Jakou autosedačku od 10kg dítěte?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
andrejka87
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.11 23:15
Jakou autosedačku od 10kg dítěte?

Zdravím všechny zkušené :wink:,začínám se poohlížet po autosedačkách pro naše dvojčátka zatím je čas ale ráda bych si nechala poradit jaké máte vy a jak jste spokojené.Nerada bych dala ohromnou částku protože budeme brát dvě,ale zase nechci na dětech šetřit.Poraďte :-)

Nejnovější recenze z kategorie Autosedačky a doplňky

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
kasyjopea
Kecalka 175 příspěvků 13.01.11 23:19

my máme Maxi Cosi se základnou family fix. Kamarádka RÓmer a je taky spokojená. Rozhodovala jsem se mezi těmito. Držím pěsti ať najdeš co hledáš. :mavam:

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 67434 příspěvků 13.01.11 23:27

Souhlas s kasyjopea ;-)

steeve
Kelišová 7093 příspěvků 14.01.11 08:20

Andrejko, podle metříku mají děti teprve 1 měsíc, tak proč se poohlížíte po sedačkách od 10 kg, tedy po vajíčku nejlépe kat. 9-18,
Pro přestup do posměrné sedačky, např. kategorie I tedy 9-18 musí dítě mít nejméně 9kg, 9měsíců a samo sedět, čím déle však bude v protisměrné sedačce tím lépe, protisměr je pro nejmenší děti nejbezpečnější.
takže máte nejméně do září času dost a vzhledem k tomu, že okolo října se vždy předtavují noviky, nové kolekce a pod, tak s tím počkejte co bude aktuálně na trhu.
Jinak v současné době mezi nejlepší 9-18 patří mezi isofixovými: Römer Safefix plus, Besafe IZI Comfort X3 Isofix nebo Maxi-cosi Priorifix, a bez isofixu Römer King plus, Besafe IZI Comfort X3 nebo Maxi-cosi Tobi- všechny mají 4 hvězdičky z bezpečnosti

andrejka87
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.11 17:48
steeve píše:
Andrejko, podle metříku mají děti teprve 1 měsíc, tak proč se poohlížíte po sedačkách od 10 kg, tedy po vajíčku nejlépe kat. 9-18,
Pro přestup do posměrné sedačky, např. kategorie I tedy 9-18 musí dítě mít nejméně 9kg, 9měsíců a samo sedět, čím déle však bude v protisměrné sedačce tím lépe, protisměr je pro nejmenší děti nejbezpečnější.
takže máte nejméně do září času dost a vzhledem k tomu, že okolo října se vždy předtavují noviky, nové kolekce a pod, tak s tím počkejte co bude aktuálně na trhu.
Jinak v současné době mezi nejlepší 9-18 patří mezi isofixovými: Römer Safefix plus, Besafe IZI Comfort X3 Isofix nebo Maxi-cosi Priorifix, a bez isofixu Römer King plus, Besafe IZI Comfort X3 nebo Maxi-cosi Tobi- všechny mají 4 hvězdičky z bezpečnosti

Promluvil profík koukám :mrgreen: ,jasně že je času dost jak píšu jen se poohlížím,zajímám se co a jak abych pak nevzala nějaké mrchy :-)..Jinak moc díky za info :hug:

ladys
Nováček 9 příspěvků 22.01.11 22:31
nevím...

Dobrý den, snažím se zorientovat v autosedačkách 9-18kg a po přečtení příspěvků v diskuzích mi jde hlava kolem. Nevím, co je TT, netuším co je oko na TT, přídavný pás pro isofix apod. .. :) A všichni se odvolávají na Steeva, tak to zkusím i já. Děkuji. :) Potřebovala bych radu, kterou sedačku do auta Nissan Almera r.v.2000. Chtěla bych tu nejbezpečnější… :) mnohokrát děkuji za odpověď.

steeve
Kelišová 7093 příspěvků 23.01.11 11:40

Ladys, TT ve jménu sedačky znamená že sedačka má přídavný pás Top Theter a ten se musí zapojit do oko Top Theter, ne všechny auta toto oko mají, takže ne do všech au můžete použít sedačku TT.
Nissan Almera 2000 sice má isofix, ale nemá oko TT, takže tam sedačku TT nepoužijete, tudíž isofixovou 9-18 tam použijete třeba Römer Safefix plus: http://autosedacky.mimishop.cz/detail.php?…
ta místo pásu TT používá podpůrnou nohu, ta jde do většiny aut

andrejka87
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.11 11:44

No že se k tomu ještě vracím,ale já mám sedačky vajíčka 0-11kg což je docela málo nato že už kluci váží kolem 6ti kilo a to jim jsou dva měsíce…Takže jakou mám možnost? vždyť než budou sedět to už dávno těch 11kg přesáhnou ne :-),asi jedině koupit znova vajíčka do více kil našla jsem 0-18kg :nevim:

Laaja
Kelišová 5078 příspěvků 30.01.11 11:48

Ahoj,
já dávala děti do větších sedaček v jejich 10m. Syn měl v té době skoro 10kilo a dcera 9kg. Už byli v těch vajíčkách neskutečně narvaní. Pořídili jsme Maxi Cosi Tobi a jsem s nimi moc spokojená.

steeve
Kelišová 7093 příspěvků 30.01.11 17:23

Andrejko, standartní dítě má na roce 3 násobek porodní váhy, dle Vašeko metříku, Vaše děti měli cca 3 kg, takže na roce budou mít okolo 9kg. Vajíčka jsou homologovány 0-13 kg, děti sedí okolo 9 měsíců, takže ve většině případů děti mezi 9měsíci až 1rok mají kolem 9 kg a sedí a přecházejí do sedačky 9-18.
Pokud některé dítě se již nevejde do vajíčka a přitom nesedí tak je možnost sedačky 0-18. Možností je mnoho.

Eilaan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.11 22:51

Ráda bych se poradila o sedačce Be Safe. Láká mě možnost nechat sedět dítě ještě nějakou dobu proti směru jízdy. Synovi je teď rok, ale je klidný, myslím, že by to v pohodě zvládl. Slyšela jsem, že právě sedačky od této firmy (v kategorii 9 - 18 kg)lze dát jak proti, tak později po směru jízdy. Další kriterium je to, aby šla dát na izofix i bez. Ve svém autě isofix nemám, ale manžel ve služebním, kterým také často jezdíme a moji rodiče isofix mají.

Zatím jsem zjistila, že s nebo bez isofixu je Maxi Cosi Priori a Duofix a Safe Fix Plus od Romer. Ale jak říkám, lákalo by mě nechat prcka ještě na chvíli proti směru…

Dále jsem se chtěla zeptat, v obchodě mi řekli, že nová kolekce 2011 Od Romer má lepší podhlavníčky, které jsou dětem příjemnější (předtím jsem občas od maminek slyšela, že kvůli přílišnému polstrování okolo hlavičky děti v Romeru nechtěly být). Ale na internetu jsem i u fotografií sedaček z roku 2011 viděla staré podhlavníčky. Tak jak je to ve skutečnosti?

Předem moc děkuji za radu!!!

steeve
Kelišová 7093 příspěvků 31.01.11 08:06

Elian, začnu od konce, prostornější podhlavník u kol. 2011 Römer má pouze model King plus, u isofixové safefix Plus je podhlacvník stejný jako v roce 2010.

Besdafe dělá protisměrky až do 18 kg, jsou to 0-18 a jsou modely pouze protisměrné Besafe IZi KId( model na pásy a na isofix)- ty se nedají otočit do posměru
a pak modely IZI Combi, ( zase model s isofixem i bez) a ty se dají kdykoliv od 9-18 otočit i do posměru.
Ale pozor, model IZI Combi či IZI Kid je pouze na pásy, ale model IZI Combi isofix je na isofix v protisměru a posměru na pásy, takže nejde, že by jste v jednom autě sedasčku měla na pás a v druhém na isofix a přitom vždy jedním směrem, tedy v protisměru. Pokud máte pouze v jednom autě isofix tak pořídit sedačku na pásy a v obou autech poutat pásem.

ladys
Nováček 9 příspěvků 31.01.11 11:01
romery

Děkuji za odpověď, nějak nemám schopnost se ve výběru najít a rozhodnout. Mohla bych dostat radu ještě ve srovnání samotných Romeru? Doporučil jste mi Romer Safefix Plus, našla jsem nejlevnější kolem 7tis. spíš dražší. Je od této značky ještě nějaká se 4 * pohodlná pro dítě ale levnější do Nissan Almera r.v.2000, prosím? Mnohokrát děkuji za odpověď.

steeve
Kelišová 7093 příspěvků 31.01.11 13:11

Römer 9-18 má se 4 hvězdičkami v bezpečnosti i neisofixové sedačky, Römer King plus a King TS plus, tam se dostanete cenou okolo 4500,– u King plus a cca 3800,– u King TS plus: http://autosedacky.mimishop.cz/katalog.php?…

ladys
Nováček 9 příspěvků 31.01.11 14:29

Děkuji. Isofix je ale bezpečnější, že? Nebo je praktický jen kvůli jednoduššímu uchycování? A varianta s isofixem, ale bez té nohy existuje? Jsem vám velmi vděčná za vaše rady.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama