Jaké těstoviny, rýží a jiné přílohy?

Anonymní
27.11.20 08:55

Jaké těstoviny, rýží a jiné přílohy?

Ahoj, můžu se prosím zeptat, jakou rýží, těstoviny dáváte do prvního přikrmu? Synovi je 6 měsíců a chtěla bych mu kromě zeleniny dát i rýži a pak i kuskus a těstoviny. Jen nevím, jestli můžu dát ty, co jíme my? Těstoviny by měly být bezvaječné? A kolik by v tom příkrmu mělo být té přílohy? Syn mi sní i 140g zeleniny. Teď teda zkouším už i maso. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14890
27.11.20 09:21

Dávala jsem úplně totéž, co vařím nám, jen samozřejmě nesolené. Začínala jsem kuskusem, tak jednu lžíci do příkrmu, pak rýži. Jelikož mé děti neměly problém s kousky, tak velmi brzy i normální těstovinky, třeba ty polévkové (nudle, kytičky, písmenka). Vajíčko v té době už jedli normálně, takže jsem neřešila vaječné/bezvaječné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4771
27.11.20 09:28

Dávala jsem kuskus, jáhly, rýži, pohanku, brambor, batát, těstoviny kukuřičné, pak i normální kolem 10m bezvaječné, neboť žloutek měla od 10m, ale bílek po roce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.20 09:44

A dávaly jste každý den nějakou přílohu? A rýži nebo kuskus jste nějak mačkaly ze začátku?

• Citovat
  • Nahlásit
118
27.11.20 10:00

Malá má problém s většími kousky, začínala jsem kuskusem, poté mleté klasické těstoviny /vaječné i bezvaječné/, často přidávám jako přílohu kaše /rýžovou, jáhlovou, vícezrnou…/, klasickou rýží se mi zatím dáví. Dávám toho od oka, na zahuštění zeleniny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4771
27.11.20 10:02
@Anonymní píše:
A dávaly jste každý den nějakou přílohu? A rýži nebo kuskus jste nějak mačkaly ze začátku?

Já už si to přesně až tak nepamatují, vím že jsem začala kolem toho 6-7m tím kuskusem na zavádění lepku. A myslím že jsem ji dávala jen některé dny přílohy, že mívala i jen zeleninu s masem jak se mi to tak mate. Já to moc tak nehrotila, vaření do roku bylo pohodička… vše do hrnce povařit, mixnout, přidat tuk a bylo. takže jak si tak uvědomují ne vždy měla přílohu. Kuskus jsem nějak nemačkala určitě, to bylo maličké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14890
27.11.20 10:04
@Anonymní píše:

Ne, jak mi to vyšlo, někdy byla jen zelenina (což je koneckonců taky „příloha“), jindy maso s rýží, jindy něco ala polévka. Hlavně to nemixuj, tím se ti bude dusit (rýže i těstoviny pak hrozně lepěj). Kousky musíš vyzkoušet, některým dětem nejedou ani v roce, jiné s tím nemají problém od malička.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13863
27.11.20 10:21

Prilohu jsem jako jedinou nemixovala, tu jsem nechala jak je. Ryze, kuskus, nudličky - ty polévkové a mini muslicky pozdeji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20312
27.11.20 10:46

Ja davala prilohu normalne jako nam (nesolenou), nekupuju takove ty uplne sunty, takze sem to nehrotila. Nemixovala jsem, akorat treba těstoviny jsem krajela na mensi, bud treba spagety a nakrajet treba na pul cm, nebo mala kolinka jsem krajela tak na tretiny, jo byla to celkem piplacka, ale snedl mi to :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.20 10:52

A třeba rýži teda aspoň rozmačkat, kdyz ne mixovat nebo vůbec nic? Omlouvám se za možná hloupý dotaz :)

• Citovat
  • Nahlásit
14890
27.11.20 11:03
@Anonymní píše:
A třeba rýži teda aspoň rozmačkat, kdyz ne mixovat nebo vůbec nic? Omlouvám se za možná hloupý dotaz :)

No vyzkoušej, jestli jí zvládne sníst :nevim: Jak jsem psala, moje děti s kousky problém neměly a už někdy v těch 6m v pohodě jedly celou rýži, těstoviny, zeleninu jen pomačkanou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 08:16

Ještě se zeptám, u příloh musím také opakovat několik dní za sebou kvůli alergii? U rýže asi ne, co? Ale co kuskus kvůli lepku?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat