Jaké obklady k bílo-dřevěné kuchyni?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
luuca93
Nováček 5 příspěvků 20.06.19 11:08
Jaké obklady k bílo-dřevěné kuchyni

Hezký den všem,

právě u nás probíhá rekonstrukce a přemýšlím, jaké obklady zvolit k bílé kuchyni s dřevěnou deskou a horními skříňkami viz foto. Podlaha bude taková do šeda a líbila by se mi šedá mozaika, ale přemýšlím, jestli se to nebude nějak bít spolu. Určitě by se hodilo něco do bíla, ale přece jen, je to docela nepraktické. Přemýšlela jsem, jestli i nedat buď betonovou stěrku, nebo např. dát lamino, které je ve stejné barvě jako pracovní deska.

Také přemýšlím, jak vyřešit dvířka ke stupačkám na záchodě, aby to nebilo do očí. Jak jste řešili Vy?

Moc děkuji za názory a postřehy :)

Reakce:
malákráličice
Závislačka 2795 příspěvků 20.06.19 11:37

@luuca93 Resili jsme to same a nakonec dali lamino, protoze se nic jineho s tim vsim nedalo skombinovat :mavam:

Popokatepetla
Závislačka 3475 příspěvků 20.06.19 11:50

Názor interiérové designérky: horní skříňky bych oboje dala ve dřevě, to dvoubarevné nevypadá dobře. Zadní obklad k téhle materiálové kombinaci bílý Lacobel, lamino nemá takovou odolnost (kor za plynovou varnou deskou). Nebo klidně nějakou tu mozaiku, pokud máš ráda vzory - ale zde je nebezpečí, že se to časem okouká.

luuca93
Nováček 5 příspěvků 20.06.19 12:03

Mockrát děkuji za názor:) takže teda ten bílý lacobel jo? To vypadá hezky, asi se to i dobře udržuje a životnost to má dobrou, nevíte? Ta mozaika se mi líbí, ale nejsem si právě jistá, jak moc by to ladilo k tomu dřevu, taky mě kamarádky varovaly, že pokud by byly bílé spáry, bylo by to špatně udržovatelné.

PetraJ
Kelišová 6957 příspěvků 20.06.19 12:03

Mám skoro stejnou kuchyň, akorát všechny dvířka bílý a na zdi mám desku v barvě pracovní desky. Mít víc peněz, jdu do grafoskla.

nettie
Kelišová 5523 příspěvků 20.06.19 12:10

My máme k téhle kombinaci obklad z bílého skla. Je to jako lacobel, ale není to lacobel. Jsem s tím spokojená, sice se to musí čistit, ale zase to aspoň nemá spáry. Ta mozaika je taky krásná, kdybych se nebála, že se časem okouká, šla bych možná do ní.

luuca93
Nováček 5 příspěvků 20.06.19 12:10

PetraJ jé tak to máte fakt takové podobné, to jsem si právě říkala, že pokud bych dala lamino ve stejné barvě, tak bych dala všechny skříňky na bílo. A to máte kuchyň z Ikey? A lamino jste brala odkud? :) moc děkuji za názor a fotku

luuca93
Nováček 5 příspěvků 20.06.19 12:15

Nettie: právě s tou mozaikou je to takové nevyzpytatelné že…pro ni jsem se rozhodla hned na začátku, ale pak do toho začne vždycky člověk drbat a už vlastně ani nevím, co sama chci :roll:

Ijen
Ukecaná baba ;) 2080 příspěvků 20.06.19 12:24

Nedavala bych obklady ale bile sklo. Sjednoceni barvy hornich skrinek, s tim taky souhlasim. Za sebe bych ji udelala celou bilou krome pracovni desky.

Uživatel je onlinestín katedrál
Kecalka 323 příspěvků 20.06.19 12:29

Máme horní skříňky bílé a spodní pod linkou dřevěné. V katalogu to měli obráceně, ale to je nesmysl, ty bílé spodní by byly hned otlapkané. :? Za linkou máme normálně velké obklady.

phedr
Kecalka 204 příspěvků 20.06.19 12:33

Máme lamino v barvě desky, dobře se to udržuje a je beze spár. Lacobel a ostatní skla jsou sice krásné, ale docela drahé, navíc musíš dopředu přesně vědět kde budou zásuvky, protože dodatečně se do něj nedá vrtat.

luuca93
Nováček 5 příspěvků 20.06.19 12:47

Moc všem děkuji za Vaše názory a postřehy :)

PetraJ
Kelišová 6957 příspěvků 20.06.19 13:00

@luuca93 není z Ikey, je to od truhláře.

phedr
Kecalka 204 příspěvků 20.06.19 13:08

@PetraJ jinak já mám horní skříňky v dubu, dolní mám lamino winter white a desku s obkladem mám keramiku křídovou.

pocker
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 20.06.19 13:49

Máme podobně, obklad máme takový. Kuchyňská linka je světlá a podlaha tmavé lino imitace parket.

Váš příspěvek
Reklama