:01
@Anonymní píše:
@pikola
Ano

Pokud máš pocit, že tě nepřiměřeně trestají, můžeš zavolat linku, důvěry, sociálku policii.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 16:03

@Aspera
A co když se ve škole učím pilně mám vyznamenání a oni slíbili že se budeme vídat častěji proč vidíme jednou za měsíc při štěstí..

VitaminC
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 25.04.19 16:11

@Aspera To jsou kecy. Nikdo nema pravo te fyzicky trestat, ani te zavirat doma. I trestanci maji vychazky, proboha. Bez na policii a na Ospod. To nejsou rodice, ale kleteni.

ka2ka
Extra třída :D 14909 příspěvků 25.04.19 16:16
@Anonymní píše:
@Aspera
A co když se ve škole učím pilně mám vyznamenání a oni slíbili že se budeme vídat častěji proč vidíme jednou za měsíc při štěstí..

pokud tě opravdu týrají řeš to, jinak vydrž tři měsíce a odstěhuj se pokud finančně zvládneš

Aspera
Generální žvanilka 21959 příspěvků 25.04.19 16:16
@VitaminC píše:
@Aspera To jsou kecy. Nikdo nema pravo te fyzicky trestat, ani te zavirat doma. I trestanci maji vychazky, proboha. Bez na policii a na Ospod. To nejsou rodice, ale kleteni.

Trest beru i zabavení telefonu, nepuštění za holkou. Do určité míry rodiče trestat můžou, protože mají za nezletilé odpovědnost. Neříkám, že ho smí někdo mlátit, to v žádném případě. Jen nevidím vše černobíle, kdy to máme z jedné strany. Mám kolem sebe plno dětí, kterým rodiče strašně „ubližujou“ tím, že je nepustí kam by chtěly a pak i holku v komatu, kterou rodiče všude pustili a ona se jim v 16 předávkovala drogama. Ano pokud ho mlátí, ať to jde nahlásit o tom žádná, ale na to nepustit ho za holkou právo taky mají. Nevíme proč to tak je.

Premek_Orac
Závislačka 4975 příspěvků 25.04.19 16:18
@Anonymní píše:
Dobrý den
Obouch se celkem v tomto bojím protože jsem byl napaden a nejspíš jsem z toho měl i otřes mozku což oni ani nijak neřešili potřebuji pomoct co mám dělat?

Ahoj,
je mi moc líto, že se ti popisovaného chování od rodičů dostává a je dobře, že se snažíš být samostatný.
Určitě udržuj kontakt tady, mnoho lidí ti bude schopných dobře poradit, zároveň si ale myslím, že je tvůj případ i pro odborníky. Najdi si kontakt na linku bezpečí a zkus anonymně konzultovat s nimi.
Kdyby cokoliv, neboj se napsat sem.

BohunkaP
Neúnavná pisatelka 15010 příspěvků 25.04.19 16:20
@Anonymní píše:

Podívej, asi takto - jestliže Tě rodiče fyzicky trestají takovým způsobem, že z toho máš otřes mozku, tak máš úplně jiný problém než to, že málo vidíš přítelkyni.

Za tři měsíce budeš plnoletý - můžeš se odstěhovat a osamostatnit. Píšeš ostatně, že po finanční stránce to zvládáš, osamostatnění by tedy neměl být až takový problém. Pak se můžeš s přítelkyní scházet kdykoli podle vlastní úvahy a možností.

Jinak řečeno, na Tvém místě bych se nesnažila dumat nad tím, jaká mají rodiče práva a proč Ti něco nedovolují - tři měsíce to snad se slečnou vydržíte, když se uvidíte jen málo… nebo snad ne? A pak budeš mít pokoj… a třeba se Tvým osamostatněním i vztah s rodiči postupně zlepší.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 25.04.19 16:20

@Aspera Myslim, ze by se to dalo klasifikovat jako omezovani osobni svobody.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama