JAKOU PODLAHU A DVEŘE PORADTE

• Fotoalbum (19)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.5.22 10:10

JAKOU PODLAHU A DVEŘE PORADTE

Prosím o radu, jaký odstín nejlépe zvolit z uvedených, firma mi dává na výběr z podlahy laminátové,
a to ze 3 barev, viz. fotografie a dveří. Nešel mi formát co mám od nich sem stáhnout, tak jsem našla podobné odstíny, ale liší se, ten první je víc světlý a poslední více dočervena. Stěnu mám již v provedení dub sonoma, stolek i mensí jídelní stůl, přikládám foto. V pokoji bude i kuchyňská linka, tu zatím nemám vybranou, ale ráda bych asi bílou, tou se nic nepokazí.
Jde mi o to, kterou z těchto 3 barevných odstínů podlah vybrat k nábytku dub sonoma, tak aby se to netlouklo a nepůsobilo příliš fádně, taktéž dveře.
Za mě mi nejvíc sedí k tomuto odstínu dubu sonoma podlaha dub zimní odstín, ale zase se to bude tlouct, šlo by to rozbít případně nějakým kouskem koberce pod konferencní stolek, nebo zvolit jiný odstín z nabídky? Dveře jsou čistě bíle, šedé, nebo nádech přírodní světleší dub sonoma nepatrně a hnědé, ty se mi líbí ale kombinovat 3 barvy asi už moc.
Děkuji..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1564
6.5.22 10:18

Dala bych spíš to první, ne nic do červena.

Barvy přidáš do interiéru textiliemi, malbou stěn nebo doplňky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1564
6.5.22 10:21

Nejlíp to uděláš, když si ty vzorky dáš vedle sebe na světlo. Podlahu na podlahu, světě dveře kolmo k tomu jako skutečně dveře. Poličku od nábytku s sebou.

Normální developer nebo firma by ti to měli umožnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20753
6.5.22 10:44

Prusvih dvou podobnych dekoru je v tom, ze pokud se trochu lisi (coz je temer vzdy), tak to bude jako pest na oko.
Pokud to nepasuje presne ton v tonu a stejny styl kresby dreva, uz pak muze byt lepsi zvolit schvalne dva rozdilne, co k sobe ladi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.22 10:59

Jakou barvu laminátové podlahy a dveří

@Lucie_Sx píše:
Prusvih dvou podobnych dekoru je v tom, ze pokud se trochu lisi (coz je temer vzdy), tak to bude jako pest na oko.
Pokud to nepasuje presne ton v tonu a stejny styl kresby dreva, uz pak muze byt lepsi zvolit schvalne dva rozdilne, co k sobe ladi.

Právě a vzrorkovna navíc je daleo od mého současného bydliště, tam určitě nepojedu přes 100km.Ted mne nabíc čeká operace. Musím tedy vybrat jen podle fotky a to dost klame. Jiný je tento odstín, tak opravdu nevím. A jaké dveře? Hnědé jsou už moc že ano? Potom čistě bílé, nebo s nádechem do té sonomy, zase 3 barvy?

• Citovat
  • Nahlásit
2220
6.5.22 11:33
@Anonymní píše:
Právě a vzrorkovna navíc je daleo od mého současného bydliště, tam určitě nepojedu přes 100km.Ted mne nabíc čeká operace. Musím tedy vybrat jen podle fotky a to dost klame. Jiný je tento odstín, tak opravdu nevím. A jaké dveře? Hnědé jsou už moc že ano? Potom čistě bílé, nebo s nádechem do té sonomy, zase 3 barvy?

Nerikej mi, ze ti nemohou poslat vzorky postou? Kdyz uz do toho davas ty penize, podle fotky z monitoru bych nevybirala, klame nejen kazda fotka, ale i kazdy monitor/obrazovka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20753
6.5.22 12:10
@Anonymní píše:

Ja se doma drzim bile a masivu, lamino me stve :).
U vas bych volila bilou a dvere klidne celosvetlesede. To je seda ze sonomy a vyhnes se ten odlisnym vzorum dreva.
(Jen nevim, jestli tuhle souvislou „barvu“ u lamino dveri umi)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60046
6.5.22 12:28

Máme rádi šedou a bílou. Takže za sebe bych volila jedině to první. Ty si zvol, které se tobě líbí.
Nemám ráda takové ty odstíny dřeva do zerava a žlutohněda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2401
6.5.22 14:26

Po svých zkušenostech už bych měla vždy dveře ve stejném dekoru s podlahou. Jsem ráda, že jsem to tak udělala, vypadá to fakt hezky a na zdi a nábytek můžeš mít pak jakýkoliv!
Jinak ale já mám rada teplé dřevo, takže u tebe bych volila ten druhý dekor, který je do medova.
Jinak já měla v chodbě podlahu dub natur s dveřmi dub sonoma, našla jsem ti foto pro představu. Teď už mám teda všude i dveře dub natur.
První foto před výměnou, druhé foto, kde už mám dveře i podlahu stejný dekor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.22 15:15

Jakou barvu laminatove podlahy a dveří

@Markéta188 píše:
Po svých zkušenostech už bych měla vždy dveře ve stejném dekoru s podlahou. Jsem ráda, že jsem to tak udělala, vypadá to fakt hezky a na zdi a nábytek můžeš mít pak jakýkoliv!
Jinak ale já mám rada teplé dřevo, takže u tebe bych volila ten druhý dekor, který je do medova.
Jinak já měla v chodbě podlahu dub natur s dveřmi dub sonoma, našla jsem ti foto pro představu. Teď už mám teda všude i dveře dub natur.
První foto před výměnou, druhé foto, kde už mám dveře i podlahu stejný dekor.

Vypadá to moc hezky ten druhy obrázek, stejné dveře i podlahy.
Ja nevim, ono to jde potom rozbit doplňky. pokud bych zvolila podobný dekor ten prvni.Ale dveře mám barevné jako sonoma ješte vic bledšíi bych řekla, nebo čiste bílé, hnědé tmavší a šedé.
Tak teď babo raď i jake dveře. Asi by měly být všude stejné? Ale koupelna je hneda podlaha a béžovy obklad. a bežoá dlažba budei v předsíni.

• Citovat
  • Nahlásit
2401
6.5.22 19:16
@Anonymní píše:
Vypadá to moc hezky ten druhy obrázek, stejné dveře i podlahy.
Ja nevim, ono to jde potom rozbit doplňky. pokud bych zvolila podobný dekor ten prvni.Ale dveře mám barevné jako sonoma ješte vic bledšíi bych řekla, nebo čiste bílé, hnědé tmavší a šedé.
Tak teď babo raď i jake dveře. Asi by měly být všude stejné? Ale koupelna je hneda podlaha a béžovy obklad. a bežoá dlažba budei v předsíni.

Já bych volila dveře šedé, protože pokud nejsi uklizecí maniak, tak bílé budou pořád špinavé. Hnědé by bylo pak už moc. Ale počítej s tím, že šedé dveře udělají místnosti chladnější. Musíš to pak rozbít dekoracemi a podobně :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.22 19:30

jakou barvu laminatove podlahy a dveří

Lidi tak ja nevim. Nakonec firma co nabízí na výběr z dekoru dveri přidala odsrin i dub sonoma.to mam stejný nábytek a je zam i dub natur o kterém jsem uvažovala na podlahu. Tak ted co? Podlahy zustaly stejné pouze 3 barvy.

• Citovat
  • Nahlásit
72
13.5.22 07:55
@Markéta188 píše:
První foto před výměnou, druhé foto, kde už mám dveře i podlahu stejný dekor.

Ahoj,
nakonec firma od které budu mít dveře nabízí odstín jak dub sonoma, tak natur. Přemýšlela jsem tedy, že bych dala podlahu dub natur i dveře v tom dekoru. Neví jak to k sobě půjde ale podlaha dub natur s nábytkem dub sonoma.Ale u prvného odstínu bych se bála aby se to netlouklo, i když není úplně stejný, má ale podle fotky výraznější strukturu než dub natur. V pokoji bude i kuchyn tu asi bílou, ale ráda bych i s prvky v dubu sonoma, to nevím jestli se mi podaří vybrat. Tak co myslíš, můžu dát podlahu i dveře v dubu natur?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2401
13.5.22 08:09
@kvetina73 píše:
Ahoj,
nakonec firma od které budu mít dveře nabízí odstín jak dub sonoma, tak natur. Přemýšlela jsem tedy, že bych dala podlahu dub natur i dveře v tom dekoru. Neví jak to k sobě půjde ale podlaha dub natur s nábytkem dub sonoma.Ale u prvného odstínu bych se bála aby se to netlouklo, i když není úplně stejný, má ale podle fotky výraznější strukturu než dub natur. V pokoji bude i kuchyn tu asi bílou, ale ráda bych i s prvky v dubu sonoma, to nevím jestli se mi podaří vybrat. Tak co myslíš, můžu dát podlahu i dveře v dubu natur?

Jojooo, já mám právě dub natur jak podlahu, tak dveře. Je to opravdu hezký dekor, všichni mi ho chválí. Trošku se liší strukturou, ale je to fakt zanedbatelný rozdíl. V dubu sonoma jsem měla nábytek v ložnici a jednu chvíli ty dveře v předsíni a nezdálo se mi, že by se to nějak výrazně tlouklo :oops:
Pokud budeš mít dveře a podlahu ve stejném dekoru, tak si myslím, že další dekor k tomu určitě může být jiný :oops:
Jinak kuchyň v dubu sonoma jsme měli také, takže si myslím, že když dáš bílou kuchyň třeba s pracovní deskou sonoma, aby ladila k ostatnímu nábytku, tak to bude super a v dubu sonoma snad vyrábí všechno, takže to krásně sladíš :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.22 10:34

Jakou barvu laminátové podlahy a dveří

@Markéta188 píše:
Jojooo, já mám právě dub natur jak podlahu, tak dveře. Je to opravdu hezký dekor, všichni mi ho chválí. Trošku se liší strukturou, ale je to fakt zanedbatelný rozdíl. V dubu sonoma jsem měla nábytek v ložnici a jednu chvíli ty dveře v předsíni a nezdálo se mi, že by se to nějak výrazně tlouklo :oops:
Pokud budeš mít dveře a podlahu ve stejném dekoru, tak si myslím, že další dekor k tomu určitě může být jiný :oops:
Jinak kuchyň v dubu sonoma jsme měli také, takže si myslím, že když dáš bílou kuchyň třeba s pracovní deskou sonoma, aby ladila k ostatnímu nábytku, tak to bude super a v dubu sonoma snad vyrábí všechno, takže to krásně sladíš :oops:

No ostatní by volili i první odstín dub zimní, ale právě se mi zdá hodně podobný dubu sonoma a struktura výraznější než má dub natur, tak nevím jak by to ve výsledku vypadalo. Podlaha by měla být tmavší než nábytek, tzn. mám nábytek sonoma, tak bych si představovala něco víc do hněda, ale ne zas moc, protože pokoj není moc velky, ale mám na výběr pouze ze 3 barev, které jsem tu přídávala a ten dub natur je do medova, sice ne tmavší odstín, ale jiný. Je to těžké opravdu, když si to člověk nemůže porovnat naživo. Už jsem se měla do dnešního dne rozhodnout, co se týče podlahy. Jsem po operaci, nepojedu 100km daleko do vzorkovny.
V chodbě budu mít béžovou dlažbu, tak i ty dveře se budou hodit víc v dubu natur. Koupelnu mám ale tmavou, kombinace hnědé a béžové, zem je hnědá.
Nabízeli i šedé odstíny, ale já mám radši teplejší barvy.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat